Північна Корея погрожує ядерною зброєю

Північна Корея готова до застосування ядерної зброї у випадку виникнення конфлікту

29.07.2022 р. «Die Zeit», Німеччина

Німецьке видання «Die Zeit» у редакційні статті від 28 липня ц. р. звертає увагу на повідомлення від оточення північнокорейського лідера Кім Чен Ина (Kim Jong Un), що у випадку виникнення військового конфлікту з Південною Кореєю або США, Північна Корея буде готовою до застосування власної ядерної зброї. Згідно з повідомленнями, ядерні сили цієї країни будуть відмобілізовані «точно і швидко».

Правитель Північної Кореї Кім Чен Ин погрожує застосуванням ядерної зброї
у випадку військового конфлікту зі США та Південною Кореєю.
Джерело: © KCNA/dpa

Кім заявив у Пхеньяні (Pjöngjang) для проурядових медіа, виступаючи для ветеранів, що «наші сили ґрунтовно підготовлені реагувати відповідним чином на будь-які кризи». Водночас, додав корейський диктатор, ядерні сили стримування, у відповідності до їх призначення, будуть відмобілізовані «точно та швидко».

Таким чином, Кім Чен Ин попередив обидві країни перед початком спільних літніх військових навчань збройних сил США та Південної Кореї, що відбудуться в серпні ц.р. Медіа далі цитують слова Кіма, що Північна Корея повністю готова до будь-якої військової конфронтації зі США. Кім заявив, що Південній Кореї загрожує знищення, якщо вона зробить «небезпечні спроби» проти його країни. Очевидно, він мав на увазі плани уряду Південної Кореї у Сеулі відновити систему превентивного удару у відповідь на ядерну та ракетну програму Північної Кореї.

Видання зазначає, що промова Кіма припала на час зростаючої непевності у регіоні. Північна Корея цього року вже провела кілька випробувань ракет, здатних нести ядерну зброю, порушивши тим самим існуючі резолюції ООН. Зважаючи на її ядерну програму, Пхеньян підпав під жорсткі міжнародні санкції. Північна Корея вкотре закидає на адресу США здійснення ворожої політики.

Новий міністр закордонних справ Північної Кореї Чхо Сон Хуей.
Джерело: © Luong Thai Linh/​Reuters

Південна Корея, разом з її союзником США має намір цього року знову взяти участь у спільних військових маневрах. У попередні роки обидві країни, зважаючи на дипломатичні особливості, скоротили кількість військових навчань.

Наполегливість та шантаж з боку Північної Кореї з погрозами застосувати ядерну зброю проти США та їх союзника в регіоні Південної Кореї, співпали у часі з війною Росії проти України та цілком відповідають планам і намірам Москви. Адже додаткова дестабілізація обстановки у світі, погроза застосування ядерної зброї відверто декларується самою Росією, до чого вона готова у залежності від умов та результатів війни в Україні. Очевидно, що розраховувати на якусь людяність та стриманість Москви розраховувати не доводиться, Росія без сумнівів застосує ядерну зброю, тоді, коли вона вважатиме це за необхідне.

Люди на вокзалі в Сеулі дивляться на екран телевізора,
на якому показують програму новин про запуски північнокорейських ракет.
Джерело: © Лі Чжин-Ман/​dpa

Додаткова країна-партнер, ядерний терорист в особі Північної Кореї на чолі з Кім Чен Ином якраз і відповідає уявленням Кремля про доцільне партнерство. Її ядерна програма та ракетні системи-носії ядерної зброї, створені за підтримки і кураторства Кремля, можуть стати додатковим чинником у боротьбі проти цивілізованого світу.

Така безвідповідальна політика Пхеньяна, серед іншого, ще раз підтвердила неефективність ООН як механізму з дотримання глобального миру. Користуючись правом вето в Генеральній Асамблеї ООН, постійним членом якої є Росія, як ядерна держава, Москва безупинно блокує зусилля міжнародної спільноти, спрямовані на дотримання миру та міжнародний тероризм Росії. Цивілізований світ розуміє, що власник найбільшого у світі ядерного арсеналу становить серйозну небезпеку для людства. Це розуміє також і правитель Кремля, який проводить сам та сприяє зусиллям своїх васальних режимів у проведенні політики ядерного шантажу і залякування.

Зрозуміло, що без Росії Кім Чен Ин нічого би не створював, не випробував і нікому не погрожував би. Але, поки існує Росія, реалії інші. Війна в Україні має змінити такий стан справ.

https://www.zeit.de/politik/ausland/2022-07/kim-jong-un-nordkorea-atomwaffen

Схожі публікації