За Росію в Україні воюють численні неонацисти

За Росію в Україні воюють численні неонацисти

23.05.2022 р. «Tagesspiegel», Німеччина

Звіт Федеральної розвідувальної служби Німеччини (Bundesnachrichtendienst, BND)

Одним з класичних елементів так званої гібридної війни, який широко застосовує Росія у війні проти України, є скоєння злочинів проти людяності власними військовими та безпідставне звинувачення у цих злочинах бійців ЗС України.

Для формального виправдання вторгнення військ Росії в Україну у Москві було сфабриковано брехливу тезу щодо необхідності звільнення братського українського народу від купки нацистів у владі.

Президент країни-агресора Росії Владімір Путін називає метою свого вторгнення «денацифікацію» України. Але, за повідомленнями німецького видання «Шпігель» (Spiegel), участь у бойових діях саме на стороні Росії беруть кілька правоекстремістських угруповань.

Російські бойовики у Маріуполі.
Джерело: «Tagesspiegel», фото REUTERS/ALEXANDER ERMOCHENKO

Видання «Spiegel» з посиланням на конфіденційну доповідь Федеральної розвідувальної служби Німеччини (BND) повідомляє, що до участі в агресії Росії в Україну, очевидно, приєдналися численні російські праві екстремісти та неонацисти. Звітний документ розвідувального відомства на семи сторінках був надісланий до кількох федеральних міністерств Німеччини позаминулого тижня.

За даними BND, організація «Російська імперська ліга» та угруповання «Русич» ведуть бойові дії проти української армії щонайменше у складі «двох угруповань з правоекстремістськими настроями». Крім того, цитує «Spiegel» далі матеріали звіту BND, російський уряд використовує у своїх цілях принаймні одну окрему правоекстремістську «особу». Аналітики німецької зовнішньої розвідки відзначають у звіті, що співпраця Москви з цими угрупованнями доводить «до абсурду фіктивну причину війни, так звану «денацифікацію» України».

Російські неонацисти воюють проти України.
Джерело: «zn.ua»

У документі розвідувального відомства Німеччини не визначено кількість бойовиків-правих екстремістів. Однак у цьому звіті BND названі окремі угруповання та підрозділи.

Згідно зі звітом Федеральної розвідувальної служби Німеччини, «Російський імперський легіон» (РІЛ) є незаконним воєнізованим підрозділом правоекстремістського угруповання «Російські імперські рухи», який вже бере участь у бойових діях в Україні. Угруповання раніше також воювало на російській стороні на Донбасі у 2014 та 2015 роках.

Лише через день після нападу Росії на Україну 24 лютого ц. р., відзначає «Tagesspiegel», керівник РІЛ Денис Гарієв (Denis Gariejew) написав у своєму Telegram: «Немає сумніву, що ми виступаємо за ліквідацію сепаратистського утворення Україна».

Невдовзі «Російський імперський легіон» прийняв рішення воювати в Україні. Згідно з документом BND, до участі у бойових діях в Україні вербувалися бійці з військовим досвідом та випускники навчального центру військової підготовки «Партизан» у Санкт-Петербурзі, вул. Дрезденська, 20.

Бійці Військово-спортивної школи професійної військової підготовки «Партизан».
Фото з офіційного сайту організації http://ruspartizan.com/

У повідомленні BND зазначається, що незрозуміло, «чи рішення про участь у війні в Україні було прийнято на прохання або за консультацією з керівництвом Росії». Згідно з наявною інформацією, заступник Гарієва загинув під час бойових дій в Україні. Сам Гарієв був евакуйований з пораненням, ще щонайменше двоє правих екстремістів отримали важкі поранення.

Прапор зі свастикою і вітання часів Гітлера біля багаття у таборі військової підготовки

Також повідомляється, що угруповання «Русич» бере участь у бойових діях на території України не пізніше як від початку квітня ц.р. У багатьох місцях бойових дій його приписують горезвісному російському угрупованню найманців «Група Вагнера», воно також було дислоковано на Донбасі у 2014 та 2015 роках. За даними BND, угруповання «Русич» на той час було «відомим своєю особливою жорстокістю». Група мала репутацію загону, який «ніколи не бере полонених». Один із двох засновників угруповання «Русич» вважається садистом.

Мирна демонстрація профспілок Німеччини у місті Котбус.
Демонстранти використовують символ з літерою Z
одночасно з нацистською свастикою.
Фото: Frank Hammerschmidt / picture alliance / dpa

Згідно зі звітом аналітиків BND та прикріпленими до нього фотографіями засновників «Русича» Олексія М. та Яна П., організація має правоекстремістське походження. А саме, на одному знімку М. зображений зі свастикою, на іншому — П. вітає перед багаттям у таборі жестом салюту часів Гітлера.

Ідея Москви щодо «денацифікації» України дискредитована та доведена до абсурду участю у війні на стороні Росії саме російських неонацистів. Втім, Путіну не потрібні логічні обґрунтування та пояснення. Його війська знищують все, що перебуває на українській землі та має ознаки ментального зв’язку з Україною. Неонацистські організації саме для таких завдань і призначені.

Війна триває та роздмухується Москвою до нових рівнів ескалації. Нещодавно поширені інформаційні вкиди щодо проведення Україною мирних переговорів та пошуку компромісів заради миру навіть ціною втрати українських територій свідчать лише про черговий етап ескалації війни та залучення до неї нових інструментів. Підключення до ідеї мирних переговорів практично всієї агентурної мережі Москви у столицях Європи, високопосадовці якої здійснюють тиск на українську сторону, є свідченням сталих намірів Росії знищити Україну.

З огляду на поступове вичерпання ресурсів ЗС РФ та надання Заходом Україні ефективної сучасної зброї, підписання будь-якого мирного договору Україною, за наявних на сьогодні територіальних втрат, було б реальною перемогою Путіна. Український народ такі перспективи не влаштовують. Війна триває та наближає перемогу України разом з розгромом Росії.

https://www.tagesspiegel.de/politik/bericht-des-bnd-zahlreiche-neonazis-kaempfen-fuer-russland-in-der-ukraine/28365408.html

У заголовку матеріалу фото з сайту «НВ.ua»: Керівник угруповання «Російська імперська ліга» Денис Гарієв. Фото Міноборони РФ / Facebook

Схожі публікації