До десятиріччя від дня створення «Борисфен Інтел»

Незалежний аналітичний центр геополітичних досліджень «Борисфен Інтел» відзначає чергову річницю своєї практичної діяльності

 

 

Коли займаєшся корисною справою — не зовсім зважаєш на час. Так можна сказати і про колектив Незалежного аналітичного центру геополітичних досліджень «Борисфен Інтел», який відзначає чергову річницю своєї практичної діяльності. Сьогодні у кожного з них без винятку відчуття, що свою ідею заснувати Центр почали втілювати якщо не вчора, то принаймні рік-два тому. А насправді це відбулося у грудні 2012 року, тобто минає десятиріччя від початку нашої кропіткої роботи, ініціатором якої був Віктор Іванович Гвоздь.

На першій прес-конференції 6 грудня 2012 року він оголосив про створення Центру, зміст і напрями роботи тих своїх колег, хто склав його основу, і пообіцяв, що все здійснюватиметься в ім’я України і її державності.

Обіцянка його виконувалась і виконується, хоча вже без його безпосередньої участі: Віктор Іванович трагічно загинув півтора року тому. Та розпочата ним діяльність Центру не припиняється. Вона, ця діяльність, ніби підкріплює ідею заснування такої організації і служить одночасно пам’яткою про засновника, який сам працював на благо України і закликав так чинити інших.

Доречність і корисність НАЦГД «Борисфен Інтел» довести неважко, як і визначити актуальність тематики виконаних геополітичних досліджень. Досить лише переглянути сторінки його сайту, ознайомитися з друкованою продукцією, що стала помітним доробком із багатьох цікавих та важливих проблем, відкрити номери журналу «Бінтел», необхідність випуску якого з’явилася через два роки після початку роботи творчого колективу Центру. Згодом стали видаватися спеціальні тематичні випуски журналу. А ще — перечитати звіти про участь борисфенівців у заходах, де розглядалися пов’язані з Україною проблеми, виступи на міжнародних семінарах і круглих столах, кореспонденції чи інтерв’ю на сторінках українських та іноземних ЗМІ.

Представники Центру також брали участь у щорічних книжкових ярмарках у м. Львів, де ознайомлювали присутніх зі своєю книжковою продукцією. Серед таких зразків — монографія Віктора Гвоздя «Історичні, правові і політичні аспекти розвідувальної діяльності держави», його книжка «Воєнна розвідка України на зламі другого тисячоліття», збірка вибраних статей американського політолога українського походження Степана Олійника «За свободу і демократію» тощо. Про актуальність таких видань може свідчити той факт, що книжку про українську воєнну розвідку, а також вищезгадану монографію доводилося друкувати додатково, оскільки в Україні автор був першим, хто звернув увагу на таку тематику. Не даремно надійшла пропозиція від колег з закордоння про переклад книжок іноземними мовами.

Не менш важливо, що до роботи Центру долучалася молодь. Як правило — студенти наших вишів, де вивчається геополітика. В одному з таких закладів — Києво-Могилянській академії — президент Центру Віктор Гвоздь тривалий час читав лекції і проводив практичні заняття та семінари. Деякі зі студентів виявляли бажання проходити навчальну практику у Центрі, де їм приділяли належну увагу і сприяли у науково-дослідницькій роботі.

Одна з умов успішної роботи борисфенівців, як з’ясувалося, була та, що всі вони були колишніми військовослужбовцями і один одного розуміли з пів слова. Загалом так завжди буває, коли люди усвідомлюють свій громадянський обов’язок і не зраджують йому за будь-яких обставин. А за теперішніх, коли розпочалася і триває запекла російсько-українська війна, — і поготів. Тому дослідження, що з’являються на сторінках сайту щоденно, за своїм характером нагадують військові доповіді з аналізом подальших можливих подій не лише на фронті. Ми уважно відстежуємо, яке ставлення до цієї війни та загалом до політики українського державного керівництва у закордонні — в ЄС, США, на Близькому та Далекому Сході, Латинській Америці, Африці.

Ми, борисфенівці, намагаємося завжди тверезо сприймати поточні події, уважно їх аналізувати, робити висновки, спираючись на свій службовий і життєвий досвід. Адже всім нам випало свого часу служити у ролі військових у різних куточках батьківщини і світу. З одного боку, це добре, бо корисно у нашій роботі. З боку іншого — змушує робити застереження, на що повинні реагувати наші наступники, які обирають сьогодні таку громадську діяльність чи навіть професію. І якщо для цього потрібні поважні аргументи, то найкращими з них будуть десять років нашої невпинної діяльності у нашому Центрі «Борисфен Інтел».

Сьогодні діяльність Центру очолює досвідчений аналітик Олександр Федорович Бєлов — відомий в українських державних керівних колах фахівець. Тому є впевненість у тому, що «Борисфен Інтел» продовжуватиме свою роботу у важливій справі з геополітики, а напрацювання і надалі вважатимуться корисним доробком борисфенівців.

 

Схожі публікації