«Є всі передумови, щоб почався наш контрнаступ» — що означає битва за Бахмут

Коментар експерта Центру «Борисфен Інтел» Івана Січня для інтернет-видання Gazeta.ua

 

Захопити Бахмут на Донеччині російські окупанти намагаються вже сім місяців. Бої за це місто розпочалися в серпні торік. Упродовж двох останніх місяців росіяни намагаються Бахмут оточити. Ворог перетворив місто фактично на руїни. Обстрілює його ракетами, авіацією та артилерією. Штурмові групи окупаційних військ Росії намагаються просуватися з околиць до центру Бахмута. Водночас Сили оборони працюють і знищують їх 24/7, повідомив командувач Сухопутними військами Олександр Сирський. Gazeta.ua зібрала коментарі військових експертів про ситуацію із Бахмутом та що нам робити з цією ділянкою фронту.

Думка іноземних аналітиків

…Росія фактично власноруч ліквідовує потенційний людський ресурс для наступів та оборони…

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) опублікували щоденний звіт 20 березня. Там йдеться, зокрема, про те, що Збройні сили України на Донбасі провели локалізовану контратаку на південний захід від Бахмута. 19 березня ворожі війська здійснили 25 атак у районі Бахмута, однак, ймовірно, досягли лише незначних успіхів.

Однак загарбники не можуть втримати тактичну ініціативу, адже керівництво ворожої армії ставиться до своїх бійців як до «гарматного м’яса». Росія фактично власноруч ліквідовує потенційний людський ресурс для наступів та оборони. Втім, навіть такої тактики достатньо, щоб створити велике напруження на цій ділянці фронту.

Упродовж двох останніх місяців росіяни намагаються Бахмут оточити. Ворог перетворив місто фактично на руїни.
Автор: Getty Images

«Бахмут вистоїть. Окупанти не зможуть його взяти»

Іван Січень, експерт Центру «Борисфен Інтел»:

…Наступ Росії підпорядковується не військовій стратегії, а політичним цілям…

«Росіяни локально наступають, але тактичних і оперативних успіхів не мають. Десь просуваються. Бахмут вистоїть, і, судячи з усього, окупанти не зможуть його взяти. Найголовніше для нас — виграти час. У нас формується Гвардія наступу. Нам дають зараз техніку та боєприпаси. І є всі передумови, щоб почався наш контрнаступ.

Росіяни з двох причин кидають всі сили на Бахмут. Перша — політична, вони хочуть показати хоч якісь успіхи на фронті. Захоплюють невеликі села. Але якщо візьмуть це місто — зможуть сказати, що реалізували якісь плани Путіна. Бо терміни їм поставили на весну. По-друге, отримають позиції для виходу на Слов’янськ і Краматорськ. Однак Бахмут — досить укріплений. І оточити його вони не зможуть. На сьогодні наступ Росії підпорядковується не військовій стратегії, а політичним цілям.

Іван Січень: «Залишати Бахмут не можна. Якщо відійдемо, росіяни продовжать наступ далі. Це буде тактична перемога росіян».
Автор: 93-а ОМБр Холодний Яр/Facebook

…Нам потрібно затягнути час, щоб до нас дійшла техніка…

Залишати Бахмут не можна. Якщо відійдемо, росіяни продовжать наступ далі. Це буде тактична перемога росіян. Ми маємо обладнані позиції, які можемо тримати. Бахмут — не оточений. Окупанти кидають туди тактичні групи, з якими ми можемо боротися. Нам потрібно затягнути час, щоб до нас дійшла техніка. Зокрема, танки, які вже почали постачати. Ті ж самі Leopard. Але сформувати частини не можна за три дні. Потрібно кілька місяців, щоб підготувати особовий склад, штаби, підрозділи забезпечення. Маємо тримати фронт для того, щоб отримати можливість сформувати нові частини та згодом проводити контрнаступ. І він буде».

Петро Черник, військовий аналітик, полковник:

…Путін віддав восьмий чи дев’ятий наказ захопити місто. А вони не можуть…

«Там відбувається нескінченне перемелювання живої сили та техніки противника. Бахмут став рутинною роботою сьогодення. Він стратегічний і в частині воєнній, і в психологічній, і політичний. Росіяни декларували, що візьмуть його то до Нового року, то до березня. Путін віддав восьмий чи дев’ятий наказ захопити місто. А вони не можуть. Це серйозний удар по його самолюбству. Рішення там приймають живі люди, і мають свої недоліки та цінності.

До того ж, Бахмут — це стратегічна точка для виходу на адмінкордони та руху далі. І це завдання ніхто не відміняв. Бахмут — це височина. Якщо вони візьмуть місто, то це покращить умови для подальших наступальних дій. Для нас це теж стратегічна точка. Бо відбивати потім висоту буде неймовірно важко.

…Це може бути переломною точкою нашого наступу…

Бахмут виконує своє стратегічне завдання. Навіть росіяни вже кажуть, це Сталінград навпаки. Це була битва, де перемололи найкращі частини Вермахту. І за цей час Радянський Союз за допомогою союзників зумів наростити сили для контрнаступу. І він став переломним. У Бахмуті така ж ситуація. І коли ми досягнемо точки кульмінації, а тиск вже впав і з кожним днем буде падати, це може бути переломною точкою нашого наступу. Хоча якщо буде рішення відходити, катастрофою це не стане. Важливо виграти війну. Битви можуть бути програні.

Штурмові групи окупаційних військ Росії намагаються просуватися з околиць до центру Бахмута. Водночас Сили оборони працюють і знищують їх 24/7.
Автор: Deep State

Минулого року ми вийшли з Лисичанська та Сіверськодонецька. А потім відбулася блискуча контрнаступальна операція на Харківщині. І ще масштабніша Херсонська. Перспективи контрнаступу у Бахмуті є, але останнє рішення за Генштабом».

Минулого тижня президент Володимир Зеленський заявив, що за кілька днів на бахмутському напрямку Росія втратила понад 1 100 солдатів загиблими та ще понад півтори тисячі — пораненими. Західні офіційні особи оцінюють загальні втрати Росії під Бахмутом у 20–30 тис. військових.

Автор: Анастасія Прокаєва

Джерело: Gazeta.ua

Статья доступна на русском

 

Схожі публікації