Вибори в США — наслідки для світу та України

Віктор Гвоздь на Українському радіо

 

Президент Незалежного аналітичного центру геополітичних досліджень «Борисфен Інтел» доктор військових наук Віктор Гвоздь на каналі «UA: Українське радіо» в спецпроєкті «Вибори у США».

 

«…Сьогодні тільки лінивий не обговорює президентські, сенатські та інші до місцевих органів США, вибори», — зауважував на початку свого згаданого інтерв’ю В. Гвоздь.

Хоч і йшлося у радіовиступі В. Гвоздя про вибори президента Сполучених Штатів Америки, але практично було порушено кілька питань, що розширюють розуміння про ставлення до цієї події не лише самих американців, але й практично громадян усього світу. У тому числі і українців. Оскільки наша держава часто згадувалася у виступах чинного президента США, та і претендент на цю посаду, Джо Байден, не лише цікавився станом справ в Україні, але й знаходив час для того, щоб підтримати українців у їхньому протистоянні з «російським світом».

«Я звертаю увагу на таку «закономірність»: за часи незалежності України у Штатах було п‘ять президентів — Буш (старший), республіканець; Клінтон, демократ; Буш (молодший), республіканець; Обама, демократ; Трамп, республіканець… Отож наступний президент має бути з демократів. Так чи збережеться отака «закономірність»? Скоро дізнаємося… — напівжартома казав В. Гвоздь. — Але дійсно, ці вибори таки історичні! І насправді вони набули вже геополітичного, а не лише внутрішньополітичного, контексту».

Відповідаючи на запитання Романа Коляди, радіоведучого Першого українського радіо, президент центру «Борисфен Інтел» пояснював причину можливого втручання у виборчий процес Росії, Китаю, нагадав про сучасні інформаційні війни, що великою хвилею нині накривають глобалізований світ, і про «шахову дошку» геополітики, біля якої так звані шахісти будуть змінюватися в разі перемоги одних і програшу інших.

Слухати повну версію:


 

Виступ Віктора Гвоздя на Українському радіо:

 

 

Схожі публікації