Втеча росіян з Херсону — куди кинуть ті частини, які відтіснили на лівий берег

Коментар експерта Центру «Борисфен Інтел» Івана Січня для інтернет-видання Gazeta.ua

 

Російські частини, які втекли з Херсону, розрізнені і втомлені — не здатні до нормальних бойових дій. Окупанти близько 10 тисяч людей втратили. Тепер жодних можливостей наступати на Миколаїв та Одесу у росіян не буде. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів військовий аналітик Іван Січень.

 

«Скоріш за все ті російські частини, які втекли з Херсона, залишаться на лівому березі. Можливо, що частину кинуть на Донбас. Але зараз їх буде складно перегрупувати. В реальності, на лівий берег прорвався тільки той, хто зміг. Вони близько 10 тисяч людей загубили. А ті, що залишилися — розрізнені, втомлені — не здатні до нормальних бойових дій. Росіяни кинули свою техніку. Багато техніки було знищено. Війська, які так побіжно тікають, фактично небоєздатні», — говорить Січень.

Україна дуже покращила своє положення на лінії фронту, додає аналітик.

«Тепер жодних можливостей наступати на Миколаїв та Одесу у росіян не буде. Форсувати Дніпро вони не зможуть. І переправи через Дніпро вони захопити не зможуть. З політичної точки зору ще цікавіше — Путін і його влада проголосили ці території своїми, а тепер втратили. Українці там радіють, що вигнали рашистів. Це крах режиму Путіна та ідеї відновлення Російської Імперії. Тому що російські пропагандисти вже починають критикувати диктатора», — каже Січень.

Росіяни окупували Херсон на початку березня 2022 року. 11 листопада українські війська зайшли у місто. Воїнів із радістю зустрічали місцеві жителі.

Міністерство оборони РФ заявило, що всіх окупантів, які перебували на правому березі Дніпра, вивели на лівий берег. Росіяни, які лишилися у Херсоні, викидали форму у сміття і перевдягалися в цивільне. Окупанти перед втечею знищили всю критичну інфраструктуру.

У Херсоні вже відновили трансляцію українського телебачення і радіо.

Автор: Анастасія Прокаєва

Джерело: Gazeta.ua

Статья доступна на русском

 

 

Схожі публікації