Віктор Гвоздь: до 70-річчя Моссад

Частина 2

 

 

У другій частині свого інтерв’ю для телеканалу ICTV з нагоди 70-річчя служби зовнішньої розвідки Ізраїлю, В. Гвоздь розповідає про конкретні операції, які ізраїльтяни виконували в основному наприкінці другої половини двадцятого століття. Це такі, як пошук і вивезення з Південної Америки нацистського злочинця Ейхмана, знищення терористів за їх напад на спортсменів ізраїльської команди, що брала участь і всесвітніх міжнародних змаганнях, чи ліквідація Абу-Джихада тощо. Згадує В. Гвоздь і про діяльність Моссад на початку поточного століття, зокрема, про операцію з вивезення надтаємного архіву Ірану, у якому зібрані відомості про розробку ядерної зброї.

Розвідувальні органи деяких країн, розповідає В. Гвоздь, володіють науковими структурами, що розробляють спеціальні засоби для нейтралізації своїх супротивників. У Моссад також є така «галузь», і її використання достатньо ефективне, що багаторазово доведено виконанням відповідальних операцій. Про одну з таких також йдеться у цьому інтерв’ю, зокрема, про активіста ФАТХ Зайяда Мухасі, знищеного на Кіпрі у 1973 році.

«Що менше справжньої інформації, що більше чуток» — це також один з таких, так зв. принципів, якого дотримуються у своїй відповідальній діяльності службовці Моссад. Що мається на увазі — про це також можна дізнатися з розповіді В. Гвоздя.

 

Дивіться другу частину цієї історії:

Операції Моссад: захоплення Ейхмана, «Гнів Божий», «Ентеббе», «Мойсей», «Соломон», «Тигр» — справа Йоселе, ліквідація Абу-Джихада, вивезення ядерного архіву Ірану.

 

Частина 1

 

Схожі публікації