Геополітична ситуація у світі в 2020 році та прогноз на 2021 рік

Віктор Гвоздь на каналі UKRLIFE.TV

 

 

Сьогодні, наприкінці поточного 2020 року, мало хто з нас, громадян України, не замислюється про рік наступний, зокрема про те, які ще «сюрпризи» він нам може приготувати, окрім пандемії, що певним чином навіть змусила людство схаменутися і починати думати про подальший напрям свого розвитку. Тому і стежимо за найменшими змінами не лише у нашому суспільстві — спостерігаємо за тим, що діється і довкола нас, на близьких і далеких рубежах, у наших сусідів і партнерів з інших широт і меридіанів. І аналізуємо в контексті тих подій, до яких ми причетні, намагаємось робити правильні висновки, запобігати економічним втратам, давати відсіч супротивникам тощо.

Про це йдеться і в бесіді Віктора Гвоздя, президента Незалежного аналітичного центру геополітичних досліджень «Борисфен Інтел», у популярному передноворічному марафоні на телеканалі UKRLIFE.TV. Ведуча телеканалу Людмила Немиря запропонувала зробити невеликий, як вона сказала, геополітичний розклад стосовно основних гравців світової політичної арени, щоб визначити наскільки їх політика змінюється залежно від їхніх інтересів, а також як ці інтереси формуються і що при цьому вважається пріоритетом.

Свій аналіз В. Гвоздь вирішив розпочати з країн Північної і Південної Америки, де події хоча і мають свій «колорит», але нерідко перекликаються з подіями у інших куточках світу, адже Україна — не виняток. За великим рахунком, нині можна знайти багато схожого до нашого у внутрішній політиці тієї ж Мексики, де суспільство потерпає від нерівномірного розвитку, і громадяни, залежно від місця поживання, перебувають не в однакових соціальних умовах, маючи різні статки. Не зовсім спокійно нині і в одній з передових країн — США, де передача влади від президента Д. Трампа новому президентові Дж. Байдену не означає, що ті проблеми, які охопили цю країну наприкінці минулого року і перекинулися на поточний, будуть обов’язково вирішені. Не все так просто, вважає В. Гвоздь, викладаючи своє бачення причин складнощів, які сьогодні там спостерігаються, і у Європі, яка повинна визначатися зі своїми пріоритетами в економічному розвитку, стратегією зміцнення НАТО.

Словом, пропонуємо послухати виступ В. Гвоздя у цьому передноворічному марафоні.

 

Повний виступ Віктора Гвоздя на UKRLIFE.TV:

 

Схожі публікації