Оцінки керівника Національної розвідки США

Поширення війни Путіна на Придністров’я в оцінках США

11.05.2022 р. «msn.de», Німеччина

Крупний інтернет-провайдер і вебпортал MSN, десята за популярністю у світі пошукова система, створена компанією Microsoft, з посиланням на Агентство Франс Прес, afp, надрукувала 11 травня ц. р. на своїй німецькій сторінці аналітичний допис, присвячений перспективі поширення війни Росії проти України на території інших країн. Насамперед, йдеться про Придністров’я, що на території окупованої Росією східної частини Республіки Молдови, де у Росії існує оперативна група, розміщена на військовій базі у Тирасполі, та мається можливість для прийняття військово-транспортних літаків з десантом. 

Джерело: Kartographie: mr-kartographie, GothaLizenz: Creative Commons by-nc-nd/3.0/de
| Bundeszentrale für politische Bildung 2017 | www.bpb.de

За оцінками США, зазначає MSN, президент Росії Владімір Путін, ймовірно, запровадить воєнний стан у війні проти України. Координатор з питань розвідки США Евріл Гейнс (Avril Haines) заявила у вівторок 10 травня ц. р. на слуханнях у Конгресі США у Вашингтоні, що, оскільки цілі Путіна переважають можливості російських збройних сил, є «ймовірним», що президент Росії в найближчі місяці буде реалізовувати все більш «непередбачуваний шлях потенційної ескалації».

Пам’ятник Леніну перед Президентським палацом у Тирасполі,
столиці сепаратистського регіону Придністров’я.

Джерело: «Süddeutsche Zeitung GmbH», фото Дієго Еррера/Імаго

Довідково. Евріл Деніка Гейнс


Евріл Деніка Гейнс — перша в історії жінка — заступниця директора ЦРУ і заступниця радника президента США з національної безпеки.

Директор Національної розвідки США.

[згорнути]

 

Директор американської розвідки, зазначає MSN, заявила на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США, що «нинішня тенденція у діях Москви збільшує ймовірність того, що президент Путін звернеться до більш радикальних заходів, включаючи введення воєнного стану у Росії, переорієнтацію промислового виробництва держави на потреби війни або потенційну ескалацію збройних варіантів розвитку ситуації в Україні».

Застосування Путіним ядерної зброї є малоймовірним, вважає Евріл Гейнс. Путін може наказати застосувати її лише в тому випадку, якщо він вбачатиме «екзистенційну загрозу» для існування Росії.

Застосування ядерної зброї маловірогідне

На Заході були побоювання, зазначило видання в понеділок 9 травня ц. р., що Путін може розширити свою військову присутність в Україні та оголосити загальну мобілізацію у день вшанування перемоги над нацистською Німеччиною. Але цього не сталося.

Джерело: «Süddeutsche Zeitung GmbH», SZ-Karte/Mapcreator.io

Гейнс заявила, що Путін готувався до «затяжного конфлікту в Україні, в якому він все ще хоче досягти цілей за межами Донбасу». Зокрема, вважає Директор національної розвідки США, Президент Росії прийняв рішення створити сухопутне сполучення з проросійським сепаратистським регіоном Придністров’я на сході Республіки Молдова.

Евріл Гейнс на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Конгресу США.
Джерело: © Win McNamee/Getty Images/AFPHaines afp 100522

Координатор національної розвідки США: Путін робить розрахунок на наполегливість

Гейнс, яка координує роботу 18 американських спецслужб, повідомила, що Путін також розраховує, що Росія матиме більшу витривалість, ніж Захід та Україна. Вона заявила, що «Путін, швидше за все, вважає, що Росія має більші можливості та волю протистояти викликам, ніж її противники. Ймовірно, він розраховує що рішучість США та ЄС зійдуть на нівець, оскільки дефіцит продовольства зростає, показники інфляції погіршуються а ціни на енергоносії зростають».

США та країни ЄС підтримують Україну у війні шляхом надання великих поставок зброї. Росія напала на сусідню країну 24 лютого. Бойові дії зараз зосереджені на півдні та сході України. (afp)

https://www.msn.com/de-de/nachrichten/welt/transnistrien-im-kreml-visier-usa-rechnen-mit-verh%C3%A4ngung-des-kriegsrechts-durch-putin/ar-AAX7pKC?ocid=msedgdhp&pc=U531&cvid=12df693467c442e5baf2be16ade2ace3

_____________________________________

Оцінки керівника Національної розвідки США співпадають з аналізом українських військових експертів та керівництва ЗС України. Головну небезпеку може становити наземний прорив військ Росії до Тирасполя від вже блокованої з моря Одеси, спроба придушення сил і засобів ППО України в регіоні з метою забезпечення зони вільного прольоту військово-транспортних літаків ВПС Росії та здійснення десантної операції на аеродромі Тирасполя.

Джерело: графіка «Борисфен інтел»

Надалі, у випадку успішного перебігу цього етапу загарбницької війни Росії в Україні, доцільно очікувати подальшої ескалації ситуації шляхом шантажу Росії та примусу розпочати дії на території України силами певної кількості військ ЗС Білорусі. Вірогідним є нанесення спільними силами ЗС РФ та Білорусі, а також бойовиків ПВК «Ліга» (колишня «Вагнер»), передислокованих із Сирії, та нанесення ними ударів у напрямках Луцьк — Львів та Новоград-Волинський — Хмельницький. Після перекидання до Тирасполя десантних сил повітряним шляхом та нарощення військового угруповання ЗС РФ у Придністров’ї, вірогідним може бути зустрічний удар обох угруповань у Білорусі та у Придністров’ї по вісі південь-північ з метою оточення значного угруповання військ ЗС України у центрі країни.

Тривогу викликають поновлення активних дій військ на території Білорусі, де здійснюються прихована мобілізація, формування та бойове злагодження нових батальйонних тактичних груп та проведення інспекцій готовності військ ЗС Білорусі до «захисту кордонів».

Питання у тому, чи вистачить економічних і військових ресурсів у Путіна і часу, поки його спинять ЗС України та санкції Заходу.

У заголовку матеріалу ілюстрація з сайту «Телевізійна служба новин», https://tsn.ua/

Схожі публікації