Північна Корея провокує новий раунд ескалації напруженості

Північна Корея провокує новий раунд ескалації напруженості

04.10.2022 р. «Tagesschau», Німеччина

До системних загроз, які виникають за бажанням автократичних режимів та визначаються одноосібною волею керівників держав-апологетів навмисного створення нестабільності у системі міжнародного співіснування, традиційно належить Північна Корея. Примітно, що чергове загострення мілітаристської риторики та конкретних міліарних дій уряду у Пхеньяні, який здійснює систематичні пуски балістичних ракет над територією сусідніх держав, співпали з початком війни Росії проти України та загостренням ситуації навколо Китаю й острівної держави Тайвань.

Аналітики Німеччини відзначають існування вірогідного зв’язку зростання мілітаристської активності лідера Північної Кореї Кім Чен Ина  (Kim Jong-Un) з його попередніми контактами і особистими стосунками з колишнім президентом США Дональдом Трампом, який виявляв прихильність до розвитку відносин з авторитарним лідером Північної Кореї.

Кілька ракетних випробувань останнім часом посилили напруженість на Корейському півострові. Тепер вони можуть зрости ще більше: Північна Корея, можливо, готує нове випробування ядерної зброї.
Джерело: https://www.tagesschau.de/

Вважається, що поєднання таких настроїв та активних дій Пхеньяну з очевидною підтримкою  режиму Північної Кореї з боку Москви, може означати існування погодженого плану за участі лідерів означених держав, спрямованого на розхитування існуючої системи міжнародних відносин, порушення принципів мирного співіснування та приведення світу до хаосу. Вірогідно також, що активізація такого процесу може відбутися у випадку приходу до влади на наступних президентських виборах у США Дональда Трампа, який має тривалі стосунки з лідером Кремля та який вважається залежним від Москви.

Така залежність сформована внаслідок діяльності спецслужб колишнього Радянського Союзу та Росії, представником яких є нинішній президент Росії Владімір Путін. Поєднання цих чинників, до яких додається також намір Путіна дестабілізувати ситуацію в Африці, спричинити її розпад на окремі підконтрольні Москві державні утворення, активна політика пошуку підтримки агресії Кремля у відносинах з Китаєм та Індією свідчать про загальний перехід у світі до етапу нестабільного балансування між поділом світу відповідно до геополітичних інтересів основних гравців світу. Такий стан не виключає ведення ними політики агресивних воєн та наміри дестабілізувати ситуацію у світі, зруйнувавши її у дотепер існуючих формах.

Північна Корея знову здійснила черговий, вже четвертий поспіль пуск балістичної ракети, що заборонено їй відповідно до резолюції ООН, та стала причиною ескалації напруженості у регіоні. Цього разу Пхеньян пішов ще далі на шляху ескалації, скерувавши свою чергову ракету не просто над океаном, як у попередніх пусках, траєкторія її польоту була розрахована над північними територіями Японії. Такий стан із потенційною загрозою для Японії призвів до відповідних дій реагування з боку уряду у Токіо, оголошення тривоги у північних районах держави.

Німецьке видання «Tagesschau» у редакційній статті від 04 жовтня ц. р. аналізує події останніх місяців навколо агресивної політики і ракетних пусків Пхеньяну та прогнозує можливий перебіг подальших подій у регіоні.

Жінка у Токіо проходить повз екран телевізора, на якому видно старт північнокорейської ракети.
Джерело: AFP

Зокрема, видання зазначає, що вперше за п’ять останніх років військові Північної Кореї здійснили пуск балістичної ракети над територією Японії. Це призвело до оголошення ракетної тривоги для громадськості країни. Експерти, зазначає видання, вважають останні провокації Пхеньяну ескалацією напруженості у регіоні.

Фуміо Кісіда

Видання зазначає, що Японія ненадовго оголосила тривогу для жителів на північному сході країни після того, як Північна Корея запустила балістичну ракету. В попередженні уряду Японії йшлося про те, що «схоже, що Північна Корея запустила ракету. Будь ласка, евакуюйтеся до будівель або підвалів». Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда (Fumio Kishida) назвав інцидент «актом насильства».

Хірокадзу Мацуно

Речник уряду Японії Хірокадзу Мацуно (Hirokazu Matsuno) повідомив журналістам, що Північна Корея здійснила пуск «балістичної ракети у напрямку на схід» близько 07:22, тобто, 00:22 за центральноєвропейським літнім часом. Деталі пуску ракети ще з’ясовуються. Водночас, за словами речника уряду Японії, внаслідок ракетного пуску ніхто не постраждав.

Інцидент підтвердили військові Південної Кореї. Повідомляється, що виявлено «імовірну балістичну ракету середньої дальності», старт якої «був здійснений з району Мупйонг-Рі (Mupyong-Ri) провінції Джаганг (Jagang) і яка летіла у напрямку на схід над Японією». Генеральний штаб збройних сил Південної Кореї заявив, що військові «зберігають повну готовність тісно співпрацювати зі США та посилювати ретельність і пильність спостереження».

Північна Корея запустила найдальшу ракету, першу, яка пролетіла над Японією за 5 років.
Джерело: https://english.kyodonews.net/

Попередження для двох північних регіонів Японії

У вівторок вранці, за місцевим часом, була активована японська система раннього попередження про ракетний удар J-Alert, що оцінюється як рідкісний випадок. Попередження було показано на екранах державного радіомовника Японії NHK, у повідомленні йшлося про те, що попередження стосується двох північних регіонів країни.

Довідково. J-Alert

J-Alert –  система раннього попередження, використовується в Японії.

J-Alert була запущена у лютому 2007 року.

Система призначена для швидкого інформування громадськості про загрози та надзвичайні ситуації, зокрема такі як землетруси, сувора погода та інші небезпеки.

[collapse]

 

Пізніше берегова охорона Японії заявила, що ракета, вірогідно, була зруйнована над Тихим океаном. Охорона попередила кораблі щодо заборони наближатися до предметів, що падають.

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда (Fumio Kishida) заявив, що японський уряд засудив північнокорейське ракетне випробування як «акт насильства» після того, як «нещодавно неодноразово були запущені балістичні ракети».

Південна Корея та США засуджують інцидент

Сук-Йол

Президент Південної Кореї Юн Сук-Йол (Yun Suk-Yol) заявив, що така «безрозсудна ядерна провокація Пхеньяну буде рішуче засуджена нашими військовими, а також нашими союзниками та міжнародним співтовариством».

Держсекретар США Ентоні Блінкен також засудив пуск ракети «найрішучішими словами», як заявив речник зовнішньополітичного відомства. Відданість США обороні Південної Кореї та Японії залишається «залізною». США підтвердили важливість тісної співпраці з Японією та Південною Кореєю, щоб «притягнути Північну Корею до відповідальності за її неприйнятну поведінку».

Вашингтон і Сеул є близькими союзниками, зазначає «Tagesschau». У Південній Кореї дислокуються близько 28 500 військовослужбовців ЗС США. Минулого тижня ВМС Південної Кореї та США провели масштабні спільні військові навчання. У п’ятницю 1 жовтня ц.р. Південна Корея, Японія та США також вперше за п’ять років почали протичовнові навчання.

Південна Корея та США побоюються, що Пхеньян у скорому майбутньому може вперше від 2017 року знову випробувати ядерну зброю. За словами офіційних осіб Південної Кореї та США, це може статися незабаром після майбутнього партійного з’їзду Комуністичної партії Китаю, запланованого на 16 жовтня ц. р.

Значною мірою ізольована азіатська країна Південна Корея від 2006 року шість разів випробувала ядерну зброю, останній раз у 2017 році. У результаті цих випробувань ядерної зброї Рада Безпеки ООН змогла врешті-решт погодити санкції проти Пхеньяна. За інформацією з дипломатичних кіл, зазначає «Tagesschau», Північна Корея має ядерні бомби та балістичні ракети, але поки що не змогла поєднати ці дві технології.

Експерти бачать нове загострення у діях Пхеньяну

Лейф-Ерік Ізлі

Професор Університету Івха (Ewha) в Сеулі та коментатор із питань Північної Кореї Лейф-Ерік Ізлі (Leif-Eric Easley) заявив, що «запуск ракети Пхеньяну над Японією значно посилив  недавні провокації». За словами політолога, уряд Північної Кореї працює над розробкою такої зброї, як «тактичні ядерні боєголовки та балістичні ракети, що базуються на підводних човнах», розвиваючи їх як «частину довгострокової стратегії, що має на меті випередження Південної Кореї в гонці озброєнь і намагається вбити клин між союзниками США».

Камала Гарріс

Протягом кількох останніх днів Північна Корея чотири рази здійснювала пуски балістичних ракет, повідомляє німецьке видання. Лише за кілька годин до пуску третьої ракети сусідню Південну Корею відвідала віце-президент США Камала Гарріс (Kamala Harris).

Активізація демонстративних пусків Північною Кореєю балістичних ракет та опосередкована участь інших держав, зацікавлених у досягненні власних національних інтересів, свідчить, що цей регіон залишається небезпечним та ризикованим з точки зору забезпечення міжнародної безпеки. Геополітичні інтереси Північної Кореї та Китаю, що конфліктують зі стратегічними інтересами США та їх союзників, стали загрозою для мирного співіснування не лише у цьому регіоні, але й у світі. Україна, як союзник США і Заходу, також перебуває в орбіті інтересів більш потужних геополітичних фігур, країн-суб’єктів, які визначають порядок денний сучасної міжнародної політики.

Визначення балансу сил та можливостей України та її союзників,  що працюватиме для досягнення національних інтересів України, є завданням зовнішньополітичного відомства України та керівництва держави.

https://www.tagesschau.de/ausland/asien/japan-nordkorea-rakete-evakuierung-101.html

Схожі публікації