Затягування та саботування Німеччиною надання Україні важкого озброєння

Німеччина і війна: повний провал політики безпеки

13.09.2022 р. «Berliner Zeitung», Німеччина

Зі сторінок німецької, насамперед опозиційної преси не сходить тематика стосовно критичного ставлення до керівництва Німеччини. Причиною є затягування та відверте саботування Німеччиною надання Україні важкого озброєння, необхідного їй для підвищення обороноздатності у війні проти агресора Росії.

Видання «Berliner Zeitung» 12 вересня ц. р. надрукувало критичну статтю власного кореспондента Крістіана Шлютера (Christian Schlüter), в якій гостро засуджується двозначна позиція Німеччини щодо війни Росії в Україні. Зважаючи на останні успішні дії Збройних Сил України на полях боїв, видання заявляє, що для німців є ганебним усвідомлення того факту, що незважаючи на відсутність військової допомоги Німеччини з важким озброєнням, Україна перемагає у війні і разом зі США рятує Європу від неї самої.

Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц має намір воювати за свободу та за Європу,
але лише тоді, якщо це не буде надто дорого.

Джерело: dpa/Kay Nietfeld

Якби Україна в цій смертоносній війні на знищення спиралася лише на Німеччину як на провідну та економічно найбільш могутню державу Європи, одну з провідних економічних держав світу, то України дотепер вже більше не було би, зазначає німецьке видання. Тоді перемогли би Владімір Путін, право більш сильного, взяли би гору несвобода і несправедливість.

За такого розвитку подій багато німців, з їхньою нерішучістю та завжди принизливою надією на мир для підкореного, з їх розрахунком на кілька центів дешевший газ і бензин, майже зрадили би свободу та зрадили б Європу. На щастя, цього не сталося, зазначає «Berliner Zeitung», тому що Україна ніколи не втрачала віри в Європу і саме заради цього воювала.

Це соромно, що американці досі мають нас рятувати

Це має історичну вагу не лише тому, що Україна змогла досягти деокупації значних територій, а російські окупанти наразі масово тікають, завдяки західній і особливо важкій зброї. Як відомо, умовна алегорична фігура, що представляє національний характер німецького народу, німець Мішель, хотів у цій ситуації отримати окрім дешевих енергоносіїв ще й свій більш дешевий мир і спокій, як це було в Криму в 2014 році.

Олаф Шольц заявив про передачу систем ППО Україні.
Джерело: колаж: Сьогодні, https://www.segodnya.ua/

Україна своєю боротьбою всього цього не допустила. Ця країна врятувала Європу чи принаймні об’єднала та зміцнила її. І це є ганебним, особливо з точки зору Німеччини, тобто з точки зору держави, яку надалі навряд чи можна називати світовою потугою. І поки Україна рятує Європу, інші країни, перш за все США, підтримують Україну поставками зброї та наданням інформації від розвідки.

Знову Німеччина змушена говорити про роль США, які все ще повинні захищати Європу, тому що цей, такий поважний, могутній, старий континент все ще залишається незрілим та неспроможним, насамперед через власну безпорадність. Наразі Німеччина під керівництвом Олафа Шольца зраджує не тільки Європу, а й власні інтереси безпеки Німеччини. Це є повним провалом політики Федерального канцлера Німеччини, зазначає видання.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник порівняв передачу зброї Україні з Німеччини з равликом з патроном.
Джерело: колаж: Сьогодні, https://www.segodnya.ua/

Критичні ставлення до політики затягування і зволікання, яку обрав особисто Олаф Шольц та яку демонструють також представники його уряду, будуть наростати. Позиція невизначеності Німеччини та приховане бажання зберегти нею якісь позитивні відносини з урядом Росії і особисто з Путіним, не сприятимуть ні Шольцу, ні його партнерам у подоланні кризи і війни в Європі. Німеччина ризикує програти кілька разів поспіль, як електорально серед виборців Німеччини, так й іміджево на європейському і світовому рівнях. До того ж вона ризикує залишитися на узбіччі світових процесів, що визначатимуть надалі забезпечення колективної, а отже й національної безпеки Німеччини. Намагання Німеччини отримати якісь економічні преференції від збереження відносин з Росією загрожують їй не лише втратою авторитету в Європі, але й неминуче приведуть Німеччину до економічних втрат і внутрішнього незадоволення політикою правлячої коаліції.

Керівництво країни та уряд Шольца повинні зрозуміти, що для них настав час визначатися, на якому боці історії залишиться сьогоднішня Німеччина.  

https://www.berliner-zeitung.de/open-mind/deutschland-und-der-krieg-ein-sicherheitspolitischer-totalausfall-li.266292

Схожі публікації