МЗС Росії розкрило плани диверсій на АЕС

Богдан Соколовський

І дня не минуло з того часу, як Прем’єр-міністр України 30 грудня 2014 року повідомив про підписання договору про розширення діяльності в Україні відомої ядерної японсько-американської компанії Westinghouse із заводом в Швеції, як російське МЗС блискавично (чи не вперше така швидка реакція) опублікувало вкрай безграмотну і провокаційну заяву, якою насправді видало підступні плани Москви щодо диверсій на українських АЕС.

По-перше, МЗС РФ інформує начебто «…эксперимент, затеянный Киевом…» щойно розпочнеться і намагається посіяти паніку серед нашого населення. Виходить, що російське зовнішньополітичне відомство пропустило той факт, що ядерне пальне компанії Westinghouse адаптується на двох блоках Південно-Української АЕС ще з 2008 року. То ж чомусь доля населення тих регіонів України в останні 6 років російських дипломатів не цікавила. А тепер раптом спереживалися за безпеку українських громадян і народів Європи?

По-друге, російські дипломати заявляють виключно про Westinghouse як про американську компанію, у той час як Westinghouse вже давно є японсько-американською компанією із заводом в Швеції. Таким чином російське МЗС зайвий раз доводить свою некомпетентність, або використовує явно застарілі антиамериканські штампи часів холодної війни.

По-третє, російське МЗС мало б знати, що, власне, компанія Westinghouse розробила і завершила цикл експериментальної адаптації пального на радянських реакторах АЕС Тимелін у Чехії без будь-яких аварійних ситуацій.

Перелік московських ляпсусів можна продовжувати практично до безконечності. Але головне те, що своєю заявою МЗС РФ фактично видало підступні плани Кремля щодо своїх провокацій на українських АЕС. А, може, й в інших країнах Європи, де ще функціонують радянські АЕС.

Отже, тепер Україна і весь світ знає, що, в разі виникнення диверсій на АЕС, вся відповідальність за них лягає на Кремль.

Схожі публікації