Антиросійські санкції: бакинський вектор. Частина 2

Антиросійські санкції: бакинський вектор. Частина 2

«1news.az», «day.az», «trend.az», Азербайджан

Частина перша доступна за посиланням https://bintel.org.ua/analytics/antirosijski-sankcii-bakinskij-vektor-chastina-1/

Президент Азербайджану Ільхам Алієв.
Джерело: «Day.Az», https://news.day.az/

У першому кварталі 2022 року товарообіг між Росією та Азербайджаном становив 631 мільйон доларів, що перевищує показник того ж періоду 2021 року майже на 8 %. Про це сказав заступник прем’єр-міністра Азербайджану Шахін Мустафаєв на пленарній зустрічі міжурядової комісії з економічного співробітництва між Росією та Азербайджаном, повідомляє Trend.

Шахін Мустафаєв

За словами заступника прем’єра, Росія практично є третім торговим партнером Азербайджану, і першим — в частині ненафтового експорту. «У 2021 році товарообіг між нашими країнами зріс більш ніж на 12 % і досяг трьох мільярдів доларів. Сподіваємося, що ця позитивна динаміка триватиме протягом 2022 року і ми зможемо досягти більш високих показників. Також відчутно зростають взаємні інвестиції: Росія інвестувала в економіку Азербайджану 6,3 мільярда доларів, а Азербайджан — 1,2 мільярда. Крім того, російський бізнес широко представлений на місцевому ринку нашої країни, де діють близько 1,13 тис. підприємств з російським капіталом», — повідомив Шахін Мустафаєв.

Користуючись такою ситуацією, Азербайджан зміг дещо покращити свою ділову активність, отримати дивіденди з огляду на валютну виручку і долучитися до регіональних і навіть міжконтинентальних транспортно-логістичних артерій. Але при цьому перед Азербайджаном практично вже постає питання співпраці з країнами, що шукають можливості транспортування вантажів в обхід Росії, оскільки транспортні маршрути через Південний Кавказ стають дедалі більше затребуваними, про що йшлося вище у цьому дописі.

І недалекий той час, коли перед Баку постане принципове питання про обмеження торгівлі з Росією через дотримання запроваджених щодо неї Заходом санкцій. Яка для Баку буде альтернатива? Чим пояснюватиме стосунки зі своїм північним сусідом, що опиниться у скруті внаслідок воєнного нападу на Україну і відмови від співпраці з ним Заходу?

Звернімося до інформації, що оприлюднив нещодавно центр Карнегі. Його представник, експерт Умаров, сказав наступне: «Транспортування по Південному Кавказу стає більш затребуваним для інших країн, в тому числі для країн Центральної Азії… Сьогодні ми бачимо, яка гостра конкуренція розгортається з точки зору транспортування вантажів у зв’язку з високим рівнем мінливості на регіональних та світових ринках. На сьогоднішній день Південно-Східна Азія — це центр економічної активності у світі.

Азербайджан чекає логістичний бум.
Джерело: «Day.Az», https://news.day.az/

Зважаючи, що Європейський Союз продовжує залишатися одним із найважливіших ринків з високим рівнем платоспроможності, реалізація транспортних та логістичних проєктів, що з’єднують ПСА та Європу, це, звичайно, є пріоритетним з точки зору транспортно-логістичної політики для всіх країн регіону. Приємно зазначити, що завдяки своєчасним діям глави Азербайджану в рамках реалізації транспортної та логістичної політики, проведеної в перші роки його президентства, сьогодні Азербайджан отримує досить вагомі конкурентні переваги з точки зору економічних дивідендів для реалізації великих інфраструктурних проєктів».

А тепер слушно зазирнути, як кажуть, по інший бік медалі, тобто звернутися до ще однієї ролі Азербайджану, яку він намагатиметься виконувати у процесі співпраці з Європою.

Парвіз Шахбазов

 …І наостанок про те, з чого ми розпочинали, тобто про 9 Травня, відзначати яке росіяни намагалися на якомога ширшій території, як вони кажуть, колишнього Союзу, але отримали у відповідь незгоду.

На черговий посил із «Раші тудей» з такого приводу відповідно критично відреагували в багатьох колишніх радянських республіках, що нині стали незалежними державами і торують свій шлях у майбуття. Серед них і Казахстан, міноборони якого повідомило, що цього року параду на честь такого колишнього свята не планується. А казахський активіст А. Шураєв, доповнюючи повідомлення міноборони, відповів: «Ми, казахи, очікуємо перемогу України над Росією, І цей день перемоги ми будемо відзначати».

Підготував  Олег Махно

https://1news.az/news/20220222081114177-Obnarodovan-tekst-Deklaratsii-o-soyuznicheskom-vzaimodeistvii-mezhdu-Rossiei-i-Azerbaidzhanom

https://news.day.az/officialchronicle/1456641.html

https://news.day.az/politics/1456802.html

https://news.day.az/economy/1454738.html

https://news.day.az/economy/1455607.html

У заголовку матеріалу фото з сайту «Эхо Кавказа»: «Акція підтримки перед посольством України в Баку», https://www.ekhokavkaza.com/

Схожі публікації