«Росіяни по суті вже відірвані від шляхів сполучення» — аналітик про ситуацію на фронті

Коментар експерта Центру «Борисфен Інтел» Івана Січня для інтернет-видання Gazeta.ua

Звільнення Куп’янська на Харківщині — це великий стратегічний усіх Збройних сил України. Цей населений пункт був важливою точкою логістики російських окупантів, а також полегшує шлях українського війська на Луганщину. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів військовий аналітик Іван Січень.

 

«Трохи раніше ми звільнили Вовчанськ. Він над Куп’янськом. Через ці два міста ходили ешелони окупантів. Так простіше возити боєприпаси та зброю. Тому це звільнення має стратегічне значення. Ми їм повністю перервали лінію постачання на південь Харківської області. Зараз росіяни перейшли на постачання вантажівками з Росії. Для того, щоб полегшити логістику, сформували спеціальний батальйон. Але доки його формували — лінія фронту вже пересунулась. І росіяни по суті вже відірвані від шляхів сполучення. Це один із наших великих стратегічних успіхів», — говорить Січень.

Звільнення Куп’янська полегшує шлях на Луганщину, але це займе якийсь час, наголошує аналітик.

«Колії звідти йдуть до Харкова. Тому ми зможемо довозити запаси до нашого війська. Але зараз це складно робити, тому що полотно знищене, а саме місто перебуває під ударами. Треба спочатку відкинути противника далі. Головне завдання зараз — відтиснути росіян повністю з Харківщини, укріпити кордон, закріпитися там, а потім відвойовувати Луганщину. Це все потребує часу, але вже зараз ми близько підходимо до кордону Луганської області», — каже Січень.

Один із показників, як просувається лінія фронту, — підготовка до бойових дій у прикордонних російських областях, пояснює аналітик.

«Харківщина межує із Бєлгородською областю. Бойові дії її зачіпають. І окремі населені пункти підпадають під обстріли, бо там стоять російські війська, які намагаються бити по наших. І по мірі просування наших військ змінюються міста, які потрапляють під обстріли. Вони вже дійшли майже до кордону із Воронезькою областю. Із нею далі вже межує Луганщина. І росіяни готуються до бойових дій — виселяють людей, створюють оборону. Росія розуміє, що Україна неминуче звільнить принаймні північ Луганщини», — додає Січень.

Селище міського типу Куп’янськ-Вузловий, розташоване на лівому березі річки Оскіл, деокуповано. Там є великий залізничний вузол. Він мав стратегічне значення для російських військових.

Збройні сили України на сході досягають успіхів у районі Лимана Донецької області. Водночас на півдні російські окупанти здебільшого зосереджені на обороні та мінують дороги через просування ЗСУ, свідчать дані американського Інституту вивчення війни (ISW).

Автор: Анастасія Прокаєва

Джерело: Gazeta.ua

Статья доступна на русском

 

Схожі публікації