«Може повторитися Іловайськ» – чи погодиться Росія випустити захисників Азовсталі

Коментар експерта Центру «Борисфен Інтел» Івана Січня для інтернет-видання Gazeta.ua

 

Для Росії захопити Азовсталь – це принципове завдання через значну шкоду, яку окупаційним військам завдали українські військові. Якщо вони погодяться відпустити захисників заводу, то можуть повторити Іловайську трагедію. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів військовий експерт Іван Січень.

«Маріуполь зараз звільнити військовим шляхом неможливо. Тому що це передбачатиме велику кількість додаткових жертв. Перекинути війська з іншого напрямку – це означає їх послабити. Бійці в Маріуполі сковують значну частину російських військ. Тому поки що це неможливо. Зараз є така об’єктивна необхідність. Можна сподіватися на політико-дипломатичний шлях», – говорить Січень.

Для Росії зараз справа принципу – захопити Азовсталь, наголошує експерт.

«Тому що українські бійці завдали їй стільки шкоди, що росіяни їм не простять. Ми пропонували забрати оборонців Азовсталі в обмін на всіх наших полонених. Але росіяни не погодилися», – додає Січень.

Навіть якщо Кремль згодиться на евакуацію захисників Азовсталі, то може повторитися Іловайськ, пояснює експерт.

«2014-го вони теж пообіцяли коридори для проходу наших військ. А тоді почали завдавати ударів по наших військах, які відходили. Зараз усі вже знають, що домовлятися з Росією ні про що не можна», – додає Січень.

Маріуполь має велике значення, пояснює експерт.

«Наші військові там сковують сили Росії і не дають їх перекинути на інші напрямки. Десь за місяць ми сформуємо нові частини, зможемо озброїти їх західним озброєнням, тоді вдасться переломити ситуацію. Так можна звільнити й Маріуполь», – каже Січень.

Автор: Анастасія Прокаєва

Джерело: Gazeta.ua

Статья доступна на русском

 

 

Схожі публікації