Загострення у конфлікті США з Північною Кореєю

Загострення у конфлікті США з Північною Кореєю

26.09.2022 р. «Die Zeit», Німеччина

Останніми днями має місце ескалація напруженості, спровокованої Владіміром Путіним у війні Росії в Україні та реальною загрозою застосування Москвою ядерної зброї, що має на меті примусити Україну та консолідований Захід змиритися із захопленими Росією територій та вимушеним їх захистом Москвою «всіма наявними засобами». Завершуються терміни проведення форсованим темпом підготовлених так званих «референдумів» у чотирьох областях на сході України з подальшим приєднанням цих територій до Росії. Вочевидь, що після провального саміту ШОС у Самарканді, де Путіну відмовили у підтримці його загарбницької війни в Україні, відбулися кардинальні зміни у планах Кремля стосовно темпів, планів  та засобів ведення війни в Україні, термінів досягнення прийнятних для Путіна результатів. Деякі західні аналітики вважають, що лідери країн ШОС поставили певний ультиматум Путіну стосовно термінів та результатів війни, стимулювавши його до проведення мобілізації в Росії, до чого ще тиждень тому Кремль вдаватися не хотів. Вірогідною причиною зміни планів Путіна може також вважатися зміна настроїв та наміри російських політичних та бізнес-еліт у Кремлі знайти прийнятний для них вихід з уже програної війни. Такий вихід був би для них прийнятним без участі Путіна, відсторонення його від влади під благовидним приводом, звинувачення його особисто у прорахунках і наслідках жорстокої війни та проведення переговорів із США і Заходом щодо збереження державності Росії в її теперішніх кордонах та отримання гарантій їх власного життя і утримання, хоча  якоїсь влади.

Внутрішня ситуація в Росії щодо війни в Україні та оголошеної Путіним «часткової» мобілізації, кількість мобілізованих якої передбачає не 300 тис., за повідомленням  міністра оборони Росії Шойгу, а до 1,2 млн чол., загострюється. Виступи протесту та затримання у великих містах Росії, зокрема у Москві та Санкт-Петербурзі, свідчать про непопулярність дій Путіна та поступове розуміння глибинним російським народом, що його доля керманича Кремля не цікавить. Кількість загиблих росіян значення не має, за умов програшу у війні із застосуванням звичайних озброєнь, розгромом елітних дивізій та основного складу російських армій в Україні Путін готовий застосувати зброю масового знищення. Це викличе неминучий удар у відповідь та нищівні наслідки для громадян Росії на полях боїв.

Джорджа Мелоні

Тим часом поки в Росії набирають сили виступи протестів, горять будівлі військкоматів, стріляють у військкомів та жінки Дагестану ганяються по вулицях за представниками влади, у світі не зупиняються геополітичні перегони в інших містах планети. Основні гравці міжнародної політики не зупиняють своїх зусиль та намагаються досягти своїх стратегічних цілей з використанням загрози військовою силою. Зокрема, якщо в Італії внаслідок проведених щойно виборів перемогла та мирно прийшла до влади профашистська партія «Брати Італії» на чолі з лідером Джорджією Мелоні (Giorgia Meloni), внаслідок чого політичні аналітики з тривогою спостерігають за подальшими кроками третьої промислової країни ЄС, то на іншій, східній частині Євразії досягти геополітичних цілей США і Південна Корея намагаються демонстрацією військової сили.

Німецьке впливове видання  «Die Zeit» надрукувало редакційну статтю з посиланням на видавництва ZEIT ONLINE, dpa, AP стосовно спільних військових навчань, що розпочалися в Японському морі за участі багаторічних союзників США і Південної Кореї. Видання повідомляє, що цими навчаннями обидві держави мають намір надати адекватну відповідь Північній Кореї, яка знову здійснила тестові пуски балістичних ракет.

Американський авіаносець USS Ronald Reagan у порту Пусан у Південній Кореї.
Джерело: © Sohn Hyung-Joo/​Reuters

Повідомляється, що військово-морські сили США та Південної Кореї почали спільні військові навчання, спрямовані на стримування північнокорейського режиму. Як заявили у ВМС Південної Кореї, чотириденні навчання біля Корейського півострова мають на меті продемонструвати рішучість обох союзників та їх готовність «відповісти на провокації Північної Кореї».

У військових навчаннях беруть участь понад 20 військових кораблів обох країн, у тому числі американський авіаносець «Рональд Рейган» (USS Ronald Reagan). Також у маневрах задіяні винищувачі та бойові вертольоти. Видання повідомляє, що останні спільні військові навчання такого масштабу відбулися у 2017 році у відповідь на північнокорейські ядерні та ракетні випробування.

Жителі Південної Кореї стежать за новинами про відновлення ракетних випробувань Північної Кореї на залізничному вокзалі в Сеулі.
Джерело: © Jung Yeon-je/​AFP/​Getty Images

Проведенням цих військових навчань давні союзники цьогоріч також відреагували на ракетне випробування, що здійснила Північна Корея. За даними Південної Кореї, у неділю 25 вересня ц. р. Північна Корея здійснила пуск балістичної ракети малої дальності, яка впала у море на відстані 600 кілометрів. За повідомленнями військових експертів, ракета також була спроможна досягти південнокорейського порту, де раніше пришвартувався авіаносець «Рональд Рейган» для участі у навчаннях.

На ядерних переговорах у Сеулі очікується Камала Гарріс

Резолюції ООН забороняють Північній Кореї, що перебуває в міжнародній ізоляції, здійснювати випробування балістичних ракет, які, залежно від типу, можуть нести ядерну боєголовку. Північна Корея, зазначає німецьке видання, підпала під міжнародні санкції через свою ядерну програму.

Камала Гарріс

Напруга в регіоні зросла після серії ракетних випробувань Північної Кореї, що були здійснені Пхеньяном цього року. Обговорення ситуації, що виникла навколо ядерних планів Північної Кореї, буде в центрі уваги запланованих переговорів за участі віце-президента США Камали Гарріс (Kamala Harris), прибуття якої до Сеулу очікується у четвер.

Північна Корея, яка підтримує Росію та політику Путіна щодо війни в Україні, додає напруженості у міждержавні відносини та провокує її ескалацію у безпосередній близькості від кордонів ще одного геополітичного гіганта, Китаю. Вашингтон та союзники США вимушені реагувати на прояви агресивної та нічим не спровокованої політики Пхеньяну та його демонстративні погрози із застосуванням балістичних ракет. Дії Північної Кореї відповідають інтересам Росії щодо розтягування зусиль та уваги США і партнерів, відволікання уваги від агресивної війни в Україні, де Росія зазнає поразки. А також, грають на руку Китаю, який також зацікавлений у посиленні конфронтації зі своїм головним стратегічним ворогом США та намагається  закріпити своє панування в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Підтвердженням агресивних намірів Китаю є  також останні заяви лідерів Китаю на Генасамблеї ООН щодо намірів захопити острівну державу Тайвань військовою силою.

Сполучені Штати Америки продовжують залишатися єдиною глобальною силою, що здатна приборкати агресивні наміри Росії, Китаю та їх держав-сателітів.

https://www.zeit.de/politik/ausland/2022-09/suedkorea-nordkorea-usa-seemanoever-raketentest

 

Схожі публікації