Питання геополітики у заголовках німецьких ЗМІ

Актуальні проблеми

 

 

 

Neue Zürcher Zeitung, Швейцарія

  • Пандемію коронавірусу спинити поки не вдається навіть найбільш технологічно розвиненим країнам світу. У США в екстреному порядку дозволили масове застосування вакцини Moderna. Лише в Індії кількість інфікувань від початку пандемії становить 10 млн випадків. В Європі, зокрема, у Німеччині, Франції, Італії тощо відзначається стабільне зростання випадків інфікування та летальних випадків. Європейські країни приступили до масової вакцинації населення та запровадження жорсткого локдауну.
  • Вихід з ЄС Великобританії (Brexit) без законодавчого врегулювання відносин стає реальним, що призведе до небажаних наслідків для економіки та стандартів життя як країн ЄС, так і державних складових Сполученого Королівства. Парламент Великобританії піддав гострій критиці процедури ЄС з підготовки до Brexit. Глава шотландського уряду Нікола Стерджен заявила, що незабаром Шотландія повернеться до складу ЄС, після проведення національного референдуму з цього приводу. За її словами, Шотландія готова до вступу в ЄС і підпише з Європейською спільнотою окремі договори
  • Туреччина намагається вийти на новий рівень стосунків з ЄС, зважаючи на суперечки із сусідніми країнами щодо родовищ природного газу у Східному Середземномор’ї.
  • Європейські ЗМІ засудили заяви В. Путіна, зроблені у річній прес-конференції з його оцінками подій навколо отруєння опозиційного політика О. Навального. Опозиційний політик і його команда слідчих вийшли на спецпідрозділ ФСБ та з’ясували деталі про спробу фізичної ліквідації О. Навального. В. Путін на це заявляє про зловмисні наміри США.

__________________

 

Süddeutsche Zeitung, Німеччина

  • Виступаючи у німецькому Бундестазі, Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш позитивно оцінив внесок Німеччини та особисто канцлерки Ангели Меркель у міжнародні відносини у світі. Він назвав Німеччину «силою миру» та «стовпом мультилатералізму».
  • Позитивний тест на коронавірус президента Франції Еммануеля Макрона, який протягом попереднього тижня провів низку зустрічей з високими посадовцями країн Європи, призвів до порушення дипломатичних зустрічей та запланованих заходів.
  • Верховний суд ЄС заявив про неприпустимість дій уряду Угорщини, який дозволяє депортацію нелегальних мігрантів з країни без належної перевірки всіх обставин. Такі дії Угорщини протирічать правилам ЄС, що регулюють правила поводження з нелегальними мігрантами.

__________________

 

Frankfurter Allgemeine Zeitung, Німеччина

  • Китай вдається до економічного тиску та залякує застосувати військову силу, щоб змусити погодитися зі своєю позицією. Такий вплив вже відчували на собі протягом 2020 року Індія, Австралія, Японія та Тайвань.

 

  • Уряд США оголосив тривогу через ворожі кібернетичні напади. Під їх впливом опинилися навіть об’єкти ядерної енергетики та системи озброєнь. Дж. Байден, на відміну від попередника Д. Трампа, не замовчує проблему. Він застерігає нападників, що бездіяльно не спостерігатиме за такими атаками. Повідомляється, що кібернетичні напади на об’єкти у США завдали шкоди об’єктам критичної інфраструктури. Агенція кібернетичної безпеки та інфраструктури США повідомила, що вірогідним є повторення нападів на об’єкти і застосування вже опрацьованої такої тактики, техніки та способу дій при їх виконанні. Вважається, що ці кібернетичні напади становлять «серйозну небезпеку» для уряду США.

Нещодавно стало відомо, що були здійснені ворожі атаки на комп’ютерні системи міністерства фінансів та торгівлі США, частково — Пентагону та інших відомств. Визначено, що були ураженими близько 40 об’єктів, і їх кількість збільшуватиметься. Водночас, за повідомленням представника міністерства енергетики США, загроз для функціонування державного механізму США немає.

Винуватців кібернетичних атак не названо, хоча The New York Times повідомила, що співробітники спецслужб США поінформували членів Конгресу, що до цього причетні спецслужби Росії, зокрема Служба зовнішньої розвідки РФ.

Прес-секретар В. Путіна — Д. Пєсков — причетність Росії спростовує.

Президент Д. Трамп цих подій не коментує, як і минулого разу, коли у 2016 році набули широкого розголосу кібернетичні атаки з боку військової розвідки Росії (ГРУ) та спроби втручання росіян у президентські вибори в США. Дж. Байден пообіцяв, що боротьба з кіберзлочинністю буде пріоритетом його діяльності на посаді президента США.

__________________

 

Focus, Німеччина

  • Німецьке видання Focus зазначає, що продовження будівництва Росією газопроводу «Північний потік-2», не означає, що він експлуатуватиметься. Високопосадовець США сказав, що цей газопровід «означає трубу, по якій ніколи не буде транспортуватися російський газ». Президент Росії В. Путін заявив, що «трубопровід практично готовий», його використання вигідне Німеччині. Водночас, США переконані, що проект, який виконаний на 90 %, не може вважатися реалізованим. Офіційний Берлін від коментарів утримується, хоча у 2020 році закінчився термін дозволу для росіян на здійснення будівельних робіт у винятковій економічній зоні Німеччини. Надання нової ліцензії на 2021 рік у компетенції Німеччини, на яку одночасно тиснуть Москва і Вашингтон. США впевнені, що вони зможуть зупинити газопровід та не допустити його використання за призначенням навіть тоді, коли росіяни його добудують. Протистояння навколо будівництва газопроводу не припиняється.

 

Схожі публікації