«У Росії зростає соціальне напруження» — військовий аналітик про те, що допоможе повернути захисників «Азовсталі»

Коментар експерта Центру «Борисфен Інтел» Івана Січня для інтернет-видання Gazeta.ua

 

Російська Федерація намагається використовувати захисників «Азовсталі», яких взяли в полон, для тиску на Україну. Пришвидшити обмін зможе соціальний тиск у російському суспільстві через збільшення кількості вбитих окупантів і полонених. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів військовий аналітик Іван Січень.

 

«Єдина можливість — це обмін. Тому що в нас теж є російські полонені. Це була домовленість із самого початку. Але окупанти зараз піддають суду українських захисників «Азовсталі». До обміну Москва хоче засудити всіх оборонців Маріуполя, щоб показати, що нібито засуджують нацистів. Ми також судимо російських окупантів, які скоїли тяжкі злочини», — говорить Січень.

Що більше Україна матиме полонених, то швидше Росія захоче обміну, наголошує аналітик.

«Є підозри, що сьогодні наших полонених у Росії більше, ніж російських у нас. Тому ми зараз більше зацікавлені, щоб забрати наших людей. З іншого боку, Росія завжди своїх кидає, а полонені з «Азовсталі» потрібні, щоб чинити тиск на Україну. Вони свідомо затягують обмін», — каже Січень.

Добре було б мати в полоні якихось родичів високопоставлених чиновників. Але критична маса полонених теж може відіграти свою роль, говорить аналітик.

«У Росії зараз заборонили публікувати інформацію про втрати. Московський уряд починає брати контроль над цією інформацією на місцевому рівні. Намагаються приховати й кількість полонених. Що більше буде росіян у полоні, то більшим стане внутрішній тиск. До цього докладеться те, що в похоронках часто пишуть, що росіянин загинув на навчаннях, а не в Україні. І його родичі не отримують гроші. У російському суспільстві починається зародження незадоволення і напруження. Тож що більше вб’ємо противників чи візьмемо їх у полон, то швидше Росія піде на обмін», — додає Січень.

Автор: Анастасія Прокаєва

Джерело: Gazeta.ua

Статья доступна на русском

 

Схожі публікації