Солдати невдачі

Солдати невдачі. Чи винні буряти у звірствах в Україні та чи стане Бурятія незалежною – інтерв’ю з опозиціонеркою з Улан-Уде

«Українська Правда»

Євген Руденко — П’ятниця, 27 травня 2022

Матеріал публікується за ініціативою віце-президента Незалежного центру геополітичних досліджень «Борисфен Інтел» Олександра Бєлова.

«Ви — перше ЗМІ з України, яке бере у мене інтерв’ю. Я б хотіла висловити жаль, щирі співчуття та перепросити за все, що робить в Україні російська армія на чолі з нашим нестямним керівництвом.

Ми розуміємо відповідальність за те, що відбувається. Ми не чекаємо на прощення, знаємо, що таке пробачити важко чи майже неможливо. Але важливо наголосити, що не всі буряти підтримують Путіна та війну».

Цими словами Євгенія Балтатарова, журналістка, відеоблогер та громадська діячка з Улан-Уде, розпочала спілкування з журналістом УП. У березні вона була змушена втекти з Бурятії до Казахстану від переслідувань та загрози арешту.

До повномасштабного вторгнення РФ в Україну Балтатарова виносила в публічну площину згубні для імперії питання: про зростання національної самосвідомості в Бурятії, про шлях незалежності від Москви, про расизм у РФ та фальшиву «дружбу народів».

Після 24-го лютого перелік заборонених тем став довшим. Євгенія засудила війну та наговорила на статтю про дискредитацію армії РФ.

Балтатаровій прикро: РФ байдуже до проблем Бурятії. Навіть у порядку денному «прекрасної Росії майбутнього», про яку говорить «ліберальна опозиція», не йдеться про суверенітет імперських колоній.

Тепер бурятів ще й не злюбили українці.

У бесіді з журналістом УП Євгенія розповідає про бурятський феномен в армії, результати багатовікової колоніальної політики Росії та про особливий шлях Бурятії.

Далі — її пряма мова.

Звичайна робота

В Україні є 10 військових баз США. База № 10 найближча до Москви.
Від неї 5–7 хвилин льоту ракет із ядерним зарядом.
Нас загнали в куток. Ситуація вимушена. Вороття немає.

Глава Бурятії Олексій Цидєнов. 1-е березня 2022-го року

Бурятію називають серед лідерів за загиблими в Україні (із регіонів РФ – УП). Влада статистику не оприлюднює. Але незалежні журналісти, видання «Люди Байкалу», фонд Free Buryatia Foundation вивчають інформацію у соцмережах. Вже нарахували 162 особи.

Не ангели

Коли чорний колір
Від білого був невідмінний

З бурятського епосу про Гесера – Сина Неба, Бога війни

У Кремлі добре вміють уникнути відповідальності, перекручуючи, перекладаючи все на інших. Коли світ дізнався про Бучу, Ірпінь, у Москві подумали: що робитимемо?

Периферія

Синій колір уособлює верховне божество неба та долі.
Білий – щастя, спокій, добробут, мир. Жовтий підкреслює духовний початок.

Зі статті «Прапор Бурятії». Вікіпедія

Перебуваючи у вимушеній еміграції, я все більше розумію, що за століття колонізації Сибіру мало що змінилося у структурі відносин із Москвою.

Віртуальна імперія

Бурят? Как я рад!

Йосиф Кобзон танкісту, який обгорів на Донбасі. Лютий 2015-го року

Якщо запитати будь-якого російського імперця про країну, він скаже: «Наша велика, неосяжна Росія». Але ця імперія — абсолютно віртуальна історія, насправді вона функціонує не дуже добре.

Рана

Найбільш популярним поетом у колоніях та слідчому ізоляторі нашого регіону є Олександр Пушкі.

Бурятські ЗМІ. Червень 2021-го року

У республіці менше мільйона жителів, бурятів приблизно третина. Але основні місця у бюджетній системі обіймають загалом буряти, тому що у них більше мотивації. Для них Улан-Уде все ж — столиця нашої протодержави, скажімо так.

Свій шлях

Щоб я знайшов небачену силу
Для далекого нелегкого шляху

З гімну Бурятії

Мій народ багато страждав і має право на самовизначення. На краще життя, яке не можливе в нинішніх умовах колонії. Потрібно щось робити: якщо і не повністю відокремлюватися, то хоч якось змінювати стосунки з Москвою.

Страх народів

А ще тут найкрутіші пам’ятники Леніну. Чого тільки варта ця суперголова.

З відео блогера Варламова «Улан-Уде — запилена столиця Бурятії». 2021-й рік

Ви питаєте, що спільного у бурята з росіянином? Вчора я дивилася Варламова, цикл до 30-річчя розвалу СРСР. Всюди червоною ниткою проходить ностальгія. Він каже: як добре в СРСР жили киргизи, а зараз незрозуміло що – лідери змінюються, корупція, молодь російську мову не знає.

Сподіваюся, Україна переможе. А потім переможемо і ми (сміється). Коли справедливість переможе, буряти будуть раді бачити у себе українців. Дуже хочу, щоб до Бурятії колись приїхало керівництво України.

Я захоплена вашим народом. Ви вражаєте хоробрістю та стійкістю. Показуєте приклад усім бурятам, як можна боротися зі злом.

https://www.pravda.com.ua/articles/2022/05/27/7348743/

У заголовку матеріалу колаж  Андрія Калістратенко, «Українська правда»

Схожі публікації