Контрнаступ ЗСУ: військовий експерт сказав, коли це стане можливим

Коментар експерта Центру «Борисфен Інтел» Івана Січня для інтернет-видання Gazeta.ua

 

Збройні сили України на Херсонщині вже здійснюють контрудари, щоб відтіснити російські війська. Повноцінний контрнаступ стане можливим разом із поставками зброї за лендлізом — десь наприкінці серпня. Важке озброєння також важливе на Донбасі — щоб сповільнити просування Росії. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів військовий експерт Іван Січень.

 

«У нас склалася динамічна рівновага сторін. Росія продовжує наступальні дії, але значно меншими темпами, ніж місяць тому. Вони увійшли у Сіверськодонецьк, але не можуть його взяти. Бо немає достатніх сил, щоб вести бойові дії у промислових кварталах. Схожа ситуація була у Маріуполі, але там неможливо було забезпечити постачання боєприпасів, вивезення поранених. А Сіверськодонецьк не оточений. Є шлях підвозу з Лисичанська всього, що треба», — каже Січень.

Завод «Азот», який контролюють наші війська, займає до 40 відсотків міста, пояснює експерт.

«Це ніби фортеця. Місце, де можна добре оборонятися і яке важко взяти. Артилерією та бомбами його нелегко знищити. Окупанти практично не мають успіхів та зазнають втрат. Тому переходять до тактики тотально знищувати артилерійським вогнем, а потім намагатися захопити руїни. Нам необхідне західне озброєння. Тому що у Росії є перевага, а важкі гармати, які нам поставляють з Заходу, б’ють далі і застосовують високоточні боєприпаси. Це дозволяє знищувати російську артилерію. Завдяки цій зброї ми вже не дали ворогу просуватися далі швидкими темпами — за рахунок якості техніки, а не кількості. Нам треба більше такої зброї», — говорить Січень.

ЗСУ могли б звільнити Херсон і область, але є декілька проблем, вважає експерт.

«Наші сили основні на Донбасі. На Херсонському напрямку два завдання — не дати відновити наступ на Миколаїв та Кривий Ріг і відтісняти російські війська. Росія знищує наші міста, а ми не можемо, бо там наші люди. Хоча без цього, ймовірно, далі не обійдеться. Тому людей закликають залишати ці території. Коли у нас почнуться нормальні поставки зброї, зможемо звільнити південь і забрати плацдарм росіян для наступу на правий берег України», — додає Січень.

Ще не почав працювати лендліз, але він допоможе йти у контрнаступ, наголошує експерт.

«Треба вирішити певні бюрократичні проблеми. У США немає такої кількості озброєння, щоб поставити нам одразу багато. Частину треба виготовити. Але цей процес вже почали, хоча він не швидкий. Важке озброєння по програмі лендлізу доставлять десь до кінця серпня. Тоді можна очікувати наступальних дій з нашого боку без великих жертв. Зокрема, найкраще це буде видно на півдні через зручну географію — відкритий степ», — додає Січень.

Якщо вийде звільнити правобережну Херсонщину, це повністю змінить ситуацію на півдні, говорить експерт.

«У західному напрямку з Миколаєва йде наступ. Йде він також з півночі у бік Херсона. Вдалося дійти майже до Чорнобаївки. Це майже шлях на Херсон. Ще один контрнаступ — вздовж Дніпра на південь, щоб очистити північ Херсонщини», — каже Січень.

Автор: Анастасія Прокаєва

Джерело: Gazeta.ua

Статья доступна на русском

 

Схожі публікації