Загони територіальної оборони Польщі

Все більше добровольців записуються у війська територіальної оборони Польщі

«Defence 24.pl», Польща

Загони територіальної оборони: після нападу на Україну посилився інтерес до служби також у Великій Польщі та на Любущині.

Після того, як росіяни напали на Україну, спостерігається збільшення інтересу до служби у військах територіальної оборони по всій країні, а також у Великій Польщі та, зокрема, у Любуську,  сказала у своїй промові речниця 12-ї Великопольської бригади територіальної оборони, лейтенант Анна Ясінська – Павліковська.

Фото: WOT

«Наразі – у зв’язку з подіями за нашим східним кордоном — ми фактично спостерігаємо дуже помітне зростання інтересу до служби у військах територіальної оборони в національному масштабі. Те саме спостерігається і в нашій місцевості, тобто у Великопольському та Любуському воєводствах. Останнім часом наші вербувальники WOT, в тому числі вербувальники 12 Великопольської бригади територіальної оборони, так і кажуть, що їхні телефони буквально плавляться від дзвінків», – розповідає у своєму інтерв’ю журналістам речниця 12 Великопольської бригади ІІ територіальної оборони. Вона повідомила, що про інтерес до служби у війську свідчить і те, що загалом базову та компенсаційну підготовку, яка нещодавно розпочалася, проходять понад 100 кандидатів. «Якщо інтерес серед кандидатів залишатиметься на такому ж рівні, то, ймовірно, доведеться організувати додаткові навчання»,  зазначила вона. Ясінська-Павліковська пояснила, що найпростіший спосіб піти на таку службу – це безпосередньо зв’язатися з рекрутером TDF по телефону на відомому сайті, куди слід ввести назву повіту (області — ред.), з якого походить кандидат. Там будуть відображатися дані конкретного рекрутера, його контактний номер та адреса електронної пошти. Досить лише написати про своє бажання служити, а також негайно зателефонувати та домовитися про пряму зустріч, – повідомляє речниця 12-ї Великопольської бригади територіальної оборони.

У Польщі робота рекрутера полягає в тому, щоб направляти та керувати кандидатом від самого початку, через всю процедуру набору – до моменту складання ним військової присяги.

«Рекрутери слідкують за усією процедурою набору, якої необхідно дотримуватися, включно з заповненням необхідних паперів. Також рекрутер зобов’язаний давати пояснення і відповіді на питання, як підготуватися до базового навчання, що стане в нагоді під час навчання – такий контакт дійсно розвіє всі сумніви», – вказує згадана речниця. Для кандидатів також весь тиждень працює «гаряча лінія» з підтримки набору.

Іншим методом звітності є додаток через відомий вебсайт або через систему ePUAP, що дає можливість віддаленого додатка для обслуговування. Після первинної реєстрації волонтер отримує інформацію протягом максимум 14 днів, коли та в який військовий призовний пункт він повинен з’явитися, щоб виконати формальності, а також пройти необхідні тести – адже такі основні тести має пройти кожен волонтер, якщо він не повернеться на військову службу або йому раніше була присвоєна військова категорія. Крім того, кандидат все ще можете подати заявку за допомогою найтрадиційнішої форми набору, якою є просто відвідування пункту військового комплементарного командування.

Перша присяга воїнів територіальної оборони на Любущині. Джерело: сайт «Onet Lubuskie», https://wiadomosci.onet.pl/. Фото РАР

До складу 12-ї Великопольської бригади територіальної оборони входять, зокрема, 122 батальйон легкої піхоти в Долашево, 124 батальйон легкої піхоти в Сремі, 125 батальйон легкої піхоти в Лешно і 151 батальйон легкої піхоти в Сквежині в провінції. Любуське воєводство.

Наразі у Великій Польщі служать понад 2 тис. військових територіальної оборони — п’ятий вид збройних сил. До складу TDF входять п’ятнадцять бригад TD і два навчальні центри.

 Загалом в територіальних силах оборони Польщі служить близько 32 тис. солдатів.

Підготував Олег Махно

 https://defence24.pl/polityka-obronna/coraz-wiecej-ochotnikow-w-wot

Схожі публікації