Про патріотизм!

Істинний патріотизм не в вихвалянні своєї батьківщини, а в роботі на її користь і у виправленні помилок

Петро Капіца, 1914.

Петро Леонідович Капіца (1894-1984). Радянський фізик; в 1937 році відкрив надтекучість рідкого гелію; в 1978 році удостоєний Нобелівської премії за фундаментальні відкриття та винаходи в галузі фізики низьких температур.

Безстрашність – одна з найхарактерніших рис Капіци – вченого і громадянина. Після того, як восени 1934 року влада СРСР не дозволила йому повернутися в Кембридж, він зрозумів, що в тоталітарній державі, в якій він має працювати, все вирішує вище керівництво країни. З цим керівництвом він і став вести пряму і відверту розмову.

З 1934 по 1983 роки Петро Капіца написав понад 300 листів в Кремль. З них Сталіну – 50, Молотову – 71, Малєнкову – 63, Хрущову – 26, Андропову, Брежнєву. Завдяки його втручанню, від загибелі у в’язницях і таборах у роки сталінського терору були врятовані багато фізиків-теоретиків. В останні роки життя він виступив на захист Андрія Дмитровича Сахарова.

В основі успіху його організаторської діяльності лежав простий принцип: “Керувати – це значить не заважати хорошим людям працювати”.

Схожі публікації