Європейський тиждень України

Найбільш важливі питання, які стосуються інтересів України та ЄС і НАТО

Головним чинником впливу на інтереси України в контексті її європейської та євроатлантичної інтеграції залишається подальше загострення відносин між Росією і Заходом, яке набуває критичного характеру після нанесення США та їх союзниками ракетного удару по Сирії. При цьому не виключається можливість як виникнення збройного конфлікту між Росією та США і НАТО зі втягуванням до нього України, так і активізації збройної агресії Москви проти нашої держави в якості «симетричної відповіді» Вашингтону на його дії проти режиму Б. Асада.

З урахуванням наведених обставин, важливе значення для України має продовження послідовної підтримки її позицій з боку західних країн і міжнародних організацій. Зокрема, така підтримка була продемонстрована Федеральним канцлером Німеччини А. Меркель під час зустрічі з президентом України П. Порошенко 10 квітня ц. р. у Берліні. В ході переговорів А. Меркель висловила наміри ФРН продовжити співпрацю з Україною та вивести її на якісно новий рівень.

В цьому плані глава німецького уряду акцентувала увагу на двох основних питаннях, а саме — необхідності реалізації ініціативи України щодо розгортання миротворчих сил ООН у всій зоні конфлікту на Донбасі, а також збереження транзиту газу українською територією навіть у випадку реалізації російського проекту «Північний потік-2». Саме на це і будуть спрямовуватися зусилля ФРН. За словами А. Меркель, згадані питання порушувалися нею під час телефонних переговорів з В. Путіним напередодні її зустрічі з президентом України.

Зустріч Федерального канцлера Німеччини А. Меркель з президентом України П. Порошенко 10 квітня ц. р. у Берліні
Зустріч Федерального канцлера Німеччини А. Меркель
з президентом України П. Порошенко 10 квітня ц. р. у Берліні

Аналогічну позицію висловила також прем’єр-міністр Великобританії Т. Мей у ході телефонної розмови з П. Порошенко 11 квітня ц. р. Зокрема, вона підтвердила солідарність з Україною у її протистоянні з Росією, а також засудила дії режиму В. Путіна з анексії Криму та провокування конфлікту на Донбасі. Крім того, обговорювались питання посилення санкцій проти Росії, а також поглиблення співробітництва між Великобританією та Україною у сфері безпеки та оборони. Так, найближчим часом Лондон планує вжити заходи фінансового характеру у відношенні російських олігархів, які мають таємні активи у Великобританії.

 

Постійній представник США при НАТО Кей Бейлі Хатчісон на Київському безпековому форумі, 12 квітня ц. р.
Постійній представник США при НАТО Кей Бейлі Хатчісон
на Київському безпековому форумі, 12 квітня ц. р.

Водночас представники США та НАТО виказують впевненість у реальності перспектив євроатлантичної інтеграції України. Так, за заявою постійного представника США при НАТО Кей Бейлі Хатчісон під час Київського безпекового форуму 12 квітня ц. р., Україна вже зараз рухається у напрямі до членства в Альянсі, оскільки виконує Річні національні плани. В той ж час, вона визнала складність цього шляху як через необхідність здійснення внутрішніх реформ в Україні, так і внаслідок протидії її зближенню з Альянсом з боку Москви. З огляду на це, США і надалі надаватимуть допомогу Україні у реалізації її цивілізаційного вибору.

В рамках такої допомоги США нарощуватимуть обсяги поставок енергетичних ресурсів до Європи за зниженими цінами. За рахунок цього буде знижена енергетична залежність ЄС та України від російського газу. Водночас буде створена потужна конкуренція російському проекту «Північний потік-2».

Підтримку прагненню України приєднатися до Альянсу висловила також заступник генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер. На її думку, мета України інтегруватись до НАТО та ЄС є «не мрією, а цілковитою реальністю». Разом з тим, як і представник США при НАТО, вона визнала існування суттєвих проблем у реалізації Україною її планів.

Заступник генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер на Київському безпековому форумі, 13 квітня ц. р.
Заступник генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер
на Київському безпековому форумі, 13 квітня ц. р.

Інші аспекти співробітництва між Україною та її західними партнерами

Політична підтримка України її західними партнерами підкріплюється також і сприянням діяльності українського бізнесу на європейському ринку. В квітні ц. р. бельгійське видання The Brussels Times розпочало реалізацію міжнародного медіа-проекту «UA-100: Ukrainian Business for Europe», який передбачає просування українських економічних інтересів в Європі.

Основною ідеєю проекту є поширення інформації щодо українського бізнесу та демонстрація його масштабів і можливостей. За рахунок цього планується вирішити проблему малої поінформованості європейських споживачів щодо українських компаній та їх продукції. Видання The Brussels Times широко представлено в європейському медіапросторі та має високий авторитет в ЄС.

The Brussels Times розпочало реалізацію міжнародного медіа-проекту «UA-100: Ukrainian Business for Europe»

Окремі події та чинники впливу на відносини між Україною і західними країнами та міжнародними організаціями

Керівництво РФ продовжує спроби доказу міжнародного визнання «російської належності» Криму шляхом організації різного роду заходів за участю представників маргінальних, євроскептичних, націоналістичних та проросійських політичних сил європейських країн. Одним із таких заходів є «Ялтинський економічний форум», який щорічно проводиться з 2015 року. Зокрема, до участі у цьогорічному форумі 19–21 квітня ц. р. кримською окупаційною владою запрошені депутати німецького Бундестагу (федерального парламенту) від партії «Альтернатива для Німеччини», а також низка австрійських політиків.

 

www.reliablecounter.com

Схожі публікації