Новий Рамштайн: що зараз потрібно Україні і хто заважає отримати зброю

Коментар експерта Центру «Борисфен Інтел» Івана Січня для інтернет-видання Gazeta.ua

 

Україні потрібні сучасна бронетехніка, танки та системи протиповітряної оборони. Зокрема, танки Abrams та Leopard. Ці машини допоможуть зміцнити оборону країни, однак отримати їх заважають політичні ігри Москви та Берліна. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів військовий експерт Іван Січень.

«Нам потрібні системи протиповітряної оборони для закриття нашого неба. Це наразі найголовніше. Бо, як ви бачите, Росія намагається знищити нашу цивільну інфраструктуру, критичну інфраструктуру. Але є цікава тенденція. На початку війни вони ракетами наносили удари по наших військових частинах. Це була і наша помилка. Бо було ж декілька випадків, коли вони цими ракетами знищували цілі підрозділи. Потім вони здійснили спробу знищення транспортної інфраструктури, були удари по вокзалах, залізниці. Потім перейшли до знищення нашої енергетичної інфраструктури. Думали нас зламати зимою. Теж нічого не вийшло», — говорить Січень.

Зараз росіяни намагаються купити ракети у Ірану, не можуть самі їх виробити, наголошує експерт.

«Тому звичайно системи ППО нам потрібні для того, щоб не дати завдавати знову ці удари. Нам потрібна бронетехніка для того, щоб розпочати контрнаступ весною. Її поки що якось бояться надавати. Це позиція німецького уряду. Він не хоче свариться з Росією, вони намагаються домовитись. Але так чи інакше ми отримаємо і танки, і все інше. Як Німеччина, так і інші країни крок за кроком схиляються до того, щоб Україні все таки надавати військово-технічну допомогу», — додає Січень.

Україні потрібні танки Leopard, пояснює експерт.

«Вони перевищують за всіма якостями Т-72, який є основним бойовим у Росії. А зараз і в нас вже, бо ми їх отримали від наших партнерів із Центрально-Східної Європи чи затрофеїли. Однак у цього танка є проблеми. У ньому стоїть система автоматичного заряджання. На башті танка стоїть конвеєр і там снаряди знаходяться, і коли в нього снаряд попадає чи граната, то йому башту відриває одразу ж. У західного зразка танку цього немає. Саме тому вони нам і потрібні», — уточнює Січень.

Україна отримає надзвичайно великий пакет військової допомоги. Про це у п’ятницю заявив міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін на пресконференції за підсумками восьмої зустрічі міжнародної контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн».

Загалом Україна задоволена результатами засідання контактної групи з оборони у форматі «Рамштайн» у Німеччині. Окрім пакетів військової допомоги, про які вже відомо, «деякі були озвучені за зачиненими дверима». Про це в інтерв’ю «Голосу Америки» сказав міністр оборони України Олексій Резніков.

Автор: Анастасія Прокаєва

Джерело: Gazeta.ua

Статья доступна на русском

 

 

Схожі публікації