Огляд німецькомовних ЗМІ

Вересень 2020 р.

 

 

Німецькомовні ЗМІ Європи уважно відстежують міжнародні події, що впливають на політичну обстановку у світі, та наслідки, що матимуть їх прояви у подальшій розстановці інтересів основних геополітичних гравців. У полі зору міжнародних аналітиків протягом останніх днів перебували, зокрема, наступні події:

____________________________

Der Spiegel, Німеччина

Міністр оборони Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер представила новостворений Центр повітряно-космічних операцій

Нещодавно у ФРН відкрився новий Центр космічних операцій (Air and Space Operations Center, ASOC). За повідомленням німецького видання Der Spiegel, зокрема, у надрукованій в середині вересня статті повідомляється, що цей центр займатиметься захистом супутників від атак вірогідного супротивника та контролюватиме «космічне сміття» у навколоземному просторі. Відкрила центр в Юдемі федеральний міністр оборони Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер.

Довідково:

  1. Юдем — громада в Німеччині, знаходиться в землі Північний Рейн-Вестфалія. Підпорядковується адміністративному округу Дюссельдорф. Входить до складу району Клеве. Площа — 60,94 кв. км. Населення становить 8128 осіб.
  2. Центр повітряно-космічних операцій (Air Operations Center, AOC) — це тип командного центру, що використовується ВПС США. Це головний орган командувача ВПС Німеччини, який забезпечує управління повітряно-космічними операціями.

 

Федеральний міністр оборони Німеччини А. Крамп-Карренбауер представляє Центр повітряно-космічних операцій

У статті повідомляється, що новостворений Центр повітряно-космічних операцій відіграє важливу роль у забезпеченні безпеки держави і підпорядковується Центру військових операцій ВПС Німеччини. А також уточнюється, що захищатиме супутники у космічному та повітряному просторах від атак супротивника, відслідковуватиме траєкторії руху головних частин ракет, які можуть становити загрозу для населених пунктів під час їх повернення у атмосферу Землі. Операційний центр також стежитиме та каталогізуватиме космічні об’єкти, в тому числі і так зване космічне сміття, яке може становити загрозу у космосі для інших космічних апаратів.

Поки що в центрі працюватиме 50 фахівців, а до 2031 року передбачається збільшити їхню кількість до 150 осіб.

____________________________

Die Presse, Австрія

За критику уряду політика у Китаї ув’язнили на 18 років

У австрійській Die Presse повідомляється, що міжнародна спільнота стурбована триваючими політичними переслідуваннями у Китаї ідеологічних супротивників і критиків тамтешнього чинного режиму.

Зокрема, австрійське видання повідомляє, що протягом триваючої у Китаї так званої антикорупційної кампанії лише за офіційною статистикою покарано понад однин мільйон службовців та політиків різного рівня.

Так, відомий підприємець Рен Чжіцян засуджений за критику лідера Китаю Сі Цзіньпіна. А ще його звинуватили у корупції. Хоча 69-річний Рен Чжіцян був членом Комуністичної партії Китаю.

Незадовго до свого зникнення з поля зору громадськості підприємець у своїй статті назвав президента «клоуном» і різко критикував його політику в умовах пандемії коронавірусу. Після цього підприємця виключили з партії.

Зважаючи на тотальний контроль та репресивні дії китайського уряду, опозиціонери звинувачують лідера Китаю у тому, що він намагається зміцнювати авторитарну владу та фізично знищує політичних супротивників.

З огляду на авторитарний стиль правління Сі Цзіньпіна та на стабільність його уряду і влади у глобальному політичному та макроекономічному просторі, навряд чи можна очікувати ближчим часом на зміну такої політики.

____________________________

Die Presse, Австрія

Анкарі не до вподоби санкції ЄС стосовно турецького судноплавства

У нещодавній статті Die Presse повідомляється, що міністри закордонних справ країн-учасниць ЄС на початку тижня схвалили запроваджені санкцій проти Туреччини. Причиною стало те, що турецька компанія Avrasya Shipping небезпідставно підозрюється у постачанні військових матеріалів та зброї до Лівії в обхід санкцій ООН.

Уряд Туреччини гостро розкритикував такий крок Євросоюзу. Зі свого боку, міністерство закордонних справ Лівії висловило «надзвичайний жаль» з приводу того, що такими діями ЄС перешкоджає «устремлінням Туреччини» зменшити напруженість в акваторії Східного Середземномор’я.

Таким чином, зазначає австрійське видання, турецьке зовнішньополітичне відомство засвідчило свою причетність до протистояння у справі стосовно багатих запасів газу у Східному Середземномор’ї, на які претендують країни-члени ЄС Греція, Кіпр і та ж Туреччина.

Die Presse повідомляє, що окрім турецької компанії, причетної до порушення ембарго ООН, з аналогічних причин санкції ЄС запроваджені також щодо судноплавної компанії з Йорданії та вантажної авіакомпанії Sigma Airlines з Казахстану. Повідомляється, що вперше ЄС самостійно запроваджує санкції через порушення ембарго на постачання зброї. До цього часу Євросоюз застосовував лише санкції ООН у такій діяльності. Банківські рахунки компаній будуть заблоковані в країнах ЄС. Крім того, європейським компаніям не дозволятиметься підтримувати ділові стосунки з компаніями, щодо яких запроваджені санкції ЄС.

Своєю чергою МЗС Туреччини звинуватило ЄС в «ігноруванні» поставок урядові генерала Х. Хафтара, особливо з Об’єднаних Арабських Еміратів, що виконуються в рамках контролю лівійського ембарго. Згідно з повідомленням ООН у грудні минулого року, ОАЕ регулярно доправляли військові матеріали генералові Х. Хафтару.

 

Схожі публікації