Віктор Гвоздь: Скорочення ресурсів посилює протистояння між групами в Кремлі

Коментар для інформаційної агенції GuildHall

 

 

Скорочення в Росії економічних ресурсів поглиблює кризу в стосунках між Москвою і російськими регіонами і посилює протистояння між групами всередині Кремля, що послаблює путінський режим зсередини, заявив Віктор Гвоздь у коментарі для інформаційної агенції GuildHall.

«У Росії поступово ослаблюється чинний режим, цей процес логічний, і я б навіть сказав — еволюційний. Скорочення фінансово-економічної бази всередині режиму провокує деструктивні процеси, як у Кремлі, так і особливо у відносинах центру з регіонами, які в РФ безпосередньо залежать від наданих коштів. Поки утримувався колишній рівень цін на нафту — це дозволяло купувати лояльність місцевих еліт, «баронів» та «царьків», в першу чергу на Кавказі, і в інших регіонах. Сьогодні ситуація змінюється, вона лише погіршуватиметься», — заявив В. Гвоздь.

«Геополітичні процеси і соціально-економічна деградація є факторами змін всередині Росії. Зменшення ресурсів, санкції і важелі тиску Заходу працюють на посилення суперечок між групами у самому Кремлі. Хтось воює навколо Путіна, хтось за вплив на першу особу. Ресурси еліт зосереджені на Заході і частина цих еліт усвідомлює, що їх «заганяють за червоні прапорці», і вони з цим категорично не погоджуються», — підсумував генерал-лейтенант Віктор Гвоздь.

 

Схожі публікації