Про ситуацію в Нагірному Карабаху

Віктор Гвоздь на телеканалі «Україна 24»

 

 

Бойові дії довкола Нагірного Карабаху сьогодні знову привертають до себе увагу світової спільноти. І річ не лише у воєнному протистоянні двох держав — Вірменії і Азербайджану — колишніх республік СРСР, які кожна по-своєму відстоюють свою самостійність. А ще й у тому, що вони перебувають під впливом інших геополітичних гравців, які якщо і несуть якусь відповідальність за поточну ситуацію, то опосередковано, що не допомагає її вирішенню ось уже протягом кількох десятків років. І от нещодавно ця «карабаська рушниця», яка всі ці роки «висіла на кавказькій стіні», почала стріляти. Голосно і потужно. Уламки від пострілів несуть смерть на кавказькому фронті, а їх гучне політичне відлуння вкотре вказує на безпорадність різних відомих так званих угод, підпис політиків під якими є не більш ніж стильним розчерком пера.

То що ж буде далі з Нагірним Карабахом? Як і на користь якої з воюючих сторін розвиватимуться там події? І найголовніше: що пропонуватиметься воюючим сторонам саме зараз, коли попередні пропозиції виявилися пустим звуком, а місцеве населення через це стало заручником непростих геополітичних обставин?

Ось про це і йдеться у виступі Віктора Гвоздя — президента Незалежного центру геополітичних досліджень «Борисфен Інтел» — на телеканалі «Україна 24» під рубрикою «Нагірний Карабах 2020».

Основні теми, які порушив В. Гвоздь під час виступу, — бачення сторонами конфлікту його причин, їх готовність використовувати військове озброєння і техніку, можливість примирення Вірменії і Азербайджану. Тобто те, що так чи інакше спостерігається у виступах провідних політиків і військових експертів, коли йдеться про так звану перспективу такого конфлікту.

Звернімо увагу, що В. Гвоздь пропонує порівняти бойові дії на Кавказі з такими ж діями, які спостерігалися свого часу на Балканах, коли розпадалася Федеративна Республіка Югославія і кожна з новоутворюваних країн прагнула відстоювати свої права, зокрема й силовими методами. Оскільки В. Гвоздь в той час виконував службові обов’язки військового аташе, то він безпосередньо спостерігав за такими процесами і мав можливість робити свої практичні висновки, які, ясна річ, допомагають сьогодні усвідомити не лише причини конфлікту чи можливі варіанти його розвитку, але й приховані інтереси причетних до нього сторін.

 

Виступ Віктора Гвоздя на телеканалі «Україна 24»:

 

Схожі публікації