Росії таки загрожує вимирання населення, тому вона і намагається всіляко рятуватися

Росія вимирає, тому злодіює та викрадає українських дітей

«Аktualne.cz», Чехія

Росії таки загрожує вимирання населення, тому вона і намагається всіляко рятуватися, пояснює у своєму дописі під таким заголовком на сайті Аktualne.cz чеський письменник Мартін Фендрих. Звичайно, авторові було б достатньо звернутися до соціологічних досліджень, щоб підтвердити такий висновок, але він пішов у своїх трактування дещо далі. Бо він зауважує не сам факт такого вимирання, і не його причини, а те, як Росія намагається запобігти такому неприємному «досягненню» свого кількадесятирічного розвитку.

І один з таких швидких її «способів», як зауважує письменник, — злочинне переселення на російські землі громадян України, що мали нещастя опинитися нині на захопленій російськими військами території, зокрема, і викрадення маленьких українців.

Ця маленька дівчинка не була вкрадена російськими солдатами.
У великій українській біді їй пощастило.
Джерело: «Аktualne»,  фото Reuters, https://nazory.aktualne.cz/

Якщо це і новина для сучасного світу, але не думаю, що для всього без винятку, бо таке траплялося вже не раз навіть у минулому столітті до і після Другої світової війни, коли українців масово доправляли у Сибір чи на Далекий Схід на відібрані у Японії острови. Це було таким же злочином, як і нинішній. І якщо тоді за таку переселенську політику ніхто не відповів, то це не значить, що так буде і цього разу.

Не дарма той же Мартін Фендрих цікавиться: що робитиме Захід, щоб принаймні довести ці злочини, якщо їх зараз не можна запобігти? І пише, що однією з найважливіших речей, пов’язаних із війною Росії проти України, вважає не лише фіксацію, вивчення та доведення російських військових злочинів, а й ​​намагання максимально запобігати їм усіма способами, передусім військовими. Зрозуміло, що він має на увазі перш за все постачання Заходом українським ЗС зброї, без якої росіян зупинити практично неможливо.

І якщо вже НАТО не наважується брати безпосередню участь у бойових діях, то воно, принаймні, може надавати українцям розвідувальні дані про російські війська, ну а сам Захід повинен якомога швидше ізолювати Росію, що наважилася цинічно викрадати українських дітей і дорослих. Адже це — один з найтяжчих злочинів, про які не можна забувати ніколи, і який не можна прощати нікому. Українська влада оприлюднила, що росіяни викрали і вивезли понад 230 тисяч українських дітей, і що їхня кількість збільшується щоденно. Російські військові злочинці вилучають дітей з сімей, відправляючи сиріт у знелюднені райони Росії. Український нардеп Леся Василенко повідомила, пише автор, що дітей депортують у Володимирську, Омську, Челябінську області та на далекий Сахалін і до кордонів з Північною Кореєю та Китаєм. Там вони потрапляють до дитбудинків, звідки їх можуть забирати і всиновлювати росіяни для «перевиховання».

Джерело: «Аktualne», ілюстративне фото: Reuters, https://nazory.aktualne.cz/

Деяка інформація про злочинне поводження з дітьми підтверджується західними ЗМІ, та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) чомусь не поспішає з наданням доказів такого викрадання. У статті автор посилається на радника з питань захисту дітей Аарона Грінберга, який стверджує, що «у це важко перевірити, оскільки його підлеглі не мають належного доступу до районів уздовж кордону з Росією». Однак ми вивчаємо, повідомляє він, всі можливі способи зв’язку з такими дітьми, щоб надати їм захист і допомогу та запобігти порушенню їхніх основних прав.

 Та ось проблема: достукатися до викрадених дітей ООН може лише за згодою Росії. Нині це зробити зовсім неможливо. Вочевидь, оонівські представники до дітей не зможуть потрапити доти, допоки в Росії не зміниться правлячий режим, робить висновок письменник. То що ж у такому разі вдіяти, як впоратися з цією, як він називає, російською потворою і довести такі її злочини, які немає змоги зупинити? Самі росіяни, як ми бачимо, заперечують свої злочини з викрадення, намагаючись переконати, що це звичайні вигадки Києва для того, щоб очорнити в очах світу Путіна.

На погляд автора, ймовірність того, що це просто спроба очорнити Росію разом з Путіним, практично дорівнює нулю. Тому різні західні урядові і неурядові інституції повинні фіксувати такі злочини. Не тільки ті структури, що у підпорядкуванні ООН, а й різноманітні спецслужби, а також такі неурядові організації, як Bellingcat.com, що зробила помітний внесок у справу розслідування збиття росіянами MH 17, замаху на життя агента Скрипаля, вибухів у Врбетіце тощо.

Нинішній відтік біженців з України є «найінтенсивнішою кризою біженців у Європі з часів Другої світової війни».
Джерело: «UA.NEWS», https://ua.news/

Чи цього недостатньо, щоб вважати росіян брехунами, щоб виокремити щодо них принципову позицію і змусити таким чином відповісти за скоєне? Письменник нагадує, що Захід завжди мислить на рівні отриманих доказів, задокументованої інформації, дотримуючись презумпції невинуватості та принципу, що будь-хто залишається невинним, допоки його не засудять. Це, безумовно, буде мантрою для дезінформаторів. Отож, російські злочини будуть передаватися на розгляд до міжнародного суду в Гаазі. І не інакше.

Та повернімося до того, з чого розпочинав автор, тобто, що спонукає росіян злочинними діями рятувати вимирання своєї нації. Він звертає увагу, що до середини ХХІ століття від загальної кількості росіян може залишитися лише третина. Сама Росія вже багато років якось намагається вирішити величезну демографічну проблему, тобто врятуватися від вимирання населення. Такий собі Анатолій Антонов, завідувач кафедри соціології сім’ї та демографії соціологічного факультету МДУ імені М. В. Ломоносова, ще у 2007 році пророкував, що до 2050 року кількість російського населення впаде до 40 мільйонів, пригадує автор, називаючи це «темною перспективою для імперської влади». 

Скорочення населення Росії в 2021 році перевищило мільйон осіб — Росстат.
Джерело: «EADaily», ілюстрація zakprf44.ru, https://eadaily.com/

У січні 2021 року російське статистичне управління Росстат оцінювало населення країни в 146,24 млн. Порівнюючи з 2020 роком, московська щоденна газета «Коммерсант» зазначала, що втрату понад півмільйона людей зафіксувала Росія ще у 2005 році. У грудні минулого року демографи Олексій Ракша та Олександр Синельников з факультету соціології повідомили на російському сервері Knowledge, що природне скорочення російського населення, без урахування міграції, за минулий рік перевищило 990 тисяч. Ймовірно, тут також зіграла свою роль пандемія, яку росіяни намагалися здолати сумнівними щепленнями власного виготовлення.

Та незабаром розпочалася війна РФ в Україні. Одне з її гасел — врятуємо росіян. Себто, у РФ чомусь вважають, що саме таким чином вони піклуються про майбутнє своєї нації і можуть припинити її вимирання. Тому і викрадення сотень тисяч дітей набуває, на їх, росіян, погляд, зовсім іншого змісту. Росіяни крадуть дітей, щоб покращити свій величезний демографічний дефіцит. Це — жахаюча державна політика, виправдання якої не може бути!

Мартін Фендрих з такого приводу запитує: а що буде далі? На його погляд, відповідь може мати два варіанти.

Наприклад, по закінченні війни знову розгорнеться боротьба щодо приймання України до ЄС, коли Захід швидко забуде про героїзм українців і стверджуватиме про «непідготовленість країни» і «поширену корупцію» та при цьому ще й оглядатиметься, чи не будуть роздратованими і розлюченими переможені росіяни з ядерним арсеналом у кишені. У цьому варіанті дітей ніхто не намагався викрадати чи «перенавчати» (перекваліфікація тут означає промивання мізків і поневолення), і дорослим також не допоможуть. Суду в Гаазі не буде, забудьте про сотні тисяч нещасних викрадених.

Іншим варіантом, більш логічним і набагато безпечнішим для нас, розмірковує автор статті, була б ізоляція Росії на зразок Північної Кореї. У такому разі Захід виявився б розсудливим, менш боязким, більш відповідальним перед своїм народом. Логічно, що така відповідальність також через побоювання військового нападу Росії та розв’язання гігантського світового конфлікту. Ізоляція включатиме припинення постачання нафти, газу, ядерних матеріалів та інших товарів. В основному — повне припинення ділових відносин. Росія продовжувала б існувати як острів, що кишить Путіним, на який не можна ввійти, як країна за стінами, за новою залізною завісою, від якої очікуєш лише найгіршого, де немає нічого пов’язаного з вільним світом.

 

Люди тікають з України, йдуть уздовж транспортних засобів, що вишикувалися в чергу на кордоні України з Польщею.
Джерело: «Новости ООН», фото ЮНІСЕФ/В.Москалюк 27 лютого 2022 року, https://news.un.org/

А як щодо викрадених дітей у такому варіанті, розмірковує далі Мартін Фендрих. І передбачає: знову те ж саме — ніхто не поспішатиме їм на допомогу. Раптом ми побачимо дивовижну силу Заходу як на тарілці, навіть якщо він поведе себе виважено і більше не гратиме в гру «ти хороший» чи «ти помиришся» з Росією, гру в «економічні та торговельні зв’язки переможуть авторитарність».

Тим не менш, не можна припиняти збір доказів про російські військові злочини. По-перше, щоб знову не переважало наївне західне уявлення, що «досить, якщо ми будемо говорити та торгувати разом, це покращиться само по собі, еволюційно». І частково тому, що ми зобов’язані цим їхнім жертвам.

Якщо ми — Захід, якщо ми цінуємо свободу та права людини, то ми ніколи не повинні пробачати чиїсь воєнні злочини. Ми повинні повторювати це собі щодня, вчити цього своїх дітей вдома і в школах, інакше з нами може статися те, що відбувається з українцями — так застерігає чеський письменник.

Спробуйте йому заперечити.

 Олег Махно.

 https://nazory.aktualne.cz/komentare/rusko-vymira-i-proto-unasi-a-krade-ukrajinske-deti/r~ae7c82a8e26511ec8d680cc47ab5f122/

У заголовку матеріалу: «Дівчина-біженка з України зі своєю собакою в тимчасовому центрі для біженців біля пункту пропуску «Паланка» на кордоні Молдови та України, 26 лютого 2022 року».
Джерело: «Новости ООН», фото ЮНІСЕФ/К. Веліхара, https://news.un.org/

Схожі публікації