Ескалація навколо конфлікту в Україні

Росія повинна пояснити мету переміщень своїх військ поблизу українського кордону

 

 

 

Європейські ЗМІ уважно слідкують за подіями навколо загострення обстановки у російсько-українській війні. Водночас, їх дописи переважно описові за характером і не обтяжені аналітичними оцінками, очевидно внаслідок того, що європейці не прагнуть висвітлювати можливі дії прихильників України у випадку відвертої ескалації та початку повномасштабних дій з боку Росії. Не зважаючи на всі відволікаючі маневри та перекидання військ, головною метою в оперативно-тактичній глибині операції ЗС Росії залишається створення коридору до Криму для того, щоб забезпечити його питною водою з Дніпра. Також Росія може заблокувати українські глибоководні морські порти, зокрема Одеси та Миколаєва, що паралізує транспортні комунікації по всій Україні. Дописів у європейських ЗМІ про дії у відповідь на повномасштабну військову агресію Росії поки що не з’являється. Адже ця війна не наблизилася до європейських кордонів. Поки що…

______________________________

Проросійські найманці, вкотре відкривши на Донбасі стрілянину, знову вбили українського військовослужбовця. Про це 11 квітня ц. р. повідомила, зокрема, австрійська Salzburger Nachrichten у редакційному матеріалі, посилаючись на інформацію міністерства оборони України. Незважаючи на існуючі домовленості про припинення вогню, зазначається у виданні, напруженість у конфліктному регіоні Донбасу на сході України знову почала зростати.

Позиції урядових військ ЗС України, згідно з повідомленнями, у суботу підпали під обстріл дев’ять разів. І в той же час контрольований промосковськими сепаратистами регіон Донецька звинуватив у нападах українських військових.

У австрійському виданні зазначається, що Росія і Україна, кожна зосередивши свої війська в регіоні, звинувачують одна одну в черговій ескалації. А Кремль нещодавно чи не вперше відкрито погрожував втрутитися у семирічний конфлікт у разі, якщо українська сторона зважиться на військовий наступ. Мовляв, російська військова доктрина це дозволяє, якщо йдеться про «захист російських громадян у закордонні». Автор статті нагадує, що Росія вже видала понад 400 тис. своїх паспортів громадянам підконтрольних сепаратистам регіонів Луганської та Донецької областей.

Німеччині, США та НАТО не залишається нічого іншого, як висловити занепокоєння з приводу нової хвилі напруженості. Федеральний міністр оборони Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер (партія ХДС) вимагала від Росії з такого приводу пояснень. «Якщо Росії немає що приховувати, вона може легко пояснити, які війська, куди і з якою метою переміщуються», — написала міністр у Twitter у суботу. А Росія нещодавно навіть заявила, що нікому не підзвітна за переміщення військ на своїй території.

Німеччина також розкритикувала той факт, що в суботу Росія не брала участі в засіданні Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). Україна мала намір обговорити у Відні ескалацію ситуації. Як член ОБСЄ, Росія зобов’язана оприлюднити свою позицію, яка викликає стурбованість і занепокоєння інших держав. Представництво Німеччини в ОБСЄ вважає, що «Росія повинна провести деескалацію та пояснити мету переміщень своїх військ поблизу українського кордону».

Схожі публікації