Дипломатичний фронт України

Дипломатичний фронт України

Сьогодні увесь цивілізований світ підтримує Україну в боротьбі з російською навалою. І це сталося завдяки титанічній діяльності Президента України В. Зеленського і Міністерства закордонних справ України на чолі з Дмитром Кулебою, за словами якого міжнародна антиросійська коаліція вже нараховує 86 держав і 15 міжнародних організацій. 19 країн постачають Україні зброю і бойову техніку, 10 країн надають макрофінансову допомогу і 22 — гуманітарну. Із 16 країн світу до нас прибувають добровольці, які готові пліч-о-пліч з українським народом боротися з агресором. На початку минулого місяця їх вже було більше тисячі, але це не остаточна цифра. За словами Д. Кулеби, «зусиллями Президента України та дипломатичної команди Європа фактично перетворилася на наш логістичний тил».

Ще одним відчутним досягненням нашого державного керівництва стало рішення європейської спільноти — Європейської Ради та Єврокомісії — пришвидшити процедуру включення України до Євросоюзу. Сьогодні переважна більшість лідерів країн ЄС заявляє про свою підтримку такого прискореного членства в Євросоюзі. 11 березня президентка ЄК Урсула фон дер Ляйен запевнила Д. Кулебу, що позитивний висновок ЄК стосовно заявки України на членство в ЄС підготують протягом кількох місяців.

Завдяки безпрецедентним зусиллям української дипломатії Генеральна Асамблея ООН підтримала 24 березня резолюцію A/ES-11/L.2, якою відповідальність за гуманітарну кризу в Україні покладається на Росію. У цій же резолюції є заклик негайно припинити обстріл. За резолюцію проголосували 140 країн, 38 країн утрималися та ще п’ять країн проголосували проти — сама Росія, а також Білорусь, КНДР, Еритрея та Сирія. У такій запропонованій Францією та Мексикою резолюції підтверджується відданість «суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України», а також засуджується військова агресія Росії.

Нещодавно президент Ради ООН з прав людини Федеріко Вільєгас повідомив, що створюється комісія для розслідування воєнних злочинів та інших зловживань, скоєних під час вторгнення Росії до України. Комісія працюватиме рік і доповідатиме РПЛ усно про свою діяльність у вересні 2022 року та підготує письмову доповідь до березня 2023 року, а також звітуватиме перед Генеральною Асамблею ООН.

Станом на січень 2019 року Україна мала за кордоном 83 посольства, 22 генеральних консульства, 11 консульств, 112 почесних консульств та 8 постійних представництв при міжнародних організаціях, співробітники яких активно роз’яснюють нинішню ситуацію в Україні в умовах широкомасштабної варварської агресії путінської Росії, а також намагаються домовитись із керівництвом країн перебування про надання Україні матеріальної і фінансової допомоги.

Слід зазначити, що в рамках народної дипломатії українська закордонна діаспора разом з корінним населенням країн перебування надають величезну моральну і гуманітарну підтримку українському народу. А в деяких країнах вимагають від таких урядів цих країн, щоб вони надавали Україні якомога більшу допомогу на міждержавному рівні та постійно нарощували, не послабляючи, санкції стосовно РФ. У нещодавньому інтерв’ю провідній журналістці міжнародної американської телекомпанії CNN Крістіан Аманпур міністр закордонних справ України Д. Кулеба зокрема зазначив: «Агресія РФ проти України є загрозою для всієї глобальної безпеки. Ми не втомлюємося боротися за свободу, за незалежність та за європейські цінності. Тому я також сподіваюсь, що люди на Заході не втомляться й надалі нас підтримувати».

 Зазначимо, що населення деяких країн, особливо близькосхідних, африканських та латиноамериканських, яке протягом багатьох років було об’єктом путінської пропаганди та інформаційно-психологічних операцій російських спецслужб, неоднозначно реагує на причини і наслідки російсько-української війни. Тому українські дипломатичні місії, які працюють в цих країнах, наповнених російською агентурою, виконують свою роботу в досить складних умовах, часто із загрозою для свого життя.

Плануємо підготувати інформацію щодо діяльності українських закордонних дипломатичних місій у сфері інформування населення країн перебування про справжню нинішню ситуацію в Україні і закликаємо наших дипломатів посприяти у доборі необхідної фактури. Зобов’язуємося невідкладно розміщувати її на сайті Центру «Борисфен Інтел».

Надзвичайний і повноважний  посол України в Державі Кувейт Олександр Балануца

А зараз пропонуємо нашим читачам інформацію про таку діяльність на дипломатичному фронті Посольства України в Державі Кувейт, очолює яке Надзвичайний і повноважний посол Олександр Балануца.

Олег Махно

15.04.2019 р. Новий посол України в Державі Кувейт Олександр Балануца вручив вірчі грамоти еміру Кувейту.
Джерело «РБК-Україна», twitter.com/UKRinKWT, https://www.rbc.ua

Інформація про діяльність Посольства України в Державі Кувейт

Інформація про діяльність Посольства України в Державі Кувейт з метою інформування кувейтського суспільства про перебіг російсько-української війни та залучення допомоги кувейтського народу для українського народу в період після з 24 лютого 2022 року:  

 1. Понад 80 інтерв’ю кувейтським та іноземним ЗМІ про війну РФ проти України.
 2. Звернулись більш ніж 30 кувейтських організацій з питання припинення будь-якої співпраці з РФ, приєднання до санкцій проти російських компаній та окремих осіб.
 3. Провели понад 100 зустрічей з представниками ділових, культурно-освітніх, медійних, релігійних кіл, щоб донести інформацію про загарбницьку війну росіян проти України.
 4. Організували зустрічі з кувейтськими високопосадовцями, де обговорювали надання Україні фінансової та гуманітарної допомоги.
 5. В Посольстві організований збір гуманітарної допомоги.
  [свернуть]

Перелік благодійних заходів Держави Кувейт для підтримки України

Перелік благодійних заходів Держави Кувейт для підтримки України

 1. У заяві МЗС від 24.02. 2022 р. Кувейт засудив використання сили або погрожування силою у двосторонніх відносинах між державами, закликав поважати незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, висловив готовність підтримувати усі міжнародні зусилля для деескалації та убезпечення цивільних.
 2. Кувейт — єдиний серед країн Затоки, який став співавтором заяви держав-членів ООН від 25.02.2022, де засуджується російська агресія, а також співавтором відповідної резолюції Генасамблеї ООН 02.03.2022., за яку проголосував.
 3. 24.03.2022 р. Кувейт проголосував на користь резолюції Генасамблеї ООН «Гуманітарні наслідки агресії проти України».
 4. Кабінет міністрів Кувейту виділив 2 млн дол. США на гуманітарну допомогу біженцям з України (допомога направлена через причетні органи ООН та «Червоний хрест»).
 5. 10.03.2022 р. «Червоний півмісяць» Кувейту надіслав 33,5 тон гуманітарної допомоги — медикаменти та продукти харчування — біженцям з України (військовим літаком до Варшави). Питання надсилання нової гуманітарної допомоги перебуває на опрацюванні кувейтської сторони.
  [свернуть]

 «Україна бореться за своє право жити так, як хоче вона, а не як того хоче кремлівський диктатор»

 

«Війна в Україні: переговори та порушення прав людини». Інтерв’ю 3-ї секретарки Посольства Ольги Сегеди на платформі YouTube 24 березня в програмі «Діван Аль-Мулли»
 Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=tIrdxOACRYY

Далі — текстовий переклад інтерв’ю з арабської мови.

Ведучий — д-р Мухаммед Аль-Мулла.

Посилання на записи виступів Ольги Сегеди на арабських телеканалах і в соціальній мережі Instagram:

У заголовку матеріалу фото з сайту «Іслам в Україні», https://islam.in.ua/

[1] Оригінальна цитата арабського поета: «Якщо ви побачите лева, який вишкірює ікла, не подумайте, що він усміхається»

Схожі публікації