Дослідження громадської думки у Німеччини щодо надання Україні військової допомоги

Більшість громадян Німеччини вже виступають за подальші поставки зброї до України

Соціологія в Німеччині

14.04.2022 р. «Tagesschau», Німеччина

Німецьке видання «Tagesschau» 14 квітня ц. р. оприлюднило чергове щомісячне дослідження громадської думки серед респондентів Німеччини щодо надання Україні військової допомоги для протистояння у війні з Росією.

Німеччина готує для України військову допомогу на 300 млн євро.
Джерело: «Deutsche Welle», https://www.dw.com/

Оприлюднене актуальне дослідження відображає зміни у ставленні громадян Німеччини з цього приводу, у порівнянні з тими, що панували в країні ще на початку лютого ц. р. Зокрема, за двадцять днів до початку вторгнення Росії в Україну, а саме 4 лютого ц. р. повідомлялося, що більшість німців виступають проти постачання зброї Україні. Більшість німців на той момент не підтримували активну участь Німеччини у забезпеченні України зброєю. Опитування Deutschlandtrend засвідчило тоді, що громадяни Німеччини підтримують її «стриманість» у «конфлікті довкола України». Водночас із можливим запровадженням нових економічних санкцій щодо Росії тоді були згодні 43 відсотки респондентів.

Довідково. ARD-DeutschlandTrend

ARD-DeutschlandTrend — репрезентативне соціологічне опитування з політичної тематики, яке щомісяця проводиться в Німеччині на замовлення німецької громадсько-правової медіакомпанії ARD та кількох газет.

[свернуть]

Оприлюднені результати дослідження DeutschlandTrend від 14 квітня ц. р. свідчать, що 55 % німців вже виступають за поставку в Україну важкого озброєння, такого як танки та винищувачі. Проте більшість німців, як і раніше, виступають проти заборони на імпорт до Німеччини російського газу та нафти.

Як повідомляє DeutschlandTrend в ранковому випуску програми ARD 14 квітня ц. р., лише незначна більшість німців виступає за те, щоб Німеччина постачала Україні важке озброєння, зокрема танки та винищувачі. «За» висловилися 55 відсотків респондентів, проти — 37 відсотків.

Принциповим є партійний зріз електоральних уподобань провідних політичних сил Німеччини. Зокрема, більшість прихильників партії «Зелені», Соціал-демократичної партії Німеччини СДП, Вільної демократичної партії Німеччини ВДП та блоку партій ХДС/ХСС виступають за поставки зброї, а більшість виборців радикальної партії «Альтернативи для Німеччини» AfD — проти.

Наразі, відзначає німецьке видання, політиків дуже хвилює питання, чи необхідно постачати в Україну важке озброєння. За таке рішення висловилася Федеральний міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок (Annalena Baerbock). Канцлер Олаф Шольц наполягає на тому, щоб постачати в Україну лише ту зброю, яку вона здатна застосовувати.

Інфографіка — тренд ARD Німеччина в ранковому журналі Tagesschau
від 14 квітня 2022 року (німецькою мовою)

Енергетичне ембарго відхиляється

Багато німців відкидають заборону на імпорт поставок нафти та газу з Росії. Майже половина респондентів (48 відсотків) не підтримують таке енергетичне ембарго, його підтримують 40 відсотків.

Розподіл у політичних групах виборців з цього питання дуже помітний. Заборону на імпорт наразі підтримує більшість лише прихильників партії «Зелені» (58 відсотків). Прихильники партій СДП, ВДП і блоку партій ХДС/ХСС розділилися з цього приводу. У таборі прихильників «Альтернатива для Німеччини» AfD явна більшість виступає проти заборони імпорту (84 відсотки).

У дискусії щодо подальших санкцій проти Росії економісти та науково-дослідницькі центри Німеччини попереджають про серйозні наслідки для німецької економіки та ринку праці, якщо буде запроваджена негайна заборона на імпорт газу та нафти з Росії. Це може призвести до спаду виробництва в промисловості і, як наслідок, до зростання безробіття та скорочення оплачуваного часу роботи.

ХДС лідирує в останньому опитуванні, як і раніше

Результати опитування ARD-Deutschlandtrend від 14 квітня ц. р. свідчать, що у загальнопартійному рейтингу серед політичних сил Німеччини партія Християнсько-Демократичний Союз ХДС виграє один відсотковий пункт. Партія «Зелені» та «ВДП» втрачають по одному відсотку голосів виборців. Якби федеральні вибори у Німеччині відбулися в неділю 10 квітня ц. р., ХДС отримала би найбільшу кількість голосів, а саме 26 %, що свідчить про зростання популярності партії на +1 %. Соціал-демократична партія СДП отримала би 24 відсотків (+/-0), партія «Зелені» — 18 відсотків (-1), а Вільна демократична партія ВДП — вісім відсотків (-1). Це дало б чинній урядовій коаліції 50 відсотків голосів. Рівень уподобань партії «Альтернатива для Німеччини» AfD залишається незмінним — одинадцять відсотків, партія «Ліві» — чотири відсотки.

У Німеччині готують до відправки в Україну десятки «Леопардів» та БМП Marder.
Джерело:  «Діалог.UA»

Примітно, що згідно з результатами дослідження громадської думки авторитетного рейтингового центру Німеччини, принципова зміна у ставленні німців до можливості і необхідності постачання важкої зброї до України відбулася після оприлюднення рішучої позиції з цього приводу США, Великобританії, Польщі та країн Балтії. Очевидно, що громадянська думка у Німеччини пов’язана з непевною позицією політичного керівництва держави. Навіть зараз, після проголошеної у Берліні готовності до постачань танків «Леопард» відразу з конвеєрів німецьких виробників та вже знятих з озброєння Бундесверу БМП «Мардер», політичне керівництво Німеччини в особі канцлера Олафа Шольца займає вичікувальну позицію та не поспішає постачати Україні озброєння для боротьби з Росією. Поступово громадська думка та суспільство Німеччини приходять до підтримки загального політичного тренду, сформованого провідними країнами Заходу щодо необхідності силою зупинити Росію на кордонах України, аби запобігти світовій війні.

Подальші успіхи у війні Збройних Сил України з використанням наданої Заходом сучасної зброї сприятимуть затвердженню позиції Німеччини щодо необхідності підтримки України.

https://www.tagesschau.de/inland/deutschlandtrend/deutschlandtrend-2979.html

 

У заголовку матеріалу колаж «Борисфен Інтел»

Схожі публікації