Віктор Гвоздь: до 70-річчя Моссад

Частина 1

 

 

 

— Моссад, як зовнішня розвідка Ізраїлю, почала створюватися значно раніше, десь у 20-х роках минулого століття, хоча вважається, що офіційно про її існування заявлено  у 1951-му році, внаслідок чого сьогодні і відзначається її 70-річчя, — розповідає Віктор Гвоздь, голова Служби зовнішньої розвідки України (2014–2016 рр.) генерал-лейтенант, доктор військових наук в інтерв’ю для телеканалу ICTV.

У першій частині інтерв’ю йдеться про місце і причини виникнення Моссаду, про перших «моссадівців» і ті завдання, які їм випадало виконувати, а також про принципи організації цієї структури, що, як з’ясовується, були досить вдалі і визначали подальшу розвідувальну діяльність, згодом визнану у світі однією з найбільш ефективних, через що її, так би мовити, іноземні колеги віддають їй належне, коментуючи відомі і невідомі широкому колу здобутки.

Нюанс стосовно виконаних Моссадом операцій: з ними, так чи інакше, порівнюються схожі операції розвідувальних структур інших держав. Про це також йдеться у цьому інтерв’ю, оскільки таким чином висвітлюються правила підбору розвідувальних кадрів, розповідається про тих, кому і чому випало очолювати Моссад, про спадкоємність у такій діяльності і про долю самих ізраїльських розвідників, зокрема, про Меїра Дагана.

До слова, дехто з членів цієї організації чи їхні батьки походять з України, що також не може не викликати зацікавленості.

 

Дивіться частину першу цієї історії:

спецслужби Ізраїлю, історія створення зовнішньої розвідки Ізраїлю, особливості Моссад, принципи діяльності, підбір кадрів, директори Моссад, історія Меїра Дагана: життя, служба, особисті контакти.

 

Частина 2

 

Схожі публікації