Олаф Шольц: «Німеччина продовжує перебувати на боці України і засуджує загарбницьку війну Росії»

Урядова заява Німеччини на адресу ЄС та групи G7 та учасників саміту НАТО 

22.06.2022 р. «Stuttgarter Zeitung», «Die Welt», Німеччина

Позиція уряду Німеччини та Федерального канцлера Олафа Шольца привертає підвищену увагу міжнародної спільноти, зокрема, як серед традиційних партнерів, так і серед опонентів Німеччини. Причиною такої особливої уваги стала неоднозначна позиція особисто Олафа Шольца, який дотепер штучно гальмував надання Україні важкого озброєння для паритетної вогневої відповіді Росії. Нещодавно оприлюднені детальні списки зброї і військового майна, що Німеччина готує до передавання Україні свідчать, що найбільш важливі системи озброєння, зокрема зенітні танки «Гепард», будуть передані Україні без необхідного запасу боєприпасів. У тій кількості артилерійських снарядів, що готується до передавання, згадані системи здатні вести вогонь автоматичними гарматами протягом лише 11 секунд. Ситуація досі Німеччиною не коментувалася.

Зростання уваги до позиції Німеччини щодо війни Росії в Україні та, зокрема, надання ефективної допомоги Україні важкою зброєю стають ще більш актуальним з огляду на важливі події міжнародного життя в Європі, що наближаються. Федеральний уряд Німеччини вимушено підготував офіційне звернення до керівництва Євросоюзу, до голів держав-учасниць форуму найбільш економічно розвинених країн Європи і світу G7 та до голів країн-учасниць НАТО.

Німецьке видання «Stuttgarter Zeitung» надрукувало 22 червня ц. р. коротку редакційну статтю з цього приводу.

Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц у другій половині дня у середу робить урядову заяву.
Джерело: «Stuttgarte Zeitung», фото dpa/Kay Nietfeld, https://www.stuttgarter-zeitung.de/

Видання зазначає, що найближчим часом відбудуться три міжнародні саміти. Зокрема, наближаються саміти ЄС, країн G7 та західного оборонного альянсу НАТО. З огляду на російську загарбницьку війну в Україні та складну ситуацію у світовій економіці, є достатньо тем для розмови залучених до самітів урядів, вважає видання.

Передбачалося, що центральною темою звернення уряду Німеччини буде продовження підтримки України у війні проти Росії. Протягом тижнів опозиційна фракція партії ХСС звинувачувала федеральний уряд у надто демонстративному ваганні щодо поставок зброї до Києва.

На саміті ЄС, який розпочнеться у четвер 23 червня ц. р., основна увага буде приділена рішенню про статус України та Молдови як країн-кандидатів на вступ до ЄС. На саміті G7 зі США та іншими великими промислово розвинутими країнами, який відбудеться в неділю 26 червня ц. р., також буде йти мова про допомогу Україні та обговорюватимуться проблеми стосовно кліматичної політики.

На саміті НАТО 29 червня, відзначає німецьке видання, на порядку денному стоятиме питання зміцнення альянсу на східному фланзі та вступ до НАТО Фінляндії та Швеції, який зараз блокується Туреччиною.

https://www.stuttgarter-zeitung.de/inhalt.kanzler-olaf-scholz-regierungserklaerung-zu-eu-sowie-g7-und-nato-gipfeln.06b5adf3-50a6-4324-96fb-d20a3396f105.html

________________________________________

 

Коментуючи офіційну заяву Олафа Шольца, що пролунала у парламенті Німеччині, інша німецька газета «Die Welt» у другій половині дня 22 червня ц. р. повідомила, що на думку Федерального канцлера Німеччини, «в осяжному майбутньому не можна уявити партнерство з путінською імперіалістичною Росією».

Росія веде «немилосердну війну проти українського народу, проти невинних жінок, чоловіків і дітей», — сказав Шольц. «Це варварський злочин».  Про це канцлер заявив у своїй урядовій заяві щодо майбутніх самітів ЄС, G7 та НАТО в Бундестазі.
Джерело: «Die Welt», кадр відео, https://www.welt.de/

У своїй урядовій заяві, зазначає видання, Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц (Соціал-демократична партія Німеччини СДП) дав зрозуміти, що Німеччина продовжує перебувати на боці України і засуджує загарбницьку війну Росії.

Канцлер Олаф Шольц очікує від саміту НАТО в Мадриді сигналу щодо згуртованості та рішучості, з огляду на загарбницьку війну Росії проти України. Канцлер також додав, звертаючись у своїй промові в Бундестазі в Берліні до керівників держав і урядів Європейського Союзу, групи економічно сильних демократій G7 і країн НАТО, що «партнерство з Росією, подібне до того, яке в Стратегічній концепції 2010 року зазначалося як мета, неможливо уявити в найближчому майбутньому з агресивною імперіалістичною Росією Путіна».

Водночас канцлер Німеччини Шольц застеріг від помилкових висновків, що випливають з такого його ставлення. Він заявив, що «було би нерозумно для нас денонсувати Основоположний акт Росія-НАТО». Це зіграло б лише на руку президенту Росії Владіміру Путіну та його пропаганді. Основоположний акт підтверджує ті самі принципи, які Путін так грубо порушив: відмова від насильства, повага до міжнародно визнаних кордонів і суверенітет незалежних держав. Путіну слід нагадувати про це знову і знову.

Видання «Die Welt» зазначає, що в Основоположному акті НАТО-Росія від 1997 року організація НАТО також взяла на себе зобов’язання утримуватися від постійного розміщення «значних ударних військ» у східній зоні альянсу. Заплановане довгострокове збільшення присутності НАТО на східному фланзі може ще більше посилити напруженість у відносинах з Росією. На саміті НАТО, що відбудеться з 28 до 30 червня ц.р. в Мадриді, партнери по Альянсу планують обговорити, серед іншого, нову стратегічну концепцію.

Шольц також підтвердив жорстку позицію Німеччини щодо Росії. Він застеріг, що «тим важливіше, щоби ми неухильно трималися визначеного курсу, з нашими санкціями, з міжнародно скоординованими поставками озброєнь, з нашою фінансовою підтримкою Україні». Канцлер вважає, що така лінія поведінки повинна зберігатися, «поки Путін нарешті не усвідомить свою колосальну помилку». Олаф Шольц підтвердив, що німецькі самохідні гаубиці «Panzerhaubitzen 2000» тим часом вже перебувають в Україні. Україна, заявив Шольц, отримає необхідну зброю для захисту від Росії.

Шольц: будемо підтримувати Україну, поки це необхідно

Шольц також пообіцяв Україні продовжити підтримку з боку Німеччини та Європи, у тому числі наданням зброї. Канцлер заявив, що «Україна отримує ту зброю, яка їй особливо потрібна на нинішньому етапі війни». Він підкреслив, що Німеччина постачатиме зброю, «як сьогодні, так і в майбутньому».

Президент України Зеленський дякує канцлеру Шольцу за його відданість підтримати статус кандидата в ЄС.
Джерело: «Stuttgarte Zeitung», фото dpa/Kay Nietfeld, https://www.stuttgarter-zeitung.de/

Шольц заявив, що Україна має повне право захищатися від агресії Росії. «І наш обов’язок як європейських сусідів, як захисників права та свободи, як друзів і партнерів України, підтримувати її якнайкраще». Звертаючись до лідерів політичного марафону «ЄС, Група G7 та НАТО», він заявив, що «ми будемо продовжувати суттєво підтримувати Україну — фінансово, економічно, гуманітарно, політично і не в останню чергу шляхом постачанням зброї». Канцлер додав, що така політика буде тривати настільки довго, «поки Україна потребуватиме нашої підтримки».

Саміт Євросоюзу. Порядок денний та роль України.
На саміті НАТО у Брюсселі лідери країн альянсу обговорюють відповідь на вторгнення Росії в Україну.
(Відео російською мовою)

Джерело: «UATV», https://uatv.ua/, https://www.youtube.com/watch?v=XmOsSOrZp0o

 

Наразі відбувається навчання та підготовка українських бійців на зенітних танках «Gepard», зазначив канцлер. Навчання на обіцяних Німеччиною реактивних системах залпового вогню розпочнеться найближчими днями. Кілька днів тому між Україною та військовою промисловістю Німеччини був підписаний контракт на постачання протиповітряної системи ЗРК «Іріс-Т», яка здатна захистити від повітряних нальотів ціле місто. Відбувається перший так званий «кільцевий обмін» зброєю з Чехією, переговори з іншими партнерами по обміну ведуться у високому темпі, підкреслив Шольц.

Новітні зенітні ракетні комплекси IRIS-T здатні серйозно посилити протиповітряну оборону України.
Джерело: «BBC News», фото Diehl.com, https://www.bbc.com/

Отже, від Німеччини лунають загалом оптимістичні заяви напередодні високих європейських форумів ЄС, G7 та НАТО.

У сукупності з очікуваним позитивним рішенням стосовно надання Україні статусу Україні кандидата на вступ до ЄС, що має відбутися протягом найближчих днів та про що вже досягнуто погодженням між усіма членами ЄС, ситуація для України набуває оптимістичних перспектив. А для Росії, навпаки, — ситуація погіршується. Перебуваючи під тиском міжнародних санкцій та глобального засудження її політики, на що Москва не розраховувала у таких суттєвих обсягах, перед очільником Кремля та його вірогідним наступником може залишитися два варіанти виходу із ситуації, що складається.

Або Росія застосує ядерну зброю, що означатиме останню спробу чогось досягти у боротьбі з цивілізованим світом. Або Москва припинить агресію та виконає вимоги міжнародної спільноти та України.

Наразі обидва варіанти виглядають маловірогідними. Втім, переведення війни у затяжну фазу, що зараз намагається демонструвати Кремль на сході України, також не призведе до докорінної зміни в ситуації. З наданням Україні важкого озброєння від Заходу, початком програми ленд-лізу перспективи Росії на прийнятний для неї фінал війни та вихід на мирні переговори на прийнятних для неї умовах стануть нереалістичними.

Україна продовжує мужньо оборонятися. Час грає на Україну

https://www.welt.de/politik/deutschland/article239511879/Bundeskanzler-Olaf-Scholz-Partnerschaft-mit-Putins-imperialistischem-Russland-auf-absehbare-Zeit-unvorstellbar.html

Схожі публікації