Розпочався курс з розвідувальної діяльності держави

7 вересня розпочався курс для студентів Національного університету «Києво-Могилянська академія» — «Історичні, правові та політичні аспекти розвідувальної діяльності держави».

Курс читає автор — президент Незалежного аналітичного центру геополітичних досліджень «Борисфен Інтел», доктор військових наук (за спеціальністю «Воєнна безпека держави»), заслужений юрист України, генерал-лейтенант запасу Віктор Гвоздь, автор книги «Воєнна розвідка України на зламі другого тисячоліття» (2017), монографії «Історичні, правові і політичні аспекти розвідувальної діяльності держави» (2018).

Це унікальний курс, який п’ятий рік читається в Східній Європі фактично в одному виші, в Україні, в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА). Хоча в деяких країнах такий курс існує, наприклад, у США з 1980-х років проводилося 54 таких курси, а до початку 2000-х років в провідних університетах проводиться вже близько 300 спеціалізованих курсів з розвідки.

З 2016 року НаУКМА за пропозицією Незалежного аналітичного центру геополітичних досліджень «Борисфен Інтел» вводить до навчальних планів курс з питань розвідувальної діяльності держави.

Ми живемо в час агресії РФ проти України, гібридних воєн, великих геополітичних зіткнень, тому роль розвідки надзвичайно важлива.

У нас багато хто знає, як ведеться розвідка, але мало вміють користуватися цим інструментом.

Хто відповідає за розвідку в державі, хто є основним споживачем розвідувальної інформації, для чого потрібна розвідувальна інформація? На ці запитання відповідає наш курс.

В курсі розглядаються історичні, правові та політичні аспекти розвідувальної діяльності незалежної України і провідних держав світу в контексті розвідувального забезпечення національної безпеки.

Особлива увага приділяється правовим питанням організації та ведення розвідки.

Курс містить 8 тем:

  • Тема 1. Історичні аспекти формування сучасних розвідувальних служб.
  • Тема 2. Історичні джерела та основні етапи розвитку української розвідки.
  • Тема 3. Основи розвідувальної діяльності.
  • Тема 4. Побудова та правові аспекти діяльності розвідувальних служб провідних країн світу.
  • Тема 5. Дипломатія і розвідка.
  • Тема 6. Розвідувальні органи України у системі забезпечення національної безпеки.
  • Тема 7. Правові основи організації і діяльності розвідувальних органів України.
  • Тема 8. Міжнародні та безпекові тренди сучасного світу.

Унікальний професійний досвід автора курсу: безпосередня участь в операціях у складі миротворчої місії ООН на території колишньої Югославії, робота перекладачем китайської мови на монголо-китайському кордоні, перший аташе з питань оборони при посольстві України в Хорватії та Боснії і Герцеговині, робота в політичних структурах ООН: член делегації України в Раді Безпеки ООН, представник МО України при Постійному представництві України в ООН, член делегації України в Раді Безпеки ООН; начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України в 2008–2010 рр., Уповноважений Верховної Ради України з контролю за діяльністю розвідок в Україні, голова Служби зовнішньої розвідки України в 2014–2016 рр.

З травня 2012 р. Віктор Гвоздь очолює Незалежний аналітичний центр геополітичних досліджень «Борисфен Інтел», що створений за його ініціативи.

Курс буде корисний студентам і всім, хто цікавиться питаннями розвідувальної діяльності, для майбутнього орієнтування в системі забезпечення національної безпеки держави.

 

Звернення до студентів Києво-Могилянської академії автора курсу президента Центру «Борисфен Інтел» Віктора Гвоздя:

Схожі публікації