Ядерні амбіції Північної Кореї та потенційна наступниця Кім Чен Ина

Ескалація напруженості у регіоні Східної Азії має свій вплив на події в Україні

 

 

 

Die Zeit, Die Welt, Німеччина

Вкотре за останній час головним чинником геополітичних впливів у боротьбі за досягнення стратегічних цілей та задоволення владних амбіцій диктаторських режимів виступає наявність ядерної зброї. Північна Корея є країною-сателітом путінської росії, що на міжнародному рівні стабільно і безумовно підтримує всі експансіоністські дії Кремля, отже, є потенційним противником України. Протягом часу від початку активної фази агресії росії в Україну 24 лютого ц. р. та перебігу війни Пхеньян здійснив кілька демонстративних політичних заяв та провів неодноразові тестові випробування балістичних ракетних систем над територією інших держав регіону, здатних нести ядерні боєзаряди. Пхеньян регулярно проводить військові маневри поблизу морського кордону з Південною Кореєю, демонструючи підтримку антиамериканської та антитайванської політики Китаю, хоча й дослухається вказівок з Пекіну.

Мілітаристська активність Північної Кореї викликає серйозне занепокоєння демократичного світу, оскільки здатна загострити міжнародну обстановку в регіоні та спричинити або стати каталізатором ескалації напруженості. Офіційно вважається, що головним противником Північної Кореї є Південна Корея та США, які перебувають у стані відкритого протистояння з Китаєм, росією та владою Північної Кореї. Проте ескалація напруженості у регіоні має свій вплив і на події в Україні, оскільки відволікає частину уваги і сил демократичного Заходу на стримування намірів і дій Пхеньяна, якого відверто підтримує країна-агресор та країна-спонсор тероризму росія.

Надходять повідомлення, що москва дійшла вже до того, що просить у Північної Кореї системи озброєння та боєприпаси для ведення війни проти України. І хоча за повідомленнями представника міністерства оборони США бригадного генерал Патріка Райдера (Patrick S. Ryder), що пролунали на початку листопада ц. р. стосовно відсутності у Вашингтоні інформації щодо того, що Китай та Північна Корея постачали Росії зброю та боєприпаси, водночас за визнанням генерала, у США існує інформація щодо звертання росії з таким проханням до інших країн, зокрема до Пхеньяну.

Німецькі ЗМІ відреагували на останні повідомлення з Пхеньяну щодо чергових ракетних тестових пусків та проголошених політичних амбіцій лідера Північної Кореї Кім Чен Ина щодо наміру стати найбільш потужною ядерною державою світу.

Зокрема видання Die Zeit у редакційній статті з посиланням на видавництва ZEIT ONLINE, Reuters, AFP, mcr повідомило 27 листопада ц. р., що північнокорейський диктатор підтвердив свої ядерні амбіції та проведення його країною останнім часом численних випробувань ракет.

Кім Чен Ин в аеропорту Пхеньяна керує здійсненням тестового пуску міжконтинентальної балістичної ракети.
Джерело: © dpa

Північнокорейський очільник Кім Чен Ин оголосив, що його країна буде розбудована до стану найбільш потужної ядерної держави світу. За повідомленням державної північнокорейської агенції новин KCNA, розбудова ядерних збройних сил є найбільш важливою метою держави. Кім заявив також, що його кінцевою метою є володіння найбільш потужними у світі ядерними збройними силами.

Німецьке видання Die Welt зазначає, що останній пуск міжконтинентальної балістичної ракети засвідчив, що Північна Корея володіє спроможностями побудови найбільш потужних ядерних сил світу. Так, ракету Hwasong-17 Кім Чен Ин визначив як найбільш потужну стратегічну систему зброї світу.

Кім Чен Ин хоче, щоб Північна Корея стала найпотужнішою ядерною державою світу

Північна Корея цього року вже здійснила більше ракетних пусків, ніж кожного року дотепер. Лише цього місяця були здійснені пуски щонайменше 30 ракет середньої та більшої дальності. Міжнародно ізольована держава протягом років розбудовує програму озброєнь та, саме тому, підпадає під міжнародні санкції. Рада Безпеки ООН від 2006 року прийняла щонайменше десять резолюцій, в яких оголошені санкції проти Північної Кореї через її активні дії в галузі ядерних та ракетних зусиль.

Загострення санкцій як реакція на численні випробування зброї наразі зазнали невдачі у Раді Безпеки ООН через позицію росії та Китаю. Державна агенція KCNA повідомила водночас, що лідер Китаю Сі Цзіньпін має намір співпрацювати з Кім Чен Ином в галузі постачання систем озброєнь. Президент Сі в одному зі звернень оголосив, що буде здійснювати кооперацію з президентом Кімом в галузі «миру, стабільності, розвитку та благополуччя регіону та світу»

Потенційна наступниця, дочка Кім Чен Ина публічно з’явилася вдруге

Кім Чен Ин знову публічно з’явився з його «улюбленою дитиною», донькою на ім’я Чжу Е (Ju Ae), на зустрічі з науковцями в галузі розробки ракетних технологій. Повідомлення про цю зустріч та надане спільне фото призвело до гострих дебатів про доньку як про наступницю Кіма.

До цього повідомлення було додано групове фото Кіма з дівчиною, вдягненою у чорне пальто, разом з науковцями та військовослужбовцями, на задньому плані була помітна міжконтинентальна балістична ракета типу Hwasong-17.

Кім Чен Ин та його донька на полігоні перед випробуваннями стратегічної балістичної ракети на тлі військової вантажівки-тягача.
Джерело: AP

Вдруге протягом одного тижня донька північнокорейського лідера брала участь у публічних заходах Кім Чен Ина. Дівчина, якій ледве виповнилося десять років, супроводжувала батька протягом зустрічі з науковцями в галузі розробки ракетних технологій. Державна північнокорейська агенція KCNA 27 листопада повідомила щодо факту зустрічі лідера Кіма з науковцями та визначила доньку як «улюблену» дитину Кіма.

Надане північнокорейським урядом фото зображає Кім Чен Ина з його донькою та військовослужбовцями.
Джерело: AP

За повідомленнями південнокорейської розвідки, друга дитина Кіма народжена від шлюбу з Лі Соль Чжу (Ri Sol Ju) та має ім’я Чжу Е (Ju Ae). За інформацією розвідки Південної Кореї, Кім одружений з Лі Соль Чжу від 2009 року, вона народжувала дітей у 2010, 2013 та 2017 роках.

Державні ЗМІ Північної Кореї повідомили минулих вихідних, що Кім Чен Ин 18 листопада ц. р. у супроводі дружини та «улюбленої дочки» особисто спостерігав за випробувальним пуском ракети Hwasong-17. Фотографії, що поширювалися з цього приводу, засвідчили, як Кім тримає за руку свою доньку, одягнену в білу куртку та червоні туфлі, і спостерігає, як гігантську ракету завантажують на вантажівку-транспортувальник. Тоді це був перший раз, коли дівчина була представлена публіці.

Джерело: KCNA/Reuters

Вірогідно, публічні фото з донькою правителя Північної Кореї Кім Чен Ина покликані відвернути увагу від гонки ракетних озброєнь його країни та надати їй більш прийнятного вигляду. Присутність неповнолітньої дитини на офіційних заходах з випробування ракет стратегічного призначення має мало логічних пояснень, якщо не брати до уваги думку щодо наступниці на посаді теперішнього лідера Північної Кореї. Зрозуміло також, що ні про яку зміну керівництва мова наразі не йде, зате робить позитивний імідж Кім Чен Ину, який, виявляється, є не лише диктатором та вбивцею демократії у себе в країні, а ще й люблячим батьком. Такі інформаційні проекти не здатні приховати справжні інтереси лідера Північної Кореї та агресивну спрямованість її політики.

Китай, Південна Корея та Японія безпосередньо втягнуті в політику Кім Чен Ина, пов’язану з запусками ракет на акваторією нейтральних вод прилеглих держав. Один з пусків північнокорейської ракети місяць тому був здійснений таким чином, що ракета пролетіла над територією Японії, спричинивши там оголошення протиракетної тривоги, та впала у води Тихого океану.

Китай загалом тримає під контролем ракетну діяльність Північної Кореї та стримує Пхеньян від надмірно агресивних заяв і дій. Така позиція Пекіна має те пояснення, що Китаю потрібна стабільність і спокій у регіоні, а провокативні дії Північної Кореї мають ризик реагування у відповідь з боку США та Південної Кореї. Щоправда, амбіції самого Китаю та його наміри захопити демократичний острів Тайвань поки що не артикулюються. Розвиток подій внаслідок можливого загострення ситуації через дії Північної Кореї поставить під сумнів позитивні перспективи китайської економіки, яка є визначальним чинником загального успіху уряду в Пекіні. Оскільки в економіці Китаю існують суттєві проблеми протягом пандемії коронавірусної інфекції, що триває дотепер, Пекін жодним чином не зацікавлений у розгортання ескалації напруженості в регіоні та втягуванні в нього США та їх союзників. Така ж сама логіка дій Пекіна справедлива й стосовно агресивних намірів росії, яка відверто підтримує Пхеньян та стимулює його ракетні випробування. Північна Корея є єдиною країною у світі, яка визнала легітимними частинами росії загарбані нею території на сході та півдні України.

Демонстративні дії Північної Кореї та її зневага до санкцій ООН щодо заборони випробувань ракетних систем, здатних нести ядерні боєзаряди, становить загрозу для стабільності й миру у всьому регіоні Східної Азії та змушує провідні країни світу реагувати на них. Україна опосередковано перебуває у зоні впливів на перебіг процесів з боку провідних країн-суб’єктів міжнародної політики США, Китаю, Японії та Південної Кореї. Очевидно, доцільно переводити двосторонні відносини України з цими країнами у площину взаємовигідного двостороннього співробітництва та вимагати від наших союзників більш активної позиції у переговорах з країнами регіону заради сприяння досягненню національних інтересів України.

 

Схожі публікації