Віктор Гвоздь: Інтеграція ОРДЛО до складу РФ — дезінформація російських спецслужб

Коментар для інформаційної агенції GuildHall

 

 

Російська Федерація проводить спеціальну операцію з дезінформації про нібито наміри інтегрувати окуповані території Донбасу до складу РФ. Операція виконується з пропагандистською ціллю — як щодо самих росіян, так і щодо населення окупованих територій, а також в якості інструменту тиску на Захід в рамках переговорів за Мінськими угодами, заявив Віктор Гвоздь у коментарі для інформаційної агенції GuildHall.

«Пул афілійованих з російськими спецслужбами активістів і пропагандистів продовжує просувати наратив про нібито інтеграцію окупованих територій Донбасу до складу Росії. Це ніщо інше, як блеф, і є частиною розрахованої на різних споживачів спеціальної операції, бо ніхто нічого і у ніщо де-юре інтегрувати не буде. Для Кремля важливо зберігати у своїх руках важіль тиску на Україну, в який вони всі ці роки вкладали свої інвестиції», — заявив В. Гвоздь.

«Спеціальна операція, зокрема її інформаційна складова, спрямована на внутрішню російську аудиторію з пропагандистською ціллю — для підтримки міфу про «порятунок Донбасу». Крім того, такі меседжі, що легалізують як місцеві лідери-маріонетки, так і російські рупори, покликані хоч якось підтримати повністю зневірене місцеве населення. Крім того, наратив про «інтеграцію ОРДЛО до складу Росії» — це погроза на адресу Заходу і інструмент тиску на Україну: якщо не виконуєте Мінськ так, як ми цього хочемо, то ми нібито «заберемо ці території», — зауважив В. Гвоздь.

«У той же час де-факто Росія продовжує гібридну інтеграцію цих територій, роздає паспорти, знищує економіку з метою відлучити населення від України, у спосіб політичний, економічний і ментальний», — підсумував В. Гвоздь.

 

Схожі публікації