«Росія стягнула все, що могла» — військовий аналітик про ситуацію в Сіверськодонецьку

Коментар експерта Центру «Борисфен Інтел» Івана Січня для інтернет-видання Gazeta.ua

 

Російська Федерація стягнула всі можливі окупаційні сили з метою захопити Сіверськодонецьк та Лисичанськ на Луганщині. Далі Кремль захоче просуватися у бік Слов’янська та Краматорська на Донеччині. Проте кожен напрямок коштує ворогу дуже дорого. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів військовий аналітик Іван Січень.

 

«Ситуація складна. Все, що могли, росіяни стягнули на Донбас з метою захопити Лисичанськ та Сіверськодонецьк. Ці міста вже мають символічні значення — щоб Кремль показав якусь перемогу. Росія все ще зберігає сили для продовження війни проти України. Цілком ймовірним є захоплення Сіверськодонецька, де вже точаться вуличні бої, та Лисичанська. Після цього Москва очевидно зосередить сили на взятті під свій контроль також і Слов’янська та Краматорська», — говорить Січень.

Для забезпечення наступальних дій на Луганщині командування збройних сил РФ перекинуло боєздатні підрозділи з інших ділянок фронту, додає аналітик.

«Також російське командування змушене застосовувати останні підготовлені резерви. Однак це дає виключно локальні результати без реального військового сенсу та має лише внутрішньополітичне значення для Москви», — каже Січень.

Українські військові намагаються виграти час у боях на Луганщині, пояснює аналітик.

«Ми знищуємо російські війська і матимемо час, щоб сформувати резерви. Окупанти змушені відходити потроху від Ізюму на Харківщині. Ми переходимо до контрударів на Херсонщині», — наголошує Січень.

Росія платить високу ціну за скромні досягнення як у військовій, так і в економічній сферах, додає аналітик.

«Такою ціною є виснаження російських військ в результаті втрат в особовому складі та техніці. Для їх поповнення Росія вже проводить приховану мобілізацію та знімає зі зберігання морально і технічно застарілі озброєння. Ще однією формою прихованої мобілізації є оголошення додаткового набору чоловіків на службу у поліцію. Оскільки її особовий склад у значній мірі задіяний в Україні і має втрати», — говорить Січень.

Автор: Анастасія Прокаєва

Джерело: Gazeta.ua

Статья доступна на русском

 

Схожі публікації