Захист робіт стажистів

Стажування студентів Національного авіаційного університету України

Те, що практика — критерій істини, вкотре підтвердили студенти  ІІІ курсу Національного авіаційного університету України, яким по закінченні чергового курсу навчання випало пройти стажування у Незалежному аналітичному центрі геополітичних досліджень (НАЦГД) «Борисфен Інтел». Зокрема, трьом студентам в рамках цього стажування  було поставлене  завдання опрацювати визначені геополітичні теми і, публічно презентувавши їх, оприлюднити свої наукові висновки в присутності Президента НАЦ «Борисфен Інтел» Віктора Гвоздя і його колег-членів згаданого центру.

Стажування було досить цікавим, творчим процесом, під час якого студенти ознайомилися з методикою і формами аналітичних досліджень, здійснювали порівняльні аналізи і готували свої висновки. Не може не привертати до себе уваги сама тематика виконаних студентами робіт, тим більше їх зміст, над яким авторам довелося чимало попрацювати. А сам записаний на камеру кожний захист  викладений на сайті «Борисфен Інтела», де ще й подається підсумкова характеристика  президентом – керівником.

 

Так, студент-практикант Віктор Семенуха вивчав аналітичні центри США, що ефективно співпрацюють чи можуть співпрацювати у майбутньому зі своїми українськими колегами, борисфенівцями – зокрема.  Він дослідив діяльність таких  американських аналітичних центрів, як  Brookings Institute, Carnegie Institute (Moscow Center), Wilson Center («Focus Ukraine» a Kennan Institute blog), що постійно тримають у полі свого зору Східну Європу та безпосередньо Україну. Як  вказав під час свого виступу практикант,  у США є сотні аналітичних центрів, але саме ці – найбільш цікаві. Адже такий, як RAND Corporation,  посідає шосте місце серед центрів США, і дев’яте  у світі (за рейтингом Пенсільванського університету на 2018 р.). А напрацювання їх завжди ґрунтовні, професійні за ознакою і можуть служити прикладом того, як слід виконувати  тематичне аналізування.

— Мені сподобалися висновки автора цієї роботи, — сказав, зокрема, В. Гвоздь по закінченні заслуховування виступу, – оскільки вони не лише цікаві, але й нестандартні і повчальні. Вважаю, що дослідницька робота виконана якісно і заслуговує високої оцінки.

 

Студентові В‘ячеслав Кізіріді випало вивчати систему соціального кредитування в Китаї, що не менш цікаво і корисно в геополітичному плані, оскільки ця поважна країна сьогодні вважається однією з найпотужніших у світі і успішно конкуруючою з такими державами, як США, Індія, Японія чи Росія тощо.  Керівництво Китаю завжди намагалося продемонструвати міжнародній спільноті, що йде своїм «особливим шляхом розвитку» та має своє бачення світових подій. Таке прагнення підтверджує, зокрема, план широкого розгортання  системи розрахунку індивідуального рейтингу кожного китайського громадянина або організації цієї країни задля оцінки рівня їхньої лояльності до влади і держави.  В одному з висновків своєї роботи В’ячеслав Кізіріді зауважує, що використання такої технологічної програми модернізує світ, але «якщо проблема співвідношення етики і технологічного прогресу не буде порушуватися, то цілком можливо, що, погодившись брати участь у невинній грі за соціальний рейтинг, незабаром можна опинитися в небаченій досі цифровій диктатурі ХХІ століття».

З цим і іншими висновками, що подаються у згаданій роботі, погодився В. Гвоздь, який, підбиваючи підсумки, вказав наступне:

— Тема надзвичайно актуальна,  ще не досить відома в Україні, хоча  процес діджиталізації розпочався і триває досить активно. З одного боку, він зручний для сучасної держави,   але з іншого,   досить неоднозначний, якщо вести мову про контроль держави над суспільством.  Щодо висновків, які зробив автор, то вони ґрунтовні, і заслуговують високої оцінки. Також сподобалося, як виконувалося подання матеріалу: чітко, аргументовано, без зайвих застережень. А це свідчить, що автор достатньо володіє темою і готовий це довести на практиці.

 

Ще один зі стажерів – студент Андрій Коржвивчав і узагальнював геополітичну ситуацію на Близькому Сході, яка сьогодні привертає до себе увагу всього світу внаслідок триваючого там протистояння тих же, щойно згаданих  світових лідерів і їх союзників.  Як констатував під час свого виступу Андрій Корж, до основних гравців на Близькому Сході відносяться Туреччина, Іран, Саудівська Аравія, Ізраїль, які мають свої конкретні цілі і особливі методи  їх досягнення. Війна між Саудівською Аравією і Іраном, яку називають сьогодні холодною, триває у вигляді регіональних конфліктів. Громадянська війна у Сирії також виникла не без причин, але зупинити її можна лише у тому разі, коли там перестане брати участь одна з відомих країн — Росія.  Саме вона вирішила скористатися такою війною, щоб задовольнити свої національні інтереси.

Кожен виступаючий на захисті виконаної під час стажування роботи широко використовував підготовлену графічну і текстову наочність, яка досить  влучно доповнювала як сам зміст, так і авторські висновки. До речі, велику роль у стажуванні студентів зіграв експерт Центру Сергій Польовик. Саме під його керівництвом студенти писали і оформляли свої залікові роботи, готували презентації і тренувалися в доповіді результатів досліджень.

А на завершення стажування керівництво «Борисфен Інтела» вручило студентам спеціальні пам’ятні дипломи. З надією, що вони започаткують перші, але далеко не останні успіхи майбутніх фахівців з міжнародних відносин.  Записані на телекамеру виступи розміщені на сайті НАЦ «Борисфен Інтел» у розділі «Навчальні матеріали НАЦГД «Борисфен Інтел» за посиланням: https://bintel.org.ua/nukma/video-zaxyst-borisfen-intel/

Схожі публікації