Слова міністра Євгена Нищука підтвердили, що наше суспільство — хворе

Богдан Соколовський

Щонайменше дивним виглядає той скандал, що «розкручується» після висловлювань нашого міністра Євгена Нищука щодо імперського заселення окремих українських теренів, сказаних у телепрограмі «Свобода слова» на ICTV.

Чесно кажучи, не хочеться розвивати далі цю тему. Але вона простежується, хоча чомусь (мабуть випадково) залишається поза увагою.

Дивно, що тема про перевезення колись людей до України на 26-му році нашої державності подається як невідома чи замовчується, та ще й стала предметом дискусій. Часто дискусій таких, що порушують гірку правду. Адже в імперіях, до яких входили наші землі, завозилися люди на теперішні українські терени як на сході, так і на заході. Страждали і ті, кого привозили, і ті, кого вивозили (якщо ще залишалися, в кращому випадку, живими). Просто на сході розпочалося таке переселення ще за Катерини ІІ і сягало масових форм у 30-х роках минулого століття. А на заході України (що у складі СРСР) все розпочалося після вигнання звідти фашистів під час Другої світової війни. Цим і пояснюється, зокрема, те, що у східні області України завозилося більше людей з інших частин тодішньої імперії, аніж у західні. На сході було знищено більше етнічних українців, аніж на заході і т. д. Є незаперечні докази цього, зокрема, письмові. Щодо цієї теми тепер офіційно немає таємниці. Це за часів СРСР заборонялося про це згадувати. Беззаперечні докази протягом коротких періодів на початку нашої незалежності та у 2005-2009 роках вивчалися і друкувалися багатьма ЗМІ. Однак, як з’ясувалося, цього було недостатньо для розвінчання «совєцькіх заборон про політику переселення», для того, аби наша історія, зокрема нещодавня, була відома і у нас, і за кордоном.

Мабуть саме ці злочинні вчинки колишніх імперій має на увазі міністр культури України. Треба тішитися, що наш високопосадовець знає і усвідомлює це важливе питання — значить, не допустить подібних дій! А його вислови, зокрема на згаданій «Свободі слова», не містили, не містять і не можуть містити, як це йому приписують, жодних принижень чи образ стосовно будь-якого етносу. Отже, Євгена Нищука намагаються розпинати за сказану ним правду? Причому, розпинають колективно, по-радянськи.

Те, що це роблять десь за кордоном — байдуже. Врешті-решт, тамтешнє суспільство саме має терпіти своє керівництво і своїх представників. А ось все те, що у нас відбувається щодо сказаного Є. Нищуком, лише зайвий раз підтверджує, що українське суспільство — хворе. Його необхідно ґрунтовно діагностувати і лікувати. Насамперед — від радянської спадщини.

 

Схожі публікації