Віктор Гвоздь: чи був Душко Попов прототипом Джеймса Бонда?

Інтерв’ю Віктора Гвоздя телеканалу ICTV

 

 

Нам відомо чимало розвідників, які ставали прототипами кіно- літературних героїв, що привносило певну романтику в розвідувальну діяльність. Щоправда, мало хто замислювався над тим, що в самій розвідці, тобто, у добуванні важливої інформації, є свої, можна казати, канони, порушувати які аж ніяк не можна. Тому і розкривається робота розвідників через багато-багато років, і то за умови, що це не завдасть шкоди цьому древньому ремеслу, як і тим, хто наважився присвятити йому своє життя. Це стосується і Душана Попова, який став прототипом Джеймса Бонда, агента 007 британської розвідки, і якого ми знаємо завдяки творчому натхненню Яна Флемінга. Вперше герой його роману — Бонд — з’явився на кіноекранах на початку 60-х років минулого століття і став настільки популярним, що кінематографістам довелося повертатися до його пригод ще не раз.

Але мова сьогодні не про цього кіногероя, а про одного з його головних прототипів, про британського розвідника сербського походження Душко Попова. Тележурналіст ICTV Тарас Шако взявся розповісти про непересічну особистість розвідника, запросивши до співпраці президента Незалежного аналітичного центру геополітичних досліджень «Борисфен Інтел» доктора військових наук Віктора Гвоздя, який і підтвердив, що дії розвідника завжди перевершують будь-яку, навіть надзвичайну творчу фантазію письменника чи кіносценариста. «Інакше поставленого завдання не виконаєш, — напівжартома каже Віктор Гвоздь. — А виконаєш, то про це знатиме невелике коло осіб, які займаються розвідкою професійно».

Але саме завдяки зазначеній роботі тележурналіста ІСТV глядачі можуть ознайомитись з деякими справжніми фактами «бондіани» з біографії розвідника Душко Попова — подвійного агента, до слова, нагородженого британським орденом за надзвичайно ефективну розвідувальну діяльність.

 

Дивитись повне інтерв’ю Віктора Гвоздя телеканалу ICTV:

 

 

Схожі публікації