Наступ на Херсонщині: чому Росія почала перекидати війська на південь

Коментар експерта Центру «Борисфен Інтел» Івана Січня для інтернет-видання Gazeta.ua

 

Росія розуміє, що втратила ініціативу на полі бою в Україні. На Донбасі російських окупантів стримують Збройні сили України, на півдні українські оборонці вже перейшли в наступ. Щоб залякати українців Кремль посилив ракетні удари по містах. Але зібрати додаткові резерви Москві вже не вдається. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів військовий аналітик Іван Січень.

 

«Ми переломили війну. Стримуємо ворога на Донбасі. Переходимо в наступ на Херсонському напрямку, десь на Запорізькому. Ворог не має сил наступати й не має оперативних резервів. Зараз ми вже наступаємо — перехопили ініціативу. Росії доводиться перекидати резерви з окупованих регіонів, тієї ж Харківщини, Донеччини, Луганщини. Намагаються формувати резерви — призивати росіян в армії. Але резерв не мають у достатній кількості. Особовий склад немає звідки призивати. Навіть у депресивних регіонах вже не хочуть в армію. Багато загиблих, пораненим не платять гроші, не приймають у госпіталі. Почався розвал їхньої армії», — говорить Січень.

Ситуація на Донбасі складна, але росіяни змушені забрати звідти свої війська. Через те, що нічого не можуть, починають бити ракетами по українських містах, додає аналітик.

«Тиждень тому був ракетний удар у Вишгородському районі (Київщини). Але ракети впали в лісі. Росія намагається нас залякати, знищити нашу інфраструктуру. Але їхня високоточна зброя влучає в ліс — так вони витрачають кілька мільйонів доларів. Особливо нічого ці ракети не зробили. Знищили кілька ящиків з патронами», — каже Січень.

Росія розуміє, що вона втратила ініціативу, уточнює аналітик.

«Ми реально наступаємо в Херсонській області. Маємо успіхи. Тому Росія саме туди й перекидає війська. Ми маємо нову зброю. ЗСУ продовжують готувати нові частини, які йтимуть на фронт. Нам вдалося зупинити ворога на Донбасі, перейти у наступ на півдні України. Ми звільнимо Херсонщину, бо вже маємо техніку. Озброєння, яке дозволяє діяти проти Росії», — пояснює Січень.

Російські війська продовжують наступальні операції на сході України. Однак українським силам вдалося вирівняти ситуацію вздовж усього фронту.

Згідно з даними британської розвідки, армія Росії намагається завдати удару по оборонних підрозділах України на трьох напрямках — у Харківській, Луганській і Донецькій областях. Водночас Збройні сили України контратакують на Ізюмському напрямку.

Автор: Анастасія Прокаєва

Джерело: Gazeta.ua

Статья доступна на русском

 

 

Схожі публікації