Розвідка в історії людства. Зародження розвідки

Фрагмент інтерв’ю президента Незалежного аналітичного центра геополітичних досліджень «Борисфен Інтел» доктора військових наук генерал-лейтенанта Віктора Гвоздя каналу ICTV, присвячений аналізу ролі розвідки у світовій історії.

Зародження розвідки

Ганнібал, Візантія, Віщий Олег, Аскольд і Дір, Наполеон, Фуше, Штібер.

Ленін і Парвус.

Розвідка і ядерна зброя.

Коментар Віктора Гвоздя:

«До мене неодноразово зверталися з проханням прокоментувати роль розвідки в історії людства.

Це важливо, в першу чергу, для державних функціонерів, які повинні розуміти і знати, що це за інструмент і як ним користуватися.

На жаль, в житті мені прийшлося зустрічатися з посадовцями самого високого рівня, які не розуміли, що таке розвідка, можливо банально не знали як нею користуватися, або розуміли і знали, але намагалися блокувати її роботу, через недовіру і боязнь її, з огляду на те, що вони були не державниками, а звичайними…, які дорвалися до «корита». А справжні офіцери-розвідники, — люди, які безкорисно присвятили своє життя служінню Батьківщині, — з розвідки «видавлювалися», а на їх місце заводили випадкових людей, які готові були не служити, а прислужувати.

Таким чином, на основі різних матеріалів ми підготували невеликий фільм з цікавими прикладами. Думаю, він також буде цікавий студентам та слухачам,
хто вивчає предмети з нацбезпеки, політології, історії, права. Та й всім, хто цікавиться історією спецслужб.

Гарного вам перегляду».

Далі буде…

Схожі публікації