Антонівський міст: росіяни майже опинилися у пастці на Херсонщині

Коментар експерта Центру «Борисфен Інтел» Івана Січня для інтернет-видання Gazeta.ua

 

 

Завдяки вдалим ударам Збройних сил України по Антонівському мосту на Херсонщині у російських окупаційних сил значно порушилася логістика. Росіянам доведеться їхати значно далі і бути під прицілом української артилерії. Окупанти майже у пастці. Про в коментарі Gazeta.ua розповів військовий експерт Іван Січень.

 

«Під Херсоном є тенденція, що противника починаємо тиснути. Сьогодні [19–20 липня] відбулася важлива подія — наші війська розбили Антонівський міст. Через нього відбувалася логістика російських військ на правий берег Дніпра. Там важка техніка пройти не може. І росіянам доведеться їхати набагато далі — через греблю на Каховському морі. Дорога там знаходиться під обстрілом нашої артилерії. Тому російське угруповання під Херсоном опинилося фактично у пастці», — говорить Січень.

Херсон і область зараз один з найважливіших напрямків на фронті, пояснює Січень.

«Якщо ми звільнимо ці території, Росія позбавиться плацдарму на правому березі Дніпра. Після цього не зможе наступати ні на Миколаїв, ні на Одесу. А війська з цих напрямків ми зможемо перекинути на інші, розпочати звільнення інших територій. Росія не здатна масштабно форсувати Дніпро. Постачання у російських військ не буде, а без них сильно не повоюєш», — каже Січень.

На Донбасі війна перейшла у позиційну форму, наголошує експерт.

«Бої без особливих зрушень. Тримаємо жорстку позиційну оборону. Це перше найважливіше завдання на даному етапі. Друге — звільнення Херсонщини. На Донбасі ми вже його втілили. З початку липня окупанти жодним чином ніде не просунулися. Бо несуть величезні втрати і ми почали бити по їх складах і базах. Після чого росіянам доводиться далі відтягувати тили, що затягує час», — додає Січень.

19 липня в тимчасово окупованому Херсоні біля Антонівського мосту пролунали сильні вибухи. Вибухи в районі Антонівського мосту — наслідок удару Збройних сил України по переправі. У результаті знищені системи протиповітряної оборони і укріплення окупантів біля мосту, розповів радник голови Офісу президента Олексій Арестович.

Уранці 20 липня в районі Антонівського мосту також прогриміли вибухи, після чого над мостом піднявся стовп диму. Розриви лунали і в Новій Каховці. Наслідки атаки ЗСУ поки що невідомо. Але російські пропагандисти нарахували шість нових вирв на мосту.

Антонівський міст — це один з двох пунктів перетину через Дніпро. Ними Росія може постачати або відводити свої війська на території, яку вона окупувала на захід від річки. У цю зону входить Херсон. Якщо ЗСУ повістю знищать міст, окупанти опиняться в котлі, впевнений журналіст Андрій Цаплієнко.

Автор: Анастасія Прокаєва

Джерело: Gazeta.ua

Статья доступна на русском

 

Схожі публікації