У якому стані зараз ЗСУ та чи відповідає дійсності стаття The Washington Post про песимізм в армії

Коментар експерта Центру «Борисфен Інтел» Івана Січня для інтернет-видання Gazeta.ua

 

Стаття The Washington Post про те, що Збройні сили України ослабли і можуть провалити контрнаступ — не враховує реальну ситуацію.

У нас є проблеми, але у росіян — вони значно більші. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів військовий експерт Іван Січень.

«Українська армія не стала гірше. Звісно, у нас є проблеми з технікою. У гарячих точках доводиться використовувати стару зброю, і тієї мало. Але сучасну техніку нам везуть. Ті ж самі танки. Також через посилення боїв на сході збільшилася кількість поранених. Однак наша медицина значно краще справляється, ніж російська. Їх втрати значно більші. Звісно, ситуація важка, але не настільки», — сказав Січень.

Росіяни й самі мають багато проблем і іноземні ЗМІ мають це бачити, додав експерт.

«Там ще вистачає сил, щоб нас атакувати. Але вони значно зменшилися. Там мало техніки. На повномасштабний наступ у них немає вже можливості. Їм можуть щось постачати Китай чи Іран. Але це теж небагато. Росіяни продовжують ракетні обстріли, але за останні дні, коли їх було багато, серйозних уражень не було. І ці удари вже не впливають на електромережі, як раніше. Ми ще не можемо нищити всі ракети, але цьому значно допоможе сучасні ППО, які нам дають. На півночі росіяни лише відволікають наші сили. Можуть пробувати атакувати, але це ні до чого не призведе», — зауважив Січень.

13 березня видання The Washington Post оприлюднило статтю. У ній стверджувалося, що якість української армії погіршилася внаслідок втрат на полі бою багатьох найдосвідченіших бійців, що змусило деяких українських чиновників поставити під сумнів готовність Києва до довгоочікуваного весняного наступу.

Автор: Анастасія Прокаєва

Джерело: Gazeta.ua

Статья доступна на русском

 

Схожі публікації