Четвертий раунд протистояння США і Китаю навколо Тайваню

Почався четвертий акт небезпечної ворожнечі між Китаєм і США

22.08.2022 р. «Focus», Німеччина

Стаття опублікована у співпраці з «The Economist»

Німецьке впливове видання «Focus» у співпраці з партнерським виданням з Великобританії «The Economist» надрукувало 20 серпня ц.р. статтю щодо нового раунду протистояння між США і Китаєм, що відбувається вже вчетверте через наміри Пекіна анексувати острівну державу Тайвань.

Відносини між США та Китаєм є більш напруженими, ніж вони були протягом тривалого часу.
Джерело: PantherMedia / Kheng Ho Toh

Щодо змісту дослідження

Вплив тайванської кризи на американо-китайські відносини відчувається вже зараз, це протистояння, ймовірно, започаткує нову небезпечну еру ворожнечі. США та їхні союзники намагаються не спровокувати нову кризу.

У січні 1950 року, через три місяці після перемоги комуністів у громадянській війні в Китаї, президент США Гаррі Трумен (Harry Truman) зробив заяву. Америка, проголосив він, не буде втручатися військово, щоб допомогти націоналістам, переможеним Китаєм, які знайшли притулок на острові Тайвань.

Мао Цзедун (Mao Zedong) уже досяг домовленості про вторгнення і, ймовірно, досяг би успіху, якби в червні того ж року не почалася Корейська війна. Військовий конфлікт спонукав Трумена змінити курс: він підтримав Південну Корею і наказав Сьомому флоту ВМС США захищати Тайвань, щоб зупинити поширення комунізму в Азії. Коли через чотири роки китайська армія напала на деякі з прибережних островів Тайваню, США пригрозили Китаю ядерним ударом і знову змусили Мао відступити.

Візит Ненсі Пелосі посилив протистояння

Особливо високі ставки для Сі Цзіньпіна

Військова діяльність навколо Тайваню як «нова нормальність»

Пелосі грає з вогнем

Сі Цзіньпін може наважитися на вторгнення ще раз у 2030-х роках

Позиція Байдена викликала розчарування в Китаї

Більшість жителів Тайваню віддають перевагу незалежності

Багатозадачність Сі Цзіньпіна

Як змінився військовий баланс між Китаєм і Тайванем

Імітації вторгнення стали попередженням на майбутнє

Китай може примусити Тайвань до ізолювання на роки

Подальші кроки Китаю залежать від відповіді Америки і Тайваню

Великий виклик для США та їх союзників: протистояти китайським заходам, не провокуючи кризи

Послання у вигляді ракети

Дії Китаю залишаються непередбачуваними

Наслідки стануть очевидними лише через роки

 

Конфлікт між Китаєм і Тайванем, означений активною участю в ньому США та зацікавлених союзників, продовжує перебувати у центрі уваги міжнародних оглядачів та аналітиків. Геополітичні змагання США і Китаю, що насправді перебувають за локальним конфліктом навколо Тайваню, спричиняють не лише локальну напруженість у міжнародній обстановці, але й можуть спричинити глобальні зміни та відновлення відкритого військового протистояння між провідними потугами світу.

https://www.focus.de/politik/ausland/usa-und-china-der-vierte-akt-einer-brandgefaehrlichen-feindschaft-hat-begonnen_id_136761326.html

Схожі публікації