Контроль над озброєннями

Китай долучився до Договору ООН про торгівлю зброєю

 

 

За повідомленнями з Пекіну, Китай долучився до міжнародного Договору про торгівлю зброєю. Про це повідомив посол Китаю при ООН у Нью-Йорку Чжан Джун, підкресливши при цьому, що підписання Договору демонструє рішучість Китаю підтримувати багатовимірний контроль над озброєннями.

Згідно з Договором, зазначається у австрійському виданні Der Standard, ніхто не має права постачати те озброєння, застосування якого може призвести до порушення прав людини.

Довідково:

Договір про торгівлю зброєю (Arms Trade Treaty) — багатостороння угода, яка регулює міжнародну торгівлю звичайною зброєю.

Договір набув чинності 24 грудня 2014 року, його ратифікували 107 держав, ще 32 держави підписали, але не ратифікували.

Китайське керівництво, нагадує австрійське видання, ще у червні ц. р. оголосило про приєднання до Договору про торгівлю зброєю, що вперше визначає міжнародні стандарти у торгівлі звичайною зброєю і зобов’язує держави-підписанти оприлюднювати свої міжнародні постачання зброї.

Постійний представник КНР при ООН Чжан Джун

До договору включений широкий перелік озброєння, від ручних гранат до ракет, військових літаків та кораблів. Китай, вказується у австрійському виданні, є у світі другою державою за обсягами постачань озброєння. Найбільшим у світі виробником та постачальником озброєнь є США, які не є членами Договору.

Президент Д. Трамп звернувся до Сенату США з листом, щоб припинити процес ратифікації Договору ООН про торгівлю зброєю, 26 квітня 2019 року

Президент США Д. Трамп у квітні минулого року оголосив підпис своєї держави під Договором нікчемним. Цей підпис з’явився за часів його попередника на посаді президента США — Барака Обами. Д. Трамп назвав Договір ООН про торгівлю зброєю «нападом на суверенітет» власної держави.

 

Схожі публікації