Проблеми з демократією в Європі існують не лише у Польщі та в Угорщині

Відставка уряду Італії як свідчення того, що проблеми з демократією в Європі існують не лише у Польщі та в Угорщині

24.07.2022 р.

Останніми днями в Європі відбулися помітні події в країнах ЄС, що можуть мати суттєві впливи на формування національних пріоритетів у зовнішній політиці держав та визначенні нових політичних векторів у спільній політиці і політиці безпеки Євросоюзу. Війна Росії проти України та колективний спротив російському агресору залишаються провідною темою у висвітленні західних ЗМІ та в оцінках міжнародних експертів і політологів. Водночас, відбуваються події, що спричиняють стурбованість в Європі, з огляду на подальший розвиток демократичних інститутів ЄС та майбутнього його окремих держав. Подається короткий огляд німецькомовних ЗМІ з актуальних питань, що мають стосунок до України.


«Tagesspiegel», Німеччина

Маріо Драгі — відставка уряду Італії

Уряд Італії вимушено пішов у відставку, оскільки прем’єр-міністру Маріо Драгі (Mario Draghi) не вдалося зберегти правлячу коаліцію і президент країни Сержіо Маттарелла (Sergio Mattarella) вимушений був прийняти відставку відомого політика з посади керівника уряду. Наразі на Італію очікують нові парламентські вибори, які відбудуться, найбільш вірогідно, восени поточного року, та на які з тривогою очікують як в самій Італії, так і в Євросоюзі.


«Tagesschau»

Права екстремістка Джорджія Мелоні  — потенційна наступниця Маріо Драгі

Німецьке видання «Tagesschau» у статті за 23 липня ц. р. політичного кореспондента у Римі Йорга Зайссельберга (Jörg Seisselberg) підтримує стурбований тон оцінок політичного майбутнього Італії, з огляду на найбільш вірогідних наступників Маріо Драгі на посаді керівника уряду країни.


«Die Welt», Німеччина

Угорщина — Віктор Орбан

Ще однією примітною подією, що визначила принципове ставлення лідера європейської країни до цінностей Євросоюзу та відданості європейським цінностям, стала заява прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана (Viktor Orbán). Він, очевидно під впливами з Кремля, пішов на відверту конфронтацію з Єврокомісією та іншими інституціями ЄС. Німецьке видання «Die Welt» зазначає 23 липня ц. р. у статті власного кореспондента Філіпа Фрітца (Philipp Fritz), що Орбан у суботу заявив перед тисячами прихильників, що бачить себе борцем із Заходом, який хоче нав’язати його країні неправильну політику санкцій і зовнішні цінності. Він вважає, що «потуга, ефективність, репутація та здатність до дій західної цивілізації падають».

Тим часом, війна в Україні проти російських агресорів триває та входить у вирішальну фазу активного військового протистояння з боку України та широкої міжнародної коаліції. Місце Угорщини, Італії та їх лідерів буде визначатися народами цих країн та результатами війни в Україні.

https://www.welt.de/politik/ausland/plus240082505/Ungarn-Hat-Victor-Orban-sich-verpokert.html

Схожі публікації