Китай проти Гонконгу

Пекін відкриває у Гонконгу новий офіс з безпеки

 

 

З ухваленням в КНР закону про безпеку і з відкриттям нового офісу з безпеки китайська влада почала демонструвати свою присутність в Особливому адміністративному регіоні Гонконг, повідомляє австрійська Der Standard.

Поява такого офісу в особливому адміністративному регіоні Китаю викликала широкі протести громадськості та міжнародної спільноти. На стіні згаданої будівлі нещодавно було урочисто відкрито табличку з назвою офісу. Крім поліції на заході були присутні представники влади, зокрема лояльна до офіційного Пекіну глава адміністрації Гонконгу Керрі Лам, яка назвала таку подію «історичним моментом» та «важливою віхою». Згідно з офіційною заявою, цей заклад відповідатиме у такому фінансовому мегаполісі за утворення «недоторканої правової системи» та за захист «національної безпеки».

Новий закон про оборону

У основі діяльності офісу — новий китайський закон про безпеку у цій колишній колонії Великобританії, ухваленням якого Пекін відповів на тогорічні багатомісячні і часом жорсткі масові протести руху демократичних сил. Закон дає змогу китайському керівництву вживати відповідних заходів стосовно протестів, які вже кваліфікуються як «підривні», «сепаратистські», «терористичні» чи навіть як «змова з іноземними силами». Новим законом китайським силам державної безпеки дозволяється відкрито діяти в особливому адміністративному регіоні. Сам же офіс служби безпеки є центральною частиною такої присутності. На підставі закону про безпеку Гонконгу влада Китаю може відслідковувати в регіоні вірогідні порушення національної безпеки. Досі цим займалися винятково поліція і судові органи самого Гонконгу.

Під час церемонії відкриття офісу всі навколишні вулиці блокувала поліція. Новий офіс китайської влади знаходиться в готелі «Метропарк». Зона навколо готелю ізольована заповненими водою бар’єрами. Навпроти розташований парк Вікторія, де відбуваються акції протесту представників демократичного руху.

Постраждають також іноземці

На погляд демократичних активістів з Гонконгу, новий закон про безпеку автономного регіону становить загрозу ще й іноземцям, які живуть у цій колишній британській колонії. Зокрема, активіст Джошуа Вонг заявив для австрійської новинної телеагенції ZiB 2 — ORF, що домівки іноземців, які живуть тут, також можуть обшуковуватися без відповідного судового рішення, можуть заморожуватися їх банківські рахунки, накладатися обмеження на їхні поїздки.

Дж. Вонг каже, що не варто сподіватися на поблажливість з боку авторитарних правителів. «Минулого тижня був заарештований молодий активіст, який не брав участі в акціях протесту, але на його мобільному телефоні був виявлений текст: «Революція зараз! Звільніть Гонконг!»

Вимоги щодо подальшого міжнародного тиску на Пекін

Колишньому депутату у Гонконзі Натану Лоу вже довелося покинути Китай після останнього загострення ситуації. Разом з Дж. Вонгом він закликає міжнародну спільноту тиснути на Китай, підкреслюючи, що країну необхідно звернути зі шляху авторитаритаризму. «Підтримка Гонконгу — це питання не лівих чи правих. Це є питанням вжиття правильних чи неправильних дій». Він повідомив, що опозиціонери у Гонконгу раді будь-якій підтримці з будь-якої точки світу, чи то з США, Європи, Азії чи Австралії.

Довідково:

Натан Ло або Натан Ло Кван-Чун — студентський активіст і політик у Гонконзі. Голова політичної партії Demosistō. У минулому президент Спілки студентів Університету Лінгнана та генеральний секретар Федерації студентів Гонконгу. Був одним із студентських лідерів під час 79-денної Революції парасольок у 2014 році.

 

Схожі публікації