Німеччина знайшла потенційного партнера та постачальника природного газу в особі Єгипту

Єгипет пропонує Німеччині енергетичне партнерство

19.07.2022 р. «Stuttgarter Zeitung», Німеччина

У розпал літа передбачливі німці завчасно думають про власне благополуччя протягом прийдешньої зими. Адже війна Росії в Україні та міжнародні санкції до країни-агресора, до яких неквапливо і вимушено долучилася Німеччина, зруйнували сталу систему енергозабезпечення у всій Європі, зокрема й у Німеччині. Останні візити найвищого рівня лідерів демократичного світу до країн Близького Сходу, зокрема президента Джо Байдена до Саудівської Аравії та до країн Перської затоки, свідчать про серйозність ситуації, з якою наразі стикається міжнародна спільнота. Диктатор Путін без жодного коливання зменшує обсяги постачання газу до несподівано для нього консолідованої проти його агресії Європи та надає ефективну військову й економічну підтримку Україні. Газовий шантаж Росії давно прогнозувався в Європі, але лише зараз, коли протягом вже п’яти місяців йде загарбницька війна Росії в Україні та все більш актуальним стає питання планування енергозабезпечення на зиму, країни Європи починають вживати кроки щодо забезпечення власної енергетичної безпеки та пошуку альтернативних джерел надходження природного газу.

Зокрема, Німеччина нещодавно знайшла потенційного партнера та постачальника природного газу у наступному опалювальному сезоні в особі Єгипту. Німецьке видання «Stuttgarter Zeitung» надрукувало редакційну статтю щодо пропозиції від Єгипту, що пролунала у Берліні після зустрічі у понеділок 18 липня ц. р. президента Єгипту Абдель-Фаттах Ас-Сісі (Abdel Fattah Saeed Hussein Khalil El-Sisi) та Федерального канцлера Німеччини Олафа Шольца.

Довідково. Абдель-Фаттах Саїд Хусейн Халіл Ас-Сісі

Абдель-Фаттах Саїд Хусейн Халіл Ас-Сісі — єгипетський військовий, фельдмаршал, верховний головнокомандувач збройних сил країни від 12 серпня 2012 року, а також голова Вищої ради збройних сил і міністр оборони.

Шостий президент Єгипту.

[свернуть]

 

Президент Єгипту Абдель-Фаттах Ас-Сісі в понеділок 18 липня ц. р. після переговорів із канцлером Олафом Шольцем у Берліні заявив, що якщо Єгипет може допомогти, він це зробить, і запропонував свою країну в якості постачальника газу для Європи та Німеччини.

Він додав, що «Єгипет надає великого значення партнерству з Німеччиною». Канцлер Шольц підкреслив, натякаючи на газову залежність Німеччини від Росії, що було би добре поставити постачання на широку основу. Настало усвідомлення того, що не можна покладатися лише на одного партнера, зазначає німецьке видання.

Сам Шольц, натякаючи на газову залежність Німеччини від Росії, підкреслив,
що було б добре поставити постачання на широку основу (символічне фото).
Фото: IMAGO/Future Image/Dwi Anoraganingrum

Канцлер Німеччини Шольц підкреслив також, що він говорив з Ас-Сісі про довгострокові спільні проекти в енергетичному секторі, про використання водню і перехід до відновлюваних джерел енергії, а також про «використання та розширення в дуже короткий термін варіантів диверсифікації постачання газу до Європи та Німеччини».

Шольц і Ас-Сісі підтвердили, що обговорювалися також проблема з дотримання прав людини. Шольц нічого не сказав про деталі переговорів з цього приводу, зокрема про політв’язнів у Єгипті. Звертаючись до свого гостя, він заявив, що «рішучі кроки до більшої залученості до дотримання принципів верховенства права сприяють послідовному покращенню ситуації та зміцненню і стабілізації економіки».

Очевидно, що загальні теми на переговорах лідерів двох держав щодо необхідності використання альтернативних джерел енергії та дотримання прав людини слугували інформаційним прикриттям справжньої мети Німеччини, яка поспіхом шукає шляхи забезпечення своєї країни газом на зимовий період. Адже й надалі покладатися на Путіна, колишнього друга всіх урядів Ангели Меркель, газового лобі та фінансово-промислових груп у Німеччині у ситуації, що склалася наразі, вже не доводиться. Вже стало навіть у Берліні зрозумілим, що Путін перекриє газ. І зробить це із задоволенням, у найскрутніший та найбільш відповідальний для Європи момент, коли наблизяться зимові морози. Та коли постане запитання щодо спроможності ЄС забезпечити власне виживання за умов шантажу Кремля, реалізації низки активних заходів Москви на Заході та її спецоперацій із впровадження власних агентів на всіх рівнях державного управління у численних країнах ЄС. Дії Путіна давно були спрямовані на створення мережі прихильників його політики та на побудову бізнес-імперії з використанням євро чиновників і бізнесменів, які легко продаються за московські гроші. Наразі, на погляд Москви, настав час для поетапної реалізації багаторівневої операції з послаблення та, бажано, розвалу Євросоюзу, НАТО, системи міжнародної безпеки та економічної стабільності. Тобто, всього того, що не відповідає бажанням і баченням Москви, яка намагається зруйнувати існуючу Європу та перекроїти її у відповідності до уявлень лідера Росії.

ЄС дійсно перебуває перед серйозними викликами щодо його власної спроможності протидіяти брутальній політиці Кремля, дати гідну відсіч як військовим загарбницьким діям в Україні, так і довести здатність колективного захисту загальновизнаних демократичних цінностей.

У зовнішньополітичних діях деяких країн існують певні дії, що не зрозумілі з точки зору європейської єдності, але такі, що відповідають планам Росії. Зокрема, це нестабільна ситуація в уряді Італії, яка була стабільним постачальником зброї для України, урядова криза та відставка прем’єр-міністра Великобританіє Бориса Джонсона, прийняття рішення урядом Канади щодо повернення Росії турбіни для застосування в рамках проекту «Північний потік-1», непевна та навіть підозріла політика канцлера Німеччини Шольца щодо постачань Україні важкого озброєння є вірогідними проявами діяльності великого бізнесу в Європі та результатами роботи спецслужб Росії.

Очевидно, що політика газового шантажу країн Європи з боку Москви виявляється ефективною. Німеччина не може заявити, що така політика Путіна виявилася для неї несподіваною, оскільки про неї Берлін попереджали як на міждержавному, політичному рівні, так і в експертному середовищі. Але Німеччина повинна була безпосередньо зустрітися з безжалісним шантажем Путіна, аби врешті-решт зрозуміти, що їй також доведеться чимось жертвувати заради перемоги диктаторського режиму та відновлення демократії в Європі.

Диверсифікація джерел енергопостачання та визнання власних політичних помилок на догоду газовому лобі, до яких наразі вдаються країни Європи та, зокрема Німеччини, є вимушеним кроком, якого у Берліні до останнього моменту намагалися уникнути. Але який є неминучою мінімальною розплатою розбещеної гарним життям Європи, яка розуміє, що внаслідок подальшого продовження політики «бізнес понад усе» може втратити більше.

Втрати Європи, Німеччини та України неспівставні. Якщо в Європі втрачають гроші, прибутки і звичний комфорт, то в Україні втрачають життя кращі сини і дочки нації. Яким ще потрібно буде відновлювати свою країну після завершення війни та перемоги. Очевидно, що практичні німці намагатимуться і на цьому етапі зробити ґешефт та вийти з етапу спільного відновлення України з національними здобутками. Консолідований європейський бюджет, підтримка США та спільні економічні проекти в новій Україні, перспективи подальшого розвитку нових ринків збуту будуть більш привабливими перспективами для Німеччини. Але до того часу ще потрібно докласти багато зусиль, як українцям, так і її партнерам, до яких належить і Німеччина.

https://www.stuttgarter-zeitung.de/inhalt.gas-fuer-deutschland-aegypten-bietet-sich-als-lieferanten-an.02958f44-a58b-4cf0-8b9e-c4acefb27ea7.html

Схожі публікації