Вбивство полонених в Оленівці: експерт пояснив, чому Росія пішла на такий крок

Коментар експерта Центру «Борисфен Інтел» Івана Січня для інтернет-видання Gazeta.ua

 

Росія готувала вбивство українських полонених захисників «Азовсталі» в Оленівці заздалегідь. На це могла піти російська влада, щоб не віддавати на обмін українських бійців і зберегти авторитет у свого електорату. З іншого боку, убити українських воїнів могли терористи з так званих ЛДНР, щоб помститися. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів військовий експерт Іван Січень.

 

«Росіяни думають, як зомбі — що це нібито нацисти самі себе знищують. Тому вони були проти обміну на російських полонених одразу. Про це говорили в ЗМІ. Тому російська влада встала перед проблемою, що не може обмінювати наших військових. Бо інакше втратить свій авторитет. І розв’язали цю проблему так — знищили наших військових. Переклали відповідальність на Україну. Ще одна причина — росіяни знущалися із захисників «Азовсталі» й це намагалися приховати. А єдиний варіант — знищити людей, яких катували. Ця ситуація підтверджує, що Росії не можна довіряти й жоден договір з нею нічого не вартий», — говорить Січень.

У Росії цей розвиток подій передбачили заздалегідь, каже військовий експерт.

«Говорили, що це терористи і їх треба вбивати. Це все було заплановано. На місце, де були наші бійці, привезли уламки американських HIMARS. Що нібито це Україна знищила своїх же військових. У нас була домовленість, що наші військові виходять з Маріуполя, але їм збережуть життя. Вже тоді почалися заяви, що цього не треба робити. Тому росіяни їх і знищили. Керівництво Росії все підготувало, щоб так діяти. Імовірно, що самі бійці так званих ЛДНР самостійно вирішили знищити наших бійців — з особистих міркувань та образ за великі втрати, яких їм завдавали», — пояснює Січень.

У російській армії починається моральний розклад, підкреслює експерт.

«Це призводить до розпаду країни. Перетворення армії на бандформування. Війна затягнулася. Росіяни, якщо раніше мали мотивацію, хоч і надуману боротьбу з нацистами, зараз її втратили. Вони бачать, що ніхто в Україні Росію не підтримує. В армії починається масове пияцтво, депресія. Знищено багато кадрових командирів. Знищені бази й штаби. Тож моральний стан такий на всіх фронтах бойових дій. Росія з травня проводить приховану мобілізацію. Але неприховано на це піти не може. Російська армія почала воювати сама із собою», — говорить Січень.

У ніч на 29 липня росіяни вбили частину полонених військових полку «Азов», які перебували в колонії Оленівки, повідомив лідер руху «Азов» Андрій Білецький. За даними російських агресорів, від вибуху в колонії для військовополонених в Оленівці загинули понад 50 українських захисників. Відразу після вибуху Росія звинуватила ЗСУ в обстрілі виправної колонії. Українські силові структури заявили, що вибух в Оленівці був російським терористичним актом.

Автор: Анастасія Прокаєва

Джерело: Gazeta.ua

Статья доступна на русском

 

 

Схожі публікації